سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم یوجیمبو " Yojimbo " (اختصاصی سینما سنتر)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
نمایش شاخه ای8علاقمندی ها
  • 7 ارسال شده توسط Ali_Silent-Killer
  • 1 ارسال شده توسط Ali_Silent-Killer

موضوع: معرفی فیلم یوجیمبو " Yojimbo " (اختصاصی سینما سنتر)

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
    Ali_Silent-Killer آواتار ها
    وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,933
    سپاس شده 2,375 در 654 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 732 تاپیک

Icon1 معرفی فیلم یوجیمبو " Yojimbo " (اختصاصی سینما سنتر)

نام دیگر فيلم : محافظ

محصول : ژاپن

سال توليد : 1961

مدت : 110 دقيقه

ژانر : اکشن , ماجرایی

کارگردان : آکیرا کوروساوا

فيلمنامه نويس : آکیرا کوروساوا , ریوزو کیکوشیما

تهيه کننده : آکیرا کوروساوا

اهنگساز : ماسارو ساتو

فيلمبردار : کازو میاگاوا

بازيگران :
    توشیرو میفونه , تاتسویا ناکادای , تاکاشی شیمورا , هیروشی تاچیکاوا ,
    ایسوزو یامادا , دایسوکه کاتو

خلاصه داستان :
    سانجورو با بازی خوب میفونه سامورایی تنهایی است که به شهری سوت و کور میرسد وارد شهر شده و بعد از مقداری دور زدن برای غذا به رستوران میرود در انجا از صاحب رستوران درباره ی شهر میشنود شهری که توسط 2 گروه خلافکار اداره میشود که روابط خوبی هم باهم ندارند, سانجورو بعد از مدتی فکز تصمیم میگیرد هم به شهر کمک کند هم پولی به جیب بزند اما 1 نفره در مقابل یک لشکر راه گشا نخواهد بود , سانجورو که شمشیر زن بسیار ماهری است زیرکانه با ایجاد درگیری با یکی از این گروه ها قدرت خود را به رخ میکشد و باعث میشود هر دو رییس شهر برای استخدام وی سر کیسه را شل کنند اما هدف وی بالاتر از اینهاست او تصمیم میگیرد علاوه بر پول گرفتن از انها این دو گروه را به جان هم بیندازد کار پیش میرود تا ورود برادر کوچک رییس یوشیترا به شهر که کار را برای سانجورو سخت میکند اما وی همچنان به تلاشش برای به جان هم انداختن این 2 گروه تلاش میکند تا اینکه ....
    اگر کپی سرجیو لئونه از این فیلم (به خاطر یک مشت دلار ) را ندیده باشید این فیلم عالیه اگر هم دیدید باز هم عالیه.
    این فیلم در جایگاه 112 در بین 250 فیلم برتر IMDb قرار دارد
    9 از 10

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد

1CHAMPION, ScarFace, Ali و 4 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 10 کاربر از پست مفید Ali_Silent-Killer سپاس کرده اند .

3. # ADS

Ali
    Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,696 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم یوجیمبو " Yojimbo " (اختصاصی سینما سنتر)

تشکر علی جان، بابت معرفی این فیلم خوب و یادآوری لحظات ماندگارش

باید عرض کنم که خلاصه داستانی که گفتی کانسپت فیلم رو زیر سوال میبره. این که شما میگی سامورایی یکی از اهدافش بدست آوردن پول بوده، به نظرم برداشت درستی نیست

کوروساوا استاد مسلم تاریخ سینما است. استاد پرداخت شخصیت و داستان گویی. حقیقتا صحبت کردن در مورد کوروساوا زمانی طولانی و دلی پر جرأت می طلبه. این که کوروساوا که بود و در طول زندگی حرفه ای چه کرد و چه به سینما اضافه کرد، بحثی عمیق است که سری دراز دارد. کوروساوا در کنار اسطوره بازیگری اش، توشیرو میفونه شاید اعجاب انگیز ترین زوج تاریخ سینما هستند.

اما در مورد خود فیلم؛
    بذارید یه نکته ای رو که مدت هاست روش تأکید دارم، با مثال همین فیلم یه مقدار بازش کنم.
    شکی در این نیست که کوروساوا سینما را در عالی ترین حدش می شناسد اما سبک خاص اوست که فیلم هایش را در تاریخ ماندگار و نامش را جاودانه کرده. او دقیقا میداند که سینما یعنی تصویر، هر چند دیالوگ های او بسیار عالی هستند اما این تصاویر است که با مخاطب ارتباط برقرار می کنند. سکانس اوایل فیلم که با زیرکی سامورائی، تبدیل به صف آرایی دو رقیب می شود، بسیار عالی و تماشایی است. این احساس ترس دو گروه است که به مخاطب تصویر دقیقی از فضای موجود می دهد. سکانس تبادل زن با پسر ماتسوتا دیگر مثال روشن بر این گفته است. و البته کم نیست مثال تصویر سازی کوروساوا در این فیلم و البته در تمام فیلم هایش. یادآوری می کنم سکانس ابتدایی فیلم Ran رو که با بازی استثنایی تاتسویا ناکادای سکوت را چطور به بازی می گیرد.

باید اینجا این نکته رو هم اضافه کنم که لئونه همان اندازه مدیون کوروساوا است که تارانتینو مدیونه لئونه است. و البته که هر دوی این ها وامدار اسطوره سینما، کوروساوای بزرگ هستند. سه گانه ماندگار لئونه، بازسازی و نگاهی نو به ساختار سینمای کوروساوا است. همان اتفاقی که برای تارانتینو می افتد و او را شاخصی در زمان و نسل اش می کند.

5. کاربر روبرو از پست مفید Ali سپاس کرده است .

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
    Ali_Silent-Killer آواتار ها
    وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,933
    سپاس شده 2,375 در 654 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 732 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم یوجیمبو " Yojimbo " (اختصاصی سینما سنتر)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali نمایش پست ها
    باید عرض کنم که خلاصه داستانی که گفتی کانسپت فیلم رو زیر سوال میبره. این که شما میگی سامورایی یکی از اهدافش بدست آوردن پول بوده، به نظرم برداشت درستی نیست
    خب علی جان نکته ای که هست اینه که من تا حدی باید اینجوری خلاصه بگم و برداشت شخصی و گاها برداشت درستی رو کامل ندم چون هرچقدر هم سعی کنی خلاصه بگی و اسپویل نکنی نمیشه من حدودا 20 تا 30 مین اول فیلم رو تو خلاصه میارم بسته به نقطه عطف فیلم اگر وسط باشه کمی از اخر هم میگم و اگر اخر باشه تا اواسط پس من برای اینکه سعی کنم مزه همون قدری که خلاصه میکنم هم برای بیننده باقی بمونه. البته قطعا یکی از اهداف کمرنگه سانجورو پول بوده اما اینکه من بیام بگم پول الکی نمیگرفت یا اصولی برای این کار داشت و در قبال کار انجام شده پول میگرفت یا اونجا پول رو گرفت برای کمک به زن و ... نا خوداگاه شیرینی فهم این موضوع رو برای بیننده از بین بردم اما وقتی شما خودت ببینی و همراه شی لذت داره.

شکی در این نیست که کوروساوا سینما را در عالی ترین حدش می شناسد اما سبک خاص اوست که فیلم هایش را در تاریخ ماندگار و نامش را جاودانه کرده. او دقیقا میداند که سینما یعنی تصویر، هر چند دیالوگ های او بسیار عالی هستند اما این تصاویر است که با مخاطب ارتباط برقرار می کنند. سکانس اوایل فیلم که با زیرکی سامورائی، تبدیل به صف آرایی دو رقیب می شود، بسیار عالی و تماشایی است. این احساس ترس دو گروه است که به مخاطب تصویر دقیقی از فضای موجود می دهد. سکانس تبادل زن با پسر ماتسوتا دیگر مثال روشن بر این گفته است. و البته کم نیست مثال تصویر سازی کوروساوا در این فیلم و البته در تمام فیلم هایش. یادآوری می کنم سکانس ابتدایی فیلم Ran رو که با بازی استثنایی تاتسویا ناکادای سکوت را چطور به بازی می گیرد.
    قطعا همینطوره علی جان نقطه قوت کوروساوا تصویره تا دیالوگ و داستان هرچند گاها همه المان ها در اوج هستند مثل راشومون اما موافقم باهات.

باید اینجا این نکته رو هم اضافه کنم که لئونه همان اندازه مدیون کوروساوا است که تارانتینو مدیونه لئونه است. و البته که هر دوی این ها وامدار اسطوره سینما، کوروساوای بزرگ هستند. سه گانه ماندگار لئونه، بازسازی و نگاهی نو به ساختار سینمای کوروساوا است. همان اتفاقی که برای تارانتینو می افتد و او را شاخصی در زمان و نسل اش می کند.
    یک نکته بگم فکر میکنم لئونه غرامت زیادی رو در اختیار کوروساوا قرار داد به دلیل بازسازیش.

ممنون از لطفت
    Ali به این پست علاقمند بوده است.

7. کاربر روبرو از پست مفید Ali_Silent-Killer سپاس کرده است .

Ali

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)