مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جوکری که خالقش را کُشت

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: جوکری که خالقش را کُشت

ShahrAshoob آواتار ها
    وضعیت : ShahrAshoob آنلاین نیست.
    سپاس ها : 500
    سپاس شده 380 در 114 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 163 تاپیک

جوکری که خالقش را کُشت

امروز 22 ژانویه،سالروز درگذشت هیث لجر میباشد.

هیث کلیف اندرو لجر (۴ آوریل، ۱۹۷۹ - ۲۲ ژانویه ۲۰۰۸) شش ماه قبل از اکران فیلمش درگذشت. او به خاطر ایفای نقش جوکر در فیلم شوالیه تاریکی برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در هشتاد و یکمین دوره جوایز اسکار شد که این جایزه را پدر و مادر و خواهر او دریافت کردند.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  MV5BMTI2NTY0NzA4MF5BMl5BanBnXkFtZTYwMjE1MDE0._V1._SX214_CR0,0,214,314_.jpg
مشاهده: 19302
حجم:  10.7 کیلو بایت

وقتی جسد هیث لجر 28 ساله را در روز 22 ژانویه 2008 در آپارتمانش در نیویورک پیدا کردند، جک نیکلسن در اولین واکنش رسمی‌اش گفت: "به‌اش در مورد آخر و عاقبتِ بازی کردن در نقش جوکر هشدار داده بودم." هرچه باشد نیکلسن در فیلم «بت‌من» (1989) ساخته تیم برتون بازی در نقش جوکر را تجربه کرده بود و به قول خودش هم تا مدت‌ها درگیر دنیای این شخصیت عجیب و غریب بوده. تازه اگر در شخصیت جوکری که نیکلسن خلق کرده دقیق شویم می‌بینیم که تیم برتون بیشتر سعی کرده تا جنبه‌های بازیگوشانه و شیطنت‌آمیز شخصیت جوکر را وارد دنیای فانتزی فیلم‌اش بکند و جوکری که در آن فیلم می‌بینیم به موجودی شبیه است که اسیر دست وسوسه‌های شیطانی ست اما جوکری که مدنظر کریستوفر نولان، کارگردان «شوالیه تاریکی»، بوده چیزی جز تجسم عینی شیطان نیست. جوکری که هیث لجر با ظرافت تمام به تصویر می‌کشد آن قدر جسارت دارد که برگردد و به بت‌من بگوید که خیلی به خودش ننازد چون به هر حال به چشمان مردم شهر هر دوی آنها موجوداتی عجیب و غریب و جداافتاده‌اند. جوکر حاضر در «شوالیه تاریکی»، با آن لهجه تگزاسی و گریم دلقک‌وارش که حالا پرُرنگ‌تر از قبل شده، مثل گربه‌ای که با موشی بازی می‌کند بت‌من را سر می‌دواند اما به قول خودش حیف‌اش می‌آید بت‌من را بکشد چون معتقد است زندگی‌اش بدون وجود بت‌من خیلی یکنواخت و خسته‌کننده خواهد شد؛ برای همین است که مدام بت‌من را سر دوراهی‌های دشواری قرار می‌دهد و نقشه‌هایش را هم آن قدر دقیق می‌چیند که بت‌من هر کاری می‌کند باز هم شکست خورده ماجراست. هر چه باشد جوکر از روز اول دشمن قسم‌خورده بت‌من بوده و آن قدر باهوش و زیرک است که می‌تواند بانکی را خالی کند، شهر را به آتش بکشد و دست آخر هم قِسر در برود؛ اکثر اوقات هم تنها ردی که از او برجا می‌ماند صدای خنده‌اش است که مو به تن آدم سیخ می‌کند.
    خیلی پیش از آن‌که نولان هیث لجر را برای ایفای نقش جوکر در نظر بگیرد لجر امتحانش را به عنوان یک بازیگر شش دانگ و حرفه‌ای پس داده بود و تا آن حد اوج گرفته بود که آنگ لی کارگردان فیلم «کوهستان بروکبک» (2005) بازی او در این فیلم را با بازی‌های افسانه‌ای مارلون براندو مقایسه کند. از همان زمان بود که متوجه شدیم لجر چقدر دوست دارد در نقش‌هایش غرق شود. این بار هم داستان همان بود؛ هیث خودش را یک ماه در اتاقی حبس کرد و روی وضعیت بدنی، صدا و شخصیت‌پردازی جوکر کار کرد و از نتایج تمرین‌هایش یادداشت برداشت.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Heath_Ledger_as_the_Joker.jpg
مشاهده: 52505
حجم:  28.7 کیلو بایت

خبر مرگ لجر که پخش شد خیلی‌ها گفتند که همین نقش جوکر بلای جان لجر شده چون به قول خودش مدت‌ها بعد از اتمام کار فیلم‌برداری خواب درست و حسابی نداشته و دست آخر هم مصرف بیش از حد داروهای آرامش‌بخش و خواب‌آور کار دستش داد. البته خیلی‌ها مرگ او را به جدایی از نامزدش میشل ویلیامز مرتبط می‌دانستند اما حالا که فیلم را می‌بینیم ما هم انگار دل‌مان می‌خواهد گناه مرگ هنرپیشه آتیه‌دار استرالیایی را به گردن جوکر بیندازیم؛ مثل این‌که جوکر می‌خواست با قربانی کردن لجر پرونده جُرم و جنایت‌های خودش را تکمیل کرده باشد.

منبع: همشهري جوان

2. 14 کاربر از پست مفید ShahrAshoob سپاس کرده اند .

3. # ADS

ANaRCh آواتار ها
    وضعیت : ANaRCh آنلاین نیست.
    سپاس ها : 13
    سپاس شده 23 در 11 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : جوکری که خالقش را کُشت

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahrAshoob نمایش پست ها
    خبر مرگ لجر که پخش شد خیلی‌ها گفتند که همین نقش جوکر بلای جان لجر شده
    نظر من شبیه همینه ولی نه دقیقا! ببینید این کارکتر جوکر مثه ویروس میمونه، هرچی بیشتر میری سمتش بیشتر خودشو نشون میده! خوده کریستوفرنولان هم نفهمید چی ساخته!!! جوکر تو زندگی من و مسلما افراد دیگه تاثیر گذار بود و این کاریزما فقط و فقط بخاطر بازی فوق العاده و بی نقص لجر بوجوود اوومده و بنظرم لجر خودکشی کرد، چون بعد از این نقش دیگه نباید نقشی رو بازی میکرد، چون پرفکت بود و تو اوج خودش رو کنار کشید و با جوکر واسه همیشه به یاد ماندنی شد.
    به شخصه از وقتی که Dark Knight رو دیدم تا الان، حداقل این فیلم رو هفته ای یکبار میبینم! و ای وای از دست این جوکر...

5. کاربر روبرو از پست مفید ANaRCh سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

راستش شخصیت جوکر انقدر خوب و قابل درک بود که انواع و اقسام نظرات در موردش بیان شد, منکر بازی درخشان لجر و تواناییش در این قابل لمس بودن و باور پذیر ساختن شخصیت جوکر نیستم, اما نمی شه گفت که مرگ این هنرمند در موفقیت کاراکتر جوکر بدون تاثیر بود
    اما هر چی بود, این بازیگر می تونست خوش آتیه باشه و توانایی هاش رو گسترش بده که مرگ امانش نداد
    هیچ وقت کاراکتر جوکر رو از یاد نمی برم, کاراکتری که در تک تک سکانس ها بیننده رو میخکوب می کرد
    یادش گرامی

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

7. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

ANaRCh آواتار ها
    وضعیت : ANaRCh آنلاین نیست.
    سپاس ها : 13
    سپاس شده 23 در 11 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    اما نمی شه گفت که مرگ این هنرمند در موفقیت کاراکتر جوکر بدون تاثیر بود
    اصلا همینه و کاملا هم درسته!
    اما با این یکی به شدت مخالفم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    اما هر چی بود, این بازیگر می تونست خوش آتیه باشه و توانایی هاش رو گسترش بده که مرگ امانش نداد
    حالا میگید چه ربطی داره؟! یه چیز رو مطرح میکنم، شاید بعضی ها فکر کنن که دارم مغلطه میکنم، ولی بنظرم اوج بازیگری تو این نقش خلاصه شده، اگه میخواین ببینید کسی بازیگر هست بهش نقش جوکر رو بدید ببینید میتونه مثه لجر بازیش کنه یا نه! حداقل برای لجر، چنین بازیگری و نمایشی اوج و ماکزیمم راندمانش ـه؛ و برای همین میگم که لجر خواست تو اوج بره کنار، یعنی فقط لجر باشه و جوکر؛ در ثانی منکر تاثیر گذاری شخصیتی جوکر نشیم! جوکر زندگی خود مخاطب (البته نه همه مخاطبین) رو تحت تاثیر خودش قرار میده و حرفاش و عقایدش مثه ویروس تو مغز پخش میشه، دیگه وای بحال لجر که کاملا خودش رو تو این شخصیت غرق کرده بود

پ.ن 1: میدونم دارم کمی 2 آتیشه بحث میکنم ولی فکر نکنم زیاد هم بیراهه گفته باشم
    پ.ن 2: شاید لجر میخواسته به این حرف جوکر جامه عمل بپوشونه که میگه: I Believe whatever doesn't kill you simply makes you, STRANGER

9. کاربر روبرو از پست مفید ANaRCh سپاس کرده است .

ShahrAshoob آواتار ها
    وضعیت : ShahrAshoob آنلاین نیست.
    سپاس ها : 500
    سپاس شده 380 در 114 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 163 تاپیک

بعضی هنرمندان هستن که مانند ستاره دنباله دار در مدتی کوتاه ظهور میکنن و در این زمان اندک بسیار میدرخشن و خیلی زود در حالی که در دوران اوج به سر میبرن،محو میشن.
    به نظر شخصی من این بزرگترین سعادت واسه یه هنرمند میتونه باشه.
    هنرمندانی مانند جیمز دین،سید برت،هیث لجر،جیمز موریسون،جیمی هندریکس،کرت کوبین،مایکل جکسون و .....همه به این سرنوشت دچار شدن و نامشون واسه همیشه جاودانه شد.
    و چه زیبا نیچه در این مورد سخن گفته:
    آنکه کمال یافته است فاتحانه به مرگ خویش میرود،در میان حلقه ای از امیدواران و نویدبخشان....هرکه جویای نام است باید بهنگام از افتخار کناره گیرد و هنر دشوار به بهنگام رفتن را به کار بندد.....آن زمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند،آنان که میخواهند دیر زمانی در دلها جای داشته باشند این را میدانند.....

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ANaRCh نمایش پست ها
    ولی بنظرم اوج بازیگری تو این نقش خلاصه شده، اگه میخواین ببینید کسی بازیگر هست بهش نقش جوکر رو بدید ببینید میتونه مثه لجر بازیش کنه یا نه!
    منم که تقریبا همین حرف رو زدم
    تو توضیحاتم از باورپذیر و تاثیر گذاری این نقش و این کاراکتر گفتم دیگه! وقتی نقش و کاراکتری بتونه تاثیر لازم رو بر مخاطب بذاره یعنی هنرمند تونسته حق مطلب رو ادا کنه و این کاری بود که لجر به بهترین شکل انجام داد
    اما منظور اینه که اگر این بازیگر به زندگی ادامه میداد مطمئنا می تونست نقش های ماندگار دیگری هم در پرونده هنری خودش داشته باشه

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

من جوکر رو می پرستم ... 9 بار کامل این فیلم رو دیدم و مثل Fight Club هرچی بیشتر میبینم بیشتر لذت میبرم ...
    تمام دیالوگایی که جوکر تو فیلم میگه رو از برم و واقعا عاشق شخص هیث لجر و شخصیت جوکر شدم ...
    یادمه اون اوایل که تو فاروم ها عضو میشدم فقط از آواتار با عکس جوکر استفاده میکردم ...
    چندتا فیلم دیگه هم از لجر دیدم که فهمیدم اون قبل از جوکر هم فوق العاده بوده ... یکیش کوهستان بروکبک که فوق العاده بود ... باور کردن اینکه این شخصی بیاد جوکر بشه سخت بود ...
    روحت شاد لجر عزیز ...
    الان هوسم کرد فیلمش رو ببینم و الان هم میرم ببینم ...

quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,198 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

جوکر ... با بازی بی نظیر هث لجر از نقش هاییه که فکر نمی کنم کسی بتونه فراموشش کنه . خود من بار اول که شوالیه تاریکی رو دیدم تا نیم ساعت هیچ حرفی نمی تونستم بزنم .... این شخصیت اون قدر تاثیر گذاره که صحنه های فیلم رو - برای من حداقل - تبدیل می کنه به خاطراتی فراموش نشدنی .... شاید همه ی ما مدتی رو با جوکر زندگی کرده ایم ... که در این بین به هیچ وجه نمی شه از باری فوق العاده لجر چشم پوشید. به شخصه معتقدم هیچ کس دیگه ای نمی تونست این نقش رو به این زیبایی بازی کنه ... با این حال فکر نمی کنم که جوکر پایان لجر بود و امکان نداشت که فیلمی بهتر از اون بازی کنه و بیشتر خودش رو نشون بده ... توانایی های لجر فرا تر از اونیه که تو جوکر محدود بشه ...
    در هر صورت ... روحش شاد ...
    ویرایش توسط quasar : 01-23-2012 در ساعت 19:55

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)