مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مجموعه داستان های زیبای 7 گانه " نارنیا "

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: مجموعه داستان های زیبای 7 گانه " نارنیا "

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

مجموعه داستان های زیبای 7 گانه " نارنیا "

نام: Aslan.jpg نمایش: 10953 اندازه: 85.2 کیلو بایت

امروز میخوام مجموعه کتاب هایی از سری داستان های خیالی رو به شما معرفی کنم که از نظر محبوبیت و معروف بودن در دنیا کمتر از کتاب های "ارباب حلقه ها" و "هری پاتر" نیست و شاید خیلی از خوانندگان این مجموعه این سری کتاب ها را به عنوان بهترین کتاب عصر و زمان خود می شناسند.

بله... درباره مجموعه داستان های "نارنیا" صحبت می کنم که در 7 جلد کتاب مستقل نوشته شده است.
    "سرگذشت نارنیا" مجموعه‌ای از هفت رمان تخیلی نوشتهٔ سی اس لوئیس برای کودکان است. این مجموعه به عنوان یک اثر کلاسیک در ادبیات نوجوان و مشهورترین اثر نویسنده اش شناخته می‌شود و بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه از آن به ۴۱ زبان ترجمه و در طول سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۴ فروخته شده‌است.
    علاوه بر زمینه‌های متعدد سنتی مسیحی، این مجموعه شخصیت‌ها و ایده‌هایی از اساطیر یونانی و رومی و همچنین افسانه‌های کهن بریتانیا و ایرلند را به کار گرفته‌است.
    ماجراهای نارنیا، شامل هفت کتاب مستقل است که خواننده می‌تواند هر یک از آنها را جدا از شش کتاب دیگر و بدون در نظر گرفتن عناصر مشترک آنها بخواند و از حوادث درهم تنیده و تخیل‌انگیز آن لذت ببرد. البته تردیدی نیست که خواننده نوجوان، پس از خواندن یکی از این داستان‌های هفتگانه، چنان به فضا، رنگ، مکان و شخصیت‌های آن دل می‌بندد و به سرنوشت قهرمانان سرزمین خیالی نارنیا علاقه‌مند می‌شود که تا همه این مجموعه را نخواند احساس آرامش نخواهد کرد.

نارنیا دنیایی است که در آن حیوانات سخن می‌گویند؛ جادو امری رایج است و خوبی به جنگ با بدی می‌رود. داستان آفرینش نارنیا در روز نخست با آواز اسلان شیر و سخنگو شدن حیوانات با جادوی او در کتاب خواهرزاده جادوگر و داستان پایان آن در کتاب آخرین نبرد آمده‌است.

نارنیا درباره 4 کودکی می باشد که بعد از اتفاقاتی خود را درون یک دنیای دیگر می بینند و در آنجا به نوعی اتفاقات مهیج و باور نکردنی برایشان می افتد. این اتفاقات تا جایی ادامه پیدا می کند که سبب می شود آن ها عاشق سرزمین دنیای دیگر یعنی نارنیا شوند.
    این مجموعه داستان در 7 کتاب (یعنی 7 جلد) نوشته شده است.
    که به ترتیب عبارتند از:

ماجراهای نارنیا که شامل هفت کتاب مستقل است:

• 1-خواهر زاده جادوگر
    • 2-شیر، جادوگر و گنجه
    • 3-اسب و آدم کش یا پسرک او
    • 4-شاهزاده کاسپین
    • 5-سفر کشتی سپیده پیما
    • 6-صندلی نقره ای
    • 7-آخرین نبرد

شاید راز ماندگاری این اثر، که هم‌اکنون یکی از آثار کلاسیک ادبیات انگلیس محسوب می‌شود و نزدیک به نیم قرن از نخستین چاپ آن می‌گذرد، وجود همین پیوند ناپیداست که زمان، مکان و حوادث این داستان‌ها را به هم پیوند می‌دهد و جابه‌جایی زمان و مکان قهرمانان آن را طبیعی جلوه می‌دهد.

به شما خوانندگان رمان های فانتزی و علاقه مند به شدت توصیه میکنم اگر عاشق مجموعه کتاب های هری پاتر و همچینن ارباب جلقه ها و یا دارن شان بودید، این 7 جلد نارنیا هم دست کمی از این کتاب ها ندارند و ذهن شما را به دنیایی ماورای زمان می برند و از خواندشان لذت بسیاری میبرید.

و باید به ترتیب جلد کتاب ها را خرید. ناگفته نماند در ایران همه جلد هایش ترجمه شده است اما در شماره و طبقه بندی آن بعضی انتشارات دچار اشتباه شده اند و باید خود خریدار کتاب دقت کند که از جلد 1 تا 7 آن را اشتباهی نخرد و نخواند.

همچنین از این مجموعه تا به امروز 3 نسخه سینمای ساخته شده است که به فروشی بیش از 1.5 میلیارد دلار دست یافته است.که کتاب دوم و چهارم و پنجم آن به فیلم در آمده است.
    قسمت چهارم فیلم در سال 2014 به اکران درمی آید و همینطور قسمت 5 آن در سال 2015.

اما قسمت چهارم فیلم که در سال 2014 به اکران در خواهد آمد، همان کتاب اول یعنی خواهر زاده جادوگر میباشد.
    که این مسئله سر و صدای طرفداران این مجموعه را درآورده است که چرا فیلم ها منظم مثل سری های 7 گانه هری پاتر ساخته و پخش نمی شود.

شما را به عکسی از این 7 جلد کتاب دعوت میکنم.

نام: fba9064ed1d3b75ef2d5ae3e80219042.jpg نمایش: 9991 اندازه: 52.1 کیلو بایت

نام: images.jpg نمایش: 7865 اندازه: 12.3 کیلو بایت

نام: the_chronicles_of_narnia_box_set.jpg نمایش: 10151 اندازه: 35.2 کیلو بایت

منابع: نوشته های خودم و بر اساس تحقیقات و سرچ کردن خودم از وب سایت های مخنلف اینترنت
    ویرایش توسط Anti Trust : 04-21-2012 در ساعت 22:44

2. # ADS

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

پاسخ : مجموعه داستان های زیبای 7 گانه " نارنیا "

یادمه سریالش که چندین سال پیش از تلویزیون پخش میشد خیلی طرفدار داشت و خودم از عاشقان سریالش بودم و چند باری که پخش کرد با لذت تمام نگاه کردم ...
    این اقتباس های سینماییش هم به شخصه فقط تونستم قسمت اولش رو ببینم و اینقدر از قسمت دوم و سوم حالم به هم خورد که نتونستم تا آخر نگاه کنم!

4. 2 کاربر از پست مفید habibmp3 سپاس کرده اند .

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

مرسی امیر بابت تاپیک. فیلماش رو من دوتاش رو دیدم و دوست داشتم، اما کتابهاش رو نخوندم. الان ابوالفضل جان هم که گفتن یادم افتاد که خیلی سال پیش سریالش رو هم که میدیدم خیلی دوست داشتم. کلا این مقوله ی رفتن به دنیای دیگه همیشه جذاب بوده و تا الان تقریبا همه ی نویسنده هایی که یه دنیای دیگه ای رو توی داستانهاشون آوردن طرفدارای زیادی داشتن. اینکه بری یه دنیای دیگه و با چیزای جدیدی سروکار داشته باشی که توی این دنیا نیستش آدمو جذب میکنه خیلی. الان دلم میخواد راجع به هری پاتر حرف بزنم اما خوب نمیزنم.

فقط یه سوال. این یعنی داستانهاش به هم ربط نداره که کتاب دوم و چهارم و پنجمش فقط فیلم شده؟ یعنی بقیه ی داستاناش به این جذابی نیستن که فیلم نشدن و فقط این سه تا شدن؟ چه جوریه جریانش؟

نکته ی پایانی اینکه تو که از این مدل کتابا دوست داری چرا hunger games رو نمیخونی؟کتابش فوق العاده ست. سه گانه هم هستش زیاد طول نمیکشه خوندنش. مخصوصا کتاب اولش که الان فیلمش هم اومده از اون مدل کتاباییه که از دست آدم پایین نمیاد. بهت توصیه میکنم بری اون کتاب رو هم بخونی وگرنه از دستت میره.

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

6. 3 کاربر از پست مفید FTSAMO سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FTSAMO نمایش پست ها
    فقط یه سوال. این یعنی داستانهاش به هم ربط نداره که کتاب دوم و چهارم و پنجمش فقط فیلم شده؟ یعنی بقیه ی داستاناش به این جذابی نیستن که فیلم نشدن و فقط این سه تا شدن؟ چه جوریه جریانش؟

داستان هاش به هم ربط داره.اما نه ربط مثل هری پاتر یا ارباب حلقه ها اونطور دقیق که اگر ندیدیم کلا نمیفهمیم جریانه فیلم دیگر رو.
    مثلا فیلم 1 که همون نارنیا و شیر کمد و جادوگر درست شد.در اصل اگر از روی طبقه بندی کتاب در نظر بگیریم قسمت دوم کتابه.اما قسمت اول کتاب که خواهر زاده جادوگر هستش درباره پیدایش نارنیا و چه کسانی نارنیا رو درست کردند و اینکه اصلا چی هست و یه سری داستان های دیگه هستش و اصلا اون 4 تا بچه یعنی سوزان پیتر و لوسی و اون یکی اسمش یادم رفت نیستش.چون اصلا به دنیا نیومدند در اون زمان.
    اما برای جذاب شدن و بهتر فهمیدن داستان باید از اول خوند.چون مثلا اگر شاهزاده کاسپین رو نخونی تو که فیلمش هم درست شد یهو برات تو قسمت کشتی سپیده پیما سوال برات میاد این شاهزاده کاسپین از کجا اومده؟
    در رابطه با جذاب و هیجان بودن باید بگم طبق نظر سنجی و آرایی بچه ها و نوجوان های دنیا که کتاب رو خوندند 3 کتاب برتر از نظر هیجان کتاب اول یعنی خواهر زاده جادوگر و کتاب دوم یعنی شیر کمد و جادوگر و کتاب اخر یعنی نبرد نهایی هستش.که کتاب نبرد نهایی یه عالمه جایزه از دنیای ادبیات و همچنین رکورد فروش کتاب هارو شکسته.

نکته ی پایانی اینکه تو که از این مدل کتابا دوست داری چرا hunger games رو نمیخونی؟کتابش فوق العاده ست. سه گانه هم هستش زیاد طول نمیکشه خوندنش. مخصوصا کتاب اولش که الان فیلمش هم اومده از اون مدل کتاباییه که از دست آدم پایین نمیاد. بهت توصیه میکنم بری اون کتاب رو هم بخونی وگرنه از دستت میره.

منو جو گیر نکن دخترم...تو لیست برنا مه هام هستش بزار این 7 گانه رو بخونم بعد میرم اون رو هم میخونم
    خوراک من کتاب خوندن در زانر فانتزیه یه کتاب خونه دارم یه عالمی از این جور کتاب ها توشه.
    از دارن شان و نبرد شیاطین و کل کتاب های جی آر تالکین و هری پاتر و گرفته تا این نارنیا

8. 2 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

.:Reza:. آواتار ها
    وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,499
    سپاس شده 741 در 294 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 245 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmp3 نمایش پست ها
    یادمه سریالش که چندین سال پیش از تلویزیون پخش میشد خیلی طرفدار داشت و خودم از عاشقان سریالش بودم و چند باری که پخش کرد با لذت تمام نگاه کردم ...
    این اقتباس های سینماییش هم به شخصه فقط تونستم قسمت اولش رو ببینم و اینقدر از قسمت دوم و سوم حالم به هم خورد که نتونستم تا آخر نگاه کنم!
    ابوالفضل جان منم همین طور مانند تو قسمتای اولش برام جالب بود ولی قسمتای بعدش خیلی چرت بود و دیگه ندیدم!

magi آواتار ها
    وضعیت : magi آنلاین نیست.
    سپاس ها : 41
    سپاس شده 46 در 12 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 141 تاپیک

مثل همیشه کتاب ها بهتر از فیلم ها هستن،اما مجموعه نارنیا فیلم های خوبی داشت و نزدیک به داستان کتاب پیش رفته بود...کتاب منم دقیقا فصل هاش همونطوره که امیر گفته و فکر میکنم بهترینش باشه...توی بعضی ار نقد های کتاب اصلان رو به عنوان خدا فرض کرده بودن(به خاطر تشکیل سرزمین ها و خوب کردن موجودات!) و این کتابو از نظر اخلافی تاییید نکرده بودن!!اما به نظر من توی دنیای تخیل هر چیری میتونه اتفاق بیوفته...بعد از کتابای دارن شان و هری پاتر یکی ار بهترین مجموعه هایی بود که خوندم البته کتابای آر.ال.استاین هم نباید فراموش بشه

ممنون برای پست خوبتون

11. کاربر روبرو از پست مفید magi سپاس کرده است .

quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,198 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

خوب قبل از هر چیز ممنونم از امیر عزیز بابت تاپیک خوب و مفیدش!
    من خودم کلا اهل این جور کتاب ها نیستم ولی تقریبا همه شون رو خونده ام! بعد از هری پاتر که از نظر محتوا و سبک نگارش یه شاهکار محسوب میشه، نارنیا قوی ترین کتابیه که خوندم. و بعد از این دوتا دارن شان!!!
    همون طور که دوستان گفتن منم چند سال پیش که سریال نارنیا رو تلوزیون میداد تقریبا به صورت پیوسته می دیدم! خوب نزدیکی زیادی به موضوع اصلی کتاب داشت ولی ورژن های بعدی اش (و فکر کنم یه فیلم سینمایی که بر اساس این کتاب ساخته شده بود دیدم) اونقدر ها به داستان مربوط نبود و زیبایی های این کار رو نشون نمیداد!

در هر حال باید بگم این کتاب جز شاهکار های ادبیات مدرن محسوب میشه و قابل ستایشه هر چند من علاقه ای بهش ندارم!
    با سپاس بیکران از امیرجان...حانیه

13. کاربر روبرو از پست مفید quasar سپاس کرده است .

Anti Trust آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط quasar نمایش پست ها
    در هر حال باید بگم این کتاب جز شاهکار های ادبیات مدرن محسوب میشه و قابل ستایشه هر چند من علاقه ای بهش ندارم!
    الان حانیه میگم این جمله اساطیری که از خودت بروز دادی عالی بودیعنی خیلی شاهکاره ولی من خوشم نمیاد.جالبه همشونم خوندی
    قشنگ بود جملت

نقل قول نوشته اصلی توسط magi نمایش پست ها
    توی بعضی ار نقد های کتاب اصلان رو به عنوان خدا فرض کرده بودن(به خاطر تشکیل سرزمین ها و خوب کردن موجودات!) و این کتابو از نظر اخلافی تاییید نکرده بودن!!اما به نظر من توی دنیای تخیل هر چیری میتونه اتفاق بیوفته...بعد از کتابای دارن شان و هری پاتر یکی ار بهترین مجموعه هایی بود که خوندم البته کتابای آر.ال.استاین هم نباید فراموش بشه

دقیقا درست میگی...البته دکتر عباشی گفته که این شیر یعنی همین اسلان یعنی حضرت مسیح چون تو کتاب دوم که میشود فیلم اول یعنی نارنیا و شیر کمد و جادوگر که این شری رو میکشند بعد زنده میشه تشبیه کردش به حضرت مسیح!!!!...خوب اینم نظریه نمیخوام وارد بحث دکتر عباشی بشم

اما اونچه که خودم از خوندن کتاب هاش دریافتم اینه که اسلان یک موجودی شبیه خداوند هست.زیرا که تو کتاب پنجم رو میکنه به لوسی میگه چرا دلت برام تنگ میشه؟چرا میخوای منو پیدا کنی؟من تو دنیای تو خیلی معروفم و اونجا منو با یک اسم دیگر میشناسند!!!!الان این یعنی خدا...و نظر خودم این اصلا بد نیست یا تعاریف ضد دینی نداره..خدا رو شیر نشون داده یعنی سلطان تازه نقششم تو کتاب ها بهترین نقش هستش.هیچ بدی به کسی نکرده و فقط نیکی و خوبی انجام داده اسلان.و بهترین کاراکتر کتابه.به نظرم خیلی هم خوب هست که اسلان رو اگر خدا واقعا بخواد نشون بده....چون خدایی که ما پرستشش میکنیم دقیقا همین نشونه های اسلان رو داره.یعنی فراوانی نعمت تو کتاب 1....مهربانی زیاد تو همه کتاب ها...عادل و باهوش بودن...از آینده با خبر بودن و همچنین بر علیه تاریکی و سیاهی دشمن بودن.همه اینا یعنی خدا یا همون اسلان.

کتاب های نارنیا واقعا یک بعد فلسفی درش وجود داره و نباید به راحتی و با دیدی کم ازش گذشت.

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    دقیقا درست میگی...البته دکتر عباشی گفته که این شیر یعنی همین اسلان یعنی حضرت مسیح چون تو کتاب دوم که میشود فیلم اول یعنی نارنیا و شیر کمد و جادوگر که این شری رو میکشند بعد زنده میشه تشبیه کردش به حضرت مسیح!!!!...خوب اینم نظریه نمیخوام وارد بحث دکتر عباشی بشم
    منظورش از حضرت مسیح همون خداست. مسیحی ها نظرشون اینه البته.

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

Anti Trust آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

منظورش از حضرت مسیح همون خداست. مسیحی ها نظرشون اینه البته.

توی کدوم انجیل اینو نوشته فاطمه ه ه ه ه دخترم

مسیحیا به حضرت مسیح میگن پسر خدا نه خود خدا ...هی وایه من یعنی

تعصب هاشون میگن خود پسر خوداست و بعضی دیگراشون میگن از نظر درجه و اعتبار برابری میکنه با خدا اما نمیگن خود خداست مسیح.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)