سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh سرنوشت چيست ؟ آيا به سرنوشت معتقديد ؟

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
نمایش شاخه ای3علاقمندی ها

موضوع: سرنوشت چيست ؟ آيا به سرنوشت معتقديد ؟

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

سرنوشت چيست ؟ آيا به سرنوشت معتقديد ؟

موضوع این تاپیک مربوط به قبل از فصل ششم لاست بود و یکی از پر بحث ترین تاپیکهای لاست بود.
    این تاپیک رو به یاد اون مباحث ایجاد کردم.
    چون با این که لاست به پایان رسیده اما سرنوشت همچنان وجود داره.

يكي از مهمترين مباحثي كه در لاست با آن روبرو هستيم بحث مفصل سرنوشته .
    چيزي كه مرتب ميشنويم و مرتب بهش پرداخته ميشه و دو فصل نهايي لاست هم با عناوين صداي سرنوشت و پيدا شدن سرنوشت به همين مبحث اشاره داره .
    در زندگي روزمره ما با مفاهيمي روبرو هستيم كه مرتب به اين مسئله اشاره داره .
    در زندگي مذهبي هم اين مسئله به شكل رقم خوردن تقدير به دست خداوند مطرحه .
    در زندگي حتي علمي هم گاها با مفاهيمي رو به رو هستيم كه مشخصا برامون بحث سرنوشت رو مطرح ميكنه .

كلماتي مانند دست تقدير و سرنوشت اينقدر به گوشمون آشنا هستند كه گاهي اوقات باعث ميشن دست از تلاش برداريم و خودمون رو به دست سرنوشت بسپاريم .
    آيا واقعا چنين است كه سرنوشت هر فرد رقم خورده و ما ساخته شديم ، آفريده شديم و يا يه دست طبيعت ايجاد شديم كه در يك راهرو مستقيم و بدون خروجي از يك جايي شروع كنيم و يك جايي هم تموم ميشه و هيچ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    باز يكبار ديگه به بحث شيرين و تلخ جبر و اختيار بر ميگرديم . بلاخره تكليف چيست دنيا و زندگي ما جبر است يا اختيار ؟

ياد اون شعر سعدي در دبستان ميفتم كه ميگفت :

حکایت درویش با روباه
    یکی روبهی دید بی دست و پای
    فرو ماند در لطف و صنع خدای
    که چون زندگانی به سر می‌برد؟
    بدین دست و پای از کجا می‌خورد؟
    در این بود درویش شوریده رنگ
    که شیری برآمد شغالی به چنگ
    شغال نگون بخت را شیر خورد
    بماند آنچه روباه از آن سیر خورد
    دگر روز باز اتفاقی فتاد
    که روزی رسان قوت روزش بداد
    یقین، مرد را دیده بیننده کرد
    شد و تکیه بر آفریننده کرد
    کز این پس به کنجی نشینم چو مور
    که روزی نخوردند پیلان به زور
    زنخدان فرو برد چندی به جیب
    که بخشنده روزی فرستد ز غیب
    نه بیگانه تیمار خوردش نه دوست
    چو چنگش رگ و استخوان ماند و پوست
    چو صبرش نماند از ضعیفی و هوش
    ز دیوار محرابش آمد به گوش
    برو شیر درنده باش، ای دغل
    مینداز خود را چو روباه شل
    چنان سعی کن کز تو ماند چو شیر
    چه باشی چو روبه به وامانده سیر؟
    چو شیر آن که را گردنی فربه است
    گر افتد چو روبه، سگ از وی به است
    بچنگ آر و با دیگران نوش کن
    نه بر فضله‌ی دیگران گوش کن
    بخور تا توانی به بازوی خویش
    که سعیت بود در ترازوی خویش
    چو مردان ببر رنج و راحت رسان
    مخنث خورد دسترنج کسان
    بگیر ای جوان دست درویش پیر
    نه خود را بیگفن که دستم بگیر
    خدا را بر آن بنده بخشایش است
    که خلق از وجودش در آسایش است
    کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
    که دون همتانند بی مغز و پوست
    کسی نیک بیند به هر دو سرای
    که نیکی رساند به خلق خدای

بزرگان ادب و هنر اين مرز و بوم سعي فراواني كرده اند تا اين مفهوم كمتر در اذهان پر رنگ شود بر عكس تفكر مذهبي و مبتني بر سرنوشت تفكر شيدا منشي و طرفدار تصوف ايراني طرفدار اين نوع تفكر نيست .
    در يكي از پستهاي قبلي خودم به نظريه تصوير بزرگ اشاره كردم و نوع نگرشي كه در پي اين نوع ديدگاه پديد مي آيد . اتفاقا يكي از نظرياتي كه در دنياي نوين به سرنوشت و تقدير اشاره ميكنه همين ديد گاه Big Picture هست . جايي كه گفته ميشه شما يك يك پيكسل در يك تصوير بزرگ هستيد و نقش شما ايفا كردن همون نقشيه كه در قالب يك پيكسل وجود داره !!!

در اين ديدگاه كه اتفاقا ما ايراني ها خيلي بهش توجه داريم و از باورهاي عميقمون هم هست جبر كليت را شكل داده . همه چيز تعيين شده و همه افراد داراي نقش و تكليف مشخص هستند و همون كارايي رو ميكنن كه در تقديرشون وجود داشته .

در اين حالت چرا يك فرد گنه كار و ديگري بي گناهه ؟ اينها كه اخياري از خودشون ندارن .
    چرا يك آدم بد و ديگري خوبه ، اينها كه چيزي رو تعيين نكردن ؟
    اگر سرنوشت را قبول نداشته باشيم و همه چيز اختيار باشه و در حيطه فكري و عقلي ما قرار داره باشه اونوقت سرنوشت و تقدير چنان رنگ ميبازه كه به سختي ميشه دنيا رو كنترل كرد .

در لاست ميبينيم كه مرتبا جان لاك ، بنجامين ، ريچارد ، الوييز و ....... درباره سرنوشت صحبت ميكنن و اين ايده كه فلان كار سرنوشته تو بود بهمان كار سرنوشتت بود .
    پس تكليف عقل و فهم و تفكر انسان اينجا چي شد ؟
    پس اختيار اين جا چه نقشي داره اگه همه چيز جبره پس همه كاراي روزمره رو هم انجام بدن خودشون تو اون روالي كه بايد بيفتن ميفتن و كاريشم نميشه كرد .
    اگه كسي بيسواده سرنوشتش بوده و اگه كسي دانشمنده هم همين طور !!

بحث رو طولاني نميكنم . اميدوارم با مشاركت دوستان بحث رو پي بگيريم با يك شعر از حكيم عمر خيام بحث رو جمع ميكنم .
    دارنده چو تركيب طبايع آراست
    باز از چه سبب فكندش اندر كم كاست
    گر خوب نيامد اين بنا عيب كراست ؟
    گر خوب آمد خرابي از بهر چراست ؟
    .:Reza:., Sherlockii و KLAROLINE به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 10 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : سرنوشت چيست ؟ آيا به سرنوشت معتقديد ؟

نازنين عزيز الان سوالي رو در تاپيك جيكوب مطرح كردي كه فكر ميكنم جوابش اينجاست.
    تمام داستان لاست به نظر من به غير از گرفتاري هاي خير و شر تشخيص اين مسئله است كه سرانجام در داستان افراد مختارند يا مجبور ...!
    اگه بخواهيد ميتونيم در اين باره در اين تاپيك يك بحث جامعي داشته باشيم .
    به نظر شما انسان اين عصر مجبور است يا مختار ؟

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

كلا سوال در ذهن مطرح مي شه قبلا فرخ نوشته اي ازش داره ! مررررررررسي فرخ
    ببين فرخ ،‌اينكه بيايم فكر كنيم زندگي جبره و هيچ اختياري وجود نداره ،‌اولين انعكاسش در زندگي يك فرد نا اميدي و سرخوردگيه !‌
    من اين رو قبول ندارم ، يعني بيام تصور كنم كه اگر من قراره امروز يه فعاليتي انجام بدم ،‌اين فعاليت جبره و از پيش تعيين شده و من هم نقشي ندارم !‌
    اما از طرفي هم مفهوم سرنوشت باعث مي شه يه ديدگاه ديگه بياد تو ذهنمون !‌كه بله سرنوشت اينو خواسته ،‌سرنوشت اونو خواسته !‌
    اگه سرنوشته و جبر ،‌پس چرا ما بايد بيايم بشيم اشرف مخلوقات ‌؟! ما كه اراده نداريم ؟!!

6. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    كلا سوال در ذهن مطرح مي شه قبلا فرخ نوشته اي ازش داره ! مررررررررسي فرخ
    ببين فرخ ،‌اينكه بيايم فكر كنيم زندگي جبره و هيچ اختياري وجود نداره ،‌اولين انعكاسش در زندگي يك فرد نا اميدي و سرخوردگيه !‌
    من اين رو قبول ندارم ، يعني بيام تصور كنم كه اگر من قراره امروز يه فعاليتي انجام بدم ،‌اين فعاليت جبره و از پيش تعيين شده و من هم نقشي ندارم !‌
    اما از طرفي هم مفهوم سرنوشت باعث مي شه يه ديدگاه ديگه بياد تو ذهنمون !‌كه بله سرنوشت اينو خواسته ،‌سرنوشت اونو خواسته !‌
    اگه سرنوشته و جبر ،‌پس چرا ما بايد بيايم بشيم اشرف مخلوقات ‌؟! ما كه اراده نداريم ؟!!
    من در واقع اينجا از دوستان اين سوال رو كردم كه جبر است يا اختيار .... نه تنها در لاست كه كلا در زندگي اوضاع به چه ترتيبه ...
    اگر فكر كنيم كه جبر باشه .باز من جوابشو در اين تاپيك دادم .
    http://forum.cinemacenter.ir/showthread.php/157

و اگر فكر كنيم كه اختيار باشه كه جوابش همون تاپيك استثنايي بودن يا نبودن جان لاكه ...
    پس به نظر من اين سوال جواب خيلي دقيقي نداره .
    اما من توضيح مفصلي براش دارم .
    منتظر ميمونم تا نظرات دوستان رو بخونم و بعد بگم

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

من شدیدا به سرنوشت اعتقاد دارم... یه جورایی تو زندگیم هر کاری کردم که جلوی یه سری اتفاقات رو بگیرم موفق نشدم و این برام مسجل کرده که سرنوشت امری بدیهیه...
    شاید حرف اون دوستامون که میگن پس اختیار انسان کجاست هم درست باشه اما بعضی وقتها که سعی کردم جلوی سرنوشت رو بگیرم و اونو به زعم خودم تغییر دادم هم متوجه شدم که سرنوشت میخواسته من اونو تغییر بدم و من تمام مدت بازیچه دست سرنوشت بودم...
    البته ظاهرا پیام لاست هم این بود که شما اختیار دارید سرنوشت رو بپذیرید!!! کمی به این موضوع نگاه کنید؟ کاری به سر جک آوردن که بپذیره باید بره تو جزیره و ماموریتشو انجام بده. خب این کجاش اختیاره؟ این جبره... ولی به زیبایی تزئین شده تا اختیار به نظر بیاد. میخواهید بگید جک اختیار داشت تو انتخاب راهش؟ نه نداشت. اون مجبور شد که بپذیره. این کجاش اختیاره؟ یه جبر تغییر شکل یافته اس تا اختیار به نظر بیاد. دقیقا مثل زندگی ما...

دوباره خواهيم روييد...

SYLAR
    m_a1100 آواتار ها
    وضعیت : m_a1100 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,057
    سپاس شده 1,285 در 459 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 386 تاپیک

جعبه مدال ها

سرنوشت واقعی رو به چشم خودم دیدم. واقعاً چند بار هم برای خودم هم برای دیگران این مسئله رو دیدم و به هیچ وجه نمیتونی تغییرش بدی. مثلاً سرنوشت خود من این بود هر موقع که میخواستم مسابقات کشوری برم باید یک نقطه از بدنم میشکست و زمین گیر میشدم. این سرنوشت ورزشی من بود و سرنوشت زندگیم هم از این قبیل اتفاقا زیاد داشتم. واقعاً میگن خدا برای آدم نوشته تا آخر عمرش چه اتفاقایی افتاده هر کاری بکنی نمیتونی عوضش بکنی. قلم زده شده. توی لاست هم که دیگه به وفور این مسئله رو دیدم. مرسی

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    من شدیدا به سرنوشت اعتقاد دارم... یه جورایی تو زندگیم هر کاری کردم که جلوی یه سری اتفاقات رو بگیرم موفق نشدم و این برام مسجل کرده که سرنوشت امری بدیهیه...
    شاید حرف اون دوستامون که میگن پس اختیار انسان کجاست هم درست باشه اما بعضی وقتها که سعی کردم جلوی سرنوشت رو بگیرم و اونو به زعم خودم تغییر دادم هم متوجه شدم که سرنوشت میخواسته من اونو تغییر بدم و من تمام مدت بازیچه دست سرنوشت بودم...
    البته ظاهرا پیام لاست هم این بود که شما اختیار دارید سرنوشت رو بپذیرید!!! کمی به این موضوع نگاه کنید؟ کاری به سر جک آوردن که بپذیره باید بره تو جزیره و ماموریتشو انجام بده. خب این کجاش اختیاره؟ این جبره... ولی به زیبایی تزئین شده تا اختیار به نظر بیاد. میخواهید بگید جک اختیار داشت تو انتخاب راهش؟ نه نداشت. اون مجبور شد که بپذیره. این کجاش اختیاره؟ یه جبر تغییر شکل یافته اس تا اختیار به نظر بیاد. دقیقا مثل زندگی ما...
    مهناز خانم پس شما جبر رو محتمل مي دونين ؟
    يعني زندگي جبره ؟ تمام رفتارها ،‌اتفاقات و پيشامدها جبره ؟ جبر در غالب فريبنده اختيار ؟
    من تو اين جريان نه موافقم نه مخالف ! يعني هر تصميمي كه ما فكر مي كنيم از روي اختياره و خودمون در اجراش نقش داريم جبره ؟

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    من با نظرت درباره جك كاملا مخالفم .
    ببين من ميگم جك وضعيتي داشت كه ميدونست ميميره .
    رسيد به جايي كه فرض كن ميشد جهان نابود بشه و يا جك نذاره نابود بشه.
    خوب ... حالا جك اتخيار داشت كه بذاره جهان از بين بره و يا نره ... اما خودش در هر حال محكوم به فنا بود .
    اينجا مفهوم جبر و اختيار كمي پيچيده ميشه .
    درسته كه جك در مسيري گام برداشت كه مجبور بود.
    اما هم در جايي كه بين 4 نفر خودش داوطلب شد و هم در پايان صاحب يكسري اختيار شد.
    ممكنه كه جيكوب ميدونست نتيجه رو ...اما بازم اسمش جبر نيست . به نظر من ميتونه اسمش رو آگاهي گذاشت

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    مهناز خانم پس شما جبر رو محتمل مي دونين ؟
    يعني زندگي جبره ؟ تمام رفتارها ،‌اتفاقات و پيشامدها جبره ؟ جبر در غالب فريبنده اختيار ؟
    من تو اين جريان نه موافقم نه مخالف ! يعني هر تصميمي كه ما فكر مي كنيم از روي اختياره و خودمون در اجراش نقش داريم جبره ؟
    دقیقا حرف من همینه. با تجربه ای که از زندگیم دارم اینو میگم... جبر در قالب فریبنده اختیار. بهترین تعبیر رو براش به کار بردی دوست من. ما فکر میکنیم که اگه این کارو بکنیم این اتفاق نمی افته ولی دقیقا کارمون در راستای انجام اون اتفاقیه که برامون نوشته شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    من با نظرت درباره جك كاملا مخالفم .
    ببين من ميگم جك وضعيتي داشت كه ميدونست ميميره .
    رسيد به جايي كه فرض كن ميشد جهان نابود بشه و يا جك نذاره نابود بشه.
    خوب ... حالا جك اتخيار داشت كه بذاره جهان از بين بره و يا نره ... اما خودش در هر حال محكوم به فنا بود .
    اينجا مفهوم جبر و اختيار كمي پيچيده ميشه .
    درسته كه جك در مسيري گام برداشت كه مجبور بود.
    اما هم در جايي كه بين 4 نفر خودش داوطلب شد و هم در پايان صاحب يكسري اختيار شد.
    ممكنه كه جيكوب ميدونست نتيجه رو ...اما بازم اسمش جبر نيست . به نظر من ميتونه اسمش رو آگاهي گذاشت
    خب تو اسم این آگاهی رو میذاری اختیار؟ این اسمش اختیار نیست اسمش جبره. ما مجبوریم این راهو بریم در حالیکه میدونیم اخرش مرگه. بذار همون جک رو مثال بزنیم...
    جک از اول به جزیره اعتقادی نداشت. میگفت اینا همه حرف مفته... تمام تلاشش برای نجات جان افرادش بود. شش نفرشون از جزیره رفتن. بعدش چی شد؟ جک شد یه موجود الکلی بیمصرف که تنها فکرش برگشت به جزیره بود. اینقدر عذاب کشید که مجبور شد به اونجا برگرده. بقیه رو هم مجبور کرد و با هم برگشتن. این اختیار بود؟ جک دوست نداشت بره. ولی مجبور شد. با کیت چیکار کردن؟ حتی جک هم نتونست اونو متقاعد کنه. ارون رو ازش گرفتن تا مجبور به برگشت بشه. این اختیار بود؟ کی ارون رو از کیت گرفت؟ همه اینها کار جیکوب بود که با رفتار خداگونه اش اینارو مجبور به برگشت کرد... من اسم اینو میذارم اختیار زورکی!

دوباره خواهيم روييد...

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

من بازم مخالفم ...
    من فكر ميكنم كه اصولا هيچ چيز جبر نيست.
    ممكنه كه ما آدمها از اختياراتمون سو استفاده كنيم و عده اي ديگه رو در مسيري جبري قرار بديم . اما در نهايت در جايي كسي وجود داره كه با استفاده از اختيار اين كار رو كرده .
    فرض كن كه يك عمليات تروريستي اتفاق افتاده و يك هواپيما داره سقوط ميكنه ...

آدمهاي داخل هواپيما ممكنه اين اختيار رو داشته باشند كه بپرند بيرون و يا تو هواپيما بميرند.
    اين اختيار ميشه همون كه شما گفتين ... يعني در هر صورت آخر داستان يكيه و زوريه ..
    اما تروريسته چي ؟
    اون اختيار داشت كه هواپيما رو منفجر نكنه و آدمها زنده بمونند .
    باز فرد بالاتري هم هست . مثلا رهبر تروريستها چي ؟
    اگه اين مراحل رو ادامه بديم به جايي ميرسيم كه اختيار شكل ميگيره و به آدمهايي كه از اختيار سو استفاده كردند تا عده اي رو تحت جبر قرار بدن .

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع