سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ارزشگذاری فیلـم Mir.03- ارزشگذاری فیلـــم: گشت ارشاد - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
نمایش شاخه ای16علاقمندی ها

موضوع: Mir.03- ارزشگذاری فیلـــم: گشت ارشاد

Ali
    Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,696 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

Mir.03- ارزشگذاری فیلـــم: گشت ارشاد

این مطلب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این مطلب
    بدون مجوز نویسندگان و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

فایل پیوست 9941

فایل پیوست 9943

نام فیلم: گشت ارشاد

تهیه کننده و کارگردان: سعید سهیلی
    فیلمنامه: مهدی علی میرزایی (نگارش دوم: سعید سهیلی، نگارش نهایی: مهدی محمدنژاد)
    مدیر فیلمبرداری: تورج منصوری
    مدیر تولید: رضا نوروزی
    تدوین: کاوه ایمانی
    موسیقی: ناصر چشم آذر

بازیگران:
    حمید فرخ نژاد
    پولاد کیمیایی
    ساعد سهیلی
    نیوشا ضیغمی
    سحر قریشی
    میرطاهر مظلومی
    اصغر سمسارزاد
    ناصر گیتی جاه
    جمشید هاشم پور

خلاصه داستان: سه جوان از جنوب شهر تهران برای به دست آوردن پول دست به کارهای خلاف می زنند و در این بین گریزی نیز به کارهای گشت ارشاد می زنند تا مردم را سر کیسه کنند. اما این کارها برایشان به زودی دردسرهای بزرگی به همراه خواهد داشت.

نظر نویسندگان سایت درباره فیلم:

FFKIA

فایل پیوست 9942
    آنقدر فیلم از همه جهت سطح پائینه که هیچی درباره اش نمیشه گفت. خیلی خیلی متاسفم که این فیلم در بین نامزدهای جشنواره بود.
    واقعا با چه دیدگاهی این فیلم را انتخاب کرده بودند.
    بابت وقتی که تلف کردم از خودم عذر میخوام.
    برای کارگردان و بازیگران فیلم یک به یک متأسفم. جالبه که با این مدل بازی که باید بهش گفت ادا، این فیلم کلی هم فروخته.
    کاش کارگردان این فیلم هم مثل محرمانه تهران، که خیلی خیلی از این فیلم بهتر بود، می رفت و همه نسخه های فیلمش را آتش میزد. چنین فیلمی نباشه بهتره.
    پایان فیلم هم چیزی در حد فاجعه بود. واقعا فاجعه.
    این فیلم فقط به خاطر اسمش اینقدر فروخت. فقط به خاطر اسمش!

MISS SAYTA

فایل پیوست 9942
    اولین دفعه بود که تحمل مشاهده یک فیلم را تا انتها توی سینما نداشتم و واقعا دلم می خواست همان نیمه اول سالن را ترک کنم. واقعا این همه تبلیغ و جنجال برای پخش یا عدم پخش این فیلم؟!!!!!!!!!!!!
    واقعا عدم پخش این فیلم نه تنها به نظر من باعث تاسف و تألم و از این دست شعارها نیست که واقعا و واقعا بهترین کار ممکنی بود که از جانب وزارت ارشاد و باعث و بانیانش انجام شد! حضور این فیلم یعنی فاتحه خواندن به سینمای ایران! متاسفم، متاسفم که برای این فیلم قبل از شروع سانس لحظاتی رو در انتظار گذروندم! دیگه از زمانی که صرف دیدنش کردم نگم، که نگفتنش بهتر خواهد بود.
    واقعا و واقعا دلم می خواد از کارگردان و تهیه کننده این فیلم که داستان ها از توقف اکرانش گفته اند بپرسم: چرا!!!!؟؟ چه نکته مثبتی در فیلم گذاشتین که انتظار دارین روی پرده سینما باقی بمونه؟ فقط یک اسم؟!!!!!
    افسوس...

ScarFace

فایل پیوست 9944
    فیلم گشت ارشاد با آن همه سرو صدایی که کرده بود فیلمی به واقع مزخرف تر از مزخرف بود، با خط داستانی سراسر لودگی و مسخره بازی بازیگران فیلم! بازی نچسب بازیگران، فیلم نامه ای چرت و به دور از انتظار که اگر نبود آن 2، 3 تکه کلامی که به آن در فیلم ایراد گرفته بودند، حتی خیلی ها سینما را ترک می کردند. من نوعی، هنوز متوجه داستان فیلم نشدم و پایان مزخرف اش که به واقع چی بود و چه شد!! چرا باید به این صورت مسخره و مسخره و مسخره به اتمام برسد...
    باز هم می گم، فیلم فقط به خاطره آن چند تیکه ای که گشت ارشاد این طرف و آن طرف در پارک به مردم گیر می دادن جذاب شده بود و به واقع مسخره بود و به قول دوستم که به عینک اینجانب گیر میداد، الان باید 30 تومان بدی چون شبه، عینکت رو گذاشتی بالای سرت!
    پ.ن: همون بهتر که این فیلم از سینماها برداشته شد، برداشته نمی شد هم توفیقی به حال سینمای ما نداشت چون این فیلم هیچ دردی رو دوا نمی کنه وهمینه که هست میخوای بخواه، میخوای نخواه!

DarkAngel

فایل پیوست 9945
    امتیاز مربوط به اکران فیلم در جشنواره فجر است.

مورد اول:
    در نسخه ی اکران عمومی حدود 7-8 دقیقه از پایان فیلم را که اختصاص به زندان دارد حذف کرده بودند، البته همان بهتر که حذف شده بود چون کلا میزان چرت و پرت بودن دیالوگش بسیار زیاد بود.
    مورد دوم:
    فیلم برخلاف گفته های کارگردانش بسیار ضعیف و فیلمنامه ای ضعیف تر از آن را دارد. داستان قرار بود بگوید که بخاطر شرایط بد اجتماعی و بعلت فاصله طبقاتی زیاد بین یک عده از افراد جامعه، به یک سری از افراد سطح پایین جامعه از نظر اقتصادی فشار زیادی وارد میشه (و حتی عقده دارند که چرا آنها اینقدر دارند) و بخاطر همین فشار، عده ای از همین قشر به سوی باج گیری و خفت کردن دختر، پسر های مردم رو می آرند تا مشکلات خودشان را از این طریق حل کنند. البته درست است که این واقعیتی انکار ناپذیر هست ولی نوع روایت داستان به نوعی است که تماشاچی اصلا حق را به حاجی و دارو دسته اش نمی دهد و بیشتر دلش برای کسانی می سوزد که گرفتار حاجی میشوند. حتی با بیان مشکلات زندگی این سه نفر باز هم دل تماشاچی به رحم نمی یاد و باز هم کار این افراد توجیه پذیر نمی شود و در نهایت دل تماشاچی به چند تا تیکه آبکی که می شنود و خنده چند ثانیه روی لباشون میشیند، خوش میشود.
    نوع داستان طوریه که آدم فکر میکنه دو تا داستان را چسباندند بهم و تمام قسمتهایی که پریسا ( نیوشا ضیغمی) به فیلم اضافه میشه اضافی و فقط برای زیاد کردن طول داستان و پایان دادن به داستانی هستش که تمام نشدی به نظر میاد و میتونه تا ابد به همین شکل ادامه پیدا کنه.

Ali

فایل پیوست 9942
    بنده نمره بی ارزش به فیلم دادم ولی حقیقتا فیلم ضد ارزش است. فیلمی که از آزادی های اجتماعی به بدترین حالت ممکن دفاع می کند، به شعور مخاطب توهین می کند، به سینمای این سرزمین توهین می کند... و کارگردانش با بیانیه ای سراسر دروغ، عوام فریبی، مظلوم نمایی و لفاظی، بر هر چه اخلاقیات است خط بطلان می کشد. ای کاش حداقل آنقدر جرأت داشت که به حرف اش عمل کند و فیلم هایش را به آتش بکشد، اما او در این مورد هم یک فریبکار به تمام معناست.
    نامگذاری فیلم هم بر چنین کاری بسیار زیاد است. راجع به مسائل فنی فیلم هیچ توضیحی ندارم چون اصلا مسائل فنی در مورد این کار مفهومی ندارد.
    در نهایت معتقدم اگر فضای آزادی برای اکران وجود داشت، بطور قطع و یقین تماشاگر زیادی هم برای دیدن چنین فیلمی به سینما نمی رفت، هر چند که بسیار زمان باید تا…

جدول ارزشگذاری فیلم گشت ارشاد:

جدول راهنمای ارزشگذاری فیلم:

فایل پیوست 9946
    ویرایش توسط Ali : 04-21-2012 در ساعت 21:07 دلیل: تنظیم متن
    Anti Trust, Mobin.M, .:Reza:. و 6 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

Venus
    sara.v آواتار ها
    وضعیت : sara.v آنلاین نیست.
    سپاس ها : 861
    سپاس شده 461 در 136 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 153 تاپیک

پاسخ : Mir.03- ارزشگذاری فیلـــم: گشت ارشاد

نقل قول نوشته اصلی توسط The-GodFather نمایش پست ها
    فیلم بسیار زیبای قلاده های طلا ؟ کجاش بسیار زیبا ؟ البته درسته هر کس نظری داره و محترمه اما میتونم بپرسم کجای این فیلم شما رو جذب خودش کرده ؟ البته اگه مقدوره ...
    این فیلم برای هرکسی که توانایی شنیدن و دیدن حقیقتو داشته باشه زیبا و جذاب هست. من با دیدن این فیلم فهمیدم که چقدر در اشتباه بودم و نمیدونستم...
    ببخشید به خاطر سیاسی بودن فیلم نمیتونم توضیح بیشتری بدم. امیدوارم متوجه منظورم شده باشین...!!

4. # ADS

مارو دیدی سرو بنداز پایین |:
    .:Reza:. آواتار ها
    وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,499
    سپاس شده 741 در 294 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 245 تاپیک

یعنی هر کی که در تلاشه که بره این فیلمو ببینه باید .......باشه و فکر کنه چون اسمش خیلی قدره و شایدم سیاسیه ولی نه دلتونو خوش نکنید این فیلم به قول یکی از این فیلم های دو شونه تخم مرغیه و اصلا هم به درد نمیخوره و خوب شد که یه فیلم دیگه جایگزینش کردن!
    ویرایش توسط DarkAngel : 07-20-2012 در ساعت 13:08 دلیل: در مطالبتون به دیگران توهین نکنید

اگر ملتی اراده داشته باشد در هرکاری پیروز خواهد شد - آدولف هیتلر
    The-GodFather آواتار ها
    وضعیت : The-GodFather آنلاین نیست.
    سپاس ها : 113
    سپاس شده 85 در 55 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 166 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.v نمایش پست ها
    این فیلم برای هرکسی که توانایی شنیدن و دیدن حقیقتو داشته باشه زیبا و جذاب هست. من با دیدن این فیلم فهمیدم که چقدر در اشتباه بودم و نمیدونستم...
    ببخشید به خاطر سیاسی بودن فیلم نمیتونم توضیح بیشتری بدم. امیدوارم متوجه منظورم شده باشین...!!
    چه جالب یعنی شما با دیدن این فیلم به یاد این افتادین که چقدر در اشتباه بودین و نمیدونستین ؟ عجب ! یعنی همه ی واقعیت ها و مشاهدات الکی و ساختگی بوده ؟ همه ی این اعتراضـــات یعنی توسط یکی رهبری میشده ؟ به نظر من این فیلم ، فیلمیه که به دستور ساخته شده و قصدش هم تخریب بعضی بوده ... حالا به هر حال خوشحال شدم که نظر شما رو هم فهمیدم ! به هر حال هرکسی یه عقیده ای داره دیگه ...

7. 2 کاربر از پست مفید The-GodFather سپاس کرده اند .

plosa آواتار ها
    وضعیت : plosa آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2
    سپاس شده 16 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 21 تاپیک

گشت میتونست فیلم خیلی خوبی بشه ولی چیزی که همه دارن با چشم خودشون می بینن اینه که فیلم مملو از شوخی های سطحی
    تکراری و مملو از شعار های به شدت آبکی و تابلو شده. اگه چند تا از شوخی های لوس رو ازش بکشیم بیرون و جای دو تا عروسک ویترین فیلم هم
    دو تا بازیگر بگذاریم (منظورم سحر قریشی و نیوشا ضیغمی هست که هر کدوم به تنهایی توانایی زمین زدن یه فیلم رو دارن) و از همه مهم تر شعار ها رو حذف کنیم
    اونوقت یه فیلم قابل احترام داریم که میشه ازش دفاع کرد... اما الان تنها نکات درست فیلم زیر این همه گندکاری پنهان شده و ... هیچ!

9. کاربر روبرو از پست مفید plosa سپاس کرده است .

هر چقدر میخوای بر بزن من همیشه آس میمونم!
    *sherlock holmes* آواتار ها
    وضعیت : *sherlock holmes* آنلاین نیست.
    سپاس ها : 487
    سپاس شده 355 در 155 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 384 تاپیک

فیلمای ایرانی همینند دیگه
    همه تو یه رنجند که از همون اول اخرشو میشه فهمید
    من که هر دفعه میرم سینما با خودم بالش میبرم

11. کاربر روبرو از پست مفید *sherlock holmes* سپاس کرده است .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,715
    سپاس شده 7,601 در 1,714 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

ای بر پدرجد اوون کسائی که تبلیغ بیخود و بی جهت از این فیلم کردن,لعنت!! چه گولی خوردم 1گیگ از محدودیت نتم رو خرج این فیلم چرت کردم! تازه پشت صحنه و سانسوریجاتش رو هم دانلود کردم...!! خلاصه که الکی الکی 1.5گیگ از محدودیت ما به اوونجائی که نیابد میرفت,رفت!

اولین مشکلی که فیلم گشت ارشاد داشت(و این گونه فیلمها دارن) اینکه فیلمنامه نویس محترم نمیدونه طنز یعنی چی!؟؟ و از اوونجائی که فرقی بین لودگی و طنز قائل نمیشن شروع میکنن به روایت داستان و شخصیت پردازی و...!!کارگردان از خدا بی خبر هم که اصلا خبر نداره چی به چیه!! کی به کیه!! میاد و این فیلمنامه رو جلو دوربین میبره

از اوونجائی هم که این موضوع دقلک بازی و لوده گری بازیگران ایرانی سالیانِ سال هستش که تماشاگر هارو سرگرم کرده! و این جور فیلمها فروش چشم گیری تو گیشه داشتن!! و هیچ انتقادی هم بهشون نشده(بهتر بگم! کسی وقتش رو برای انتقاد اینجور فیلمها تلف نکرده!!) معلومه وقتی به فیلم سهیلی انتقاد میشه صداش در میاد!! حقم داره! تا به این بنده خدا رسید آسمون تپید!

اگر توجه کنید! این فیلم خیلی نکات آمورنده دارِ خیلی!!
    اگر رفتی خواستگاری با جیب خالی و بعد خانواده عروس برات مهریه 2013 سکه ی تمام بهار آزادی بریدن اصلا آب تو دلت تکون نخوره!! ریلکس باش...بالاخره اوون بیرون هستن کسائی که باید باید خرج عروسی و مهریه تورو بدن...اوونا کار کردن پول درآوردن(حالا مهم نیست حلال یا حروم! به ما چه! مگه ما قاضی هستیم!!) تو با یه ترفندی میری تیغشون می زنی!! چجوری؟!
    آهان اینجاست که آقای سهیلی خیلی قشنگ بهت یاد میده یه لباس مردونه آستین بلند(یقه بسته) با ته ریش یه چفیه میوفتی تو خیابون راس راس را میری گیر میدی به هر دختر و پسری که فاصله قانونی رو رعایت نکردن!! اصلا مهم نیست که خواهرن یا برادر فامیل دورن یا نزدیک زود خِر پسسرو میگیری میکنیش تو ون جیباشو خالی میکنی بعدم میپیچی به بازی

ای خدا
    ای خدا
    شکرت
    جالبِ با سهیلی حرف که میزدن! هرچی میگفتن تو جواباش میگف من جبه رفتم! من جبهه رفتم

smgh470 و dr sara به این پست علاقمند بوده اند.
    براي ملتي كه سردشان است

باريدن برف

اصلا اتفاق رمانتيكي نيست

ايلهان برك

13. 5 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

dr sara آواتار ها
    وضعیت : dr sara آنلاین نیست.
    سپاس ها : 271
    سپاس شده 118 در 46 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 286 تاپیک

سلام دوستان . واقعا فیلم بسیار بیخودی بود حیف وقتی که ازم حرام شد برای دیدنش.
    Thranduil به این پست علاقمند بوده است.

15. کاربر روبرو از پست مفید dr sara سپاس کرده است .

P_Knight آواتار ها
    وضعیت : P_Knight آنلاین نیست.
    سپاس ها : 491
    سپاس شده 435 در 226 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 316 تاپیک

جل الخالق...یعنی میخواستم برم پیش پسر عموم فیلم ببینم اینم ببینم.که اتفاقی اینجا ارزشگذاریشو پیدا کردم...نمیبینم دیگه

17. کاربر روبرو از پست مفید P_Knight سپاس کرده است .

l.hashemi آواتار ها
    وضعیت : l.hashemi آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

این سبک فیلم ها طنز نیست و در واقع به نوعی بدآموزی رو به تصویر میکشه... به جای لنتقاد از مسائل اجتماعی به اونها دامن میزنه... اگه یه جوون تا دیروز یه چیزی رو نمی دونست با دیدن این فیلم ها میدونه و میره دنبالش...
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

19. کاربر روبرو از پست مفید l.hashemi سپاس کرده است .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع