سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh دیمن لیندلوف: لاست بدون من بازخواهد گشت!! - صفحه 3

نمایش نتایج نظرسنجی: آیا علاقمند به ساخته شدن فصل جدیدی از لاست هستید؟

رأی دهندگان
63. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلـــــه... ما باید برگردیـــــــــــــم!!

28 44.44%
  • بستگی دارد، برادا...

9 14.29%
  • نــــــــــــــــــــــــ ــــــه!!

26 41.27%
صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 61
نمایش شاخه ای71علاقمندی ها

موضوع: دیمن لیندلوف: لاست بدون من بازخواهد گشت!!

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,368
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

دیمن لیندلوف: لاست بدون من بازخواهد گشت!!

این مطلب و خبر تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

فایل پیوست 10229
    دو سال از پایان فصل ششم سریال درام برجسته ABC (لاست) گذشته است. دو سالی که نوعی سلطنت بر عرصه کانالهای تلویزیونی برای لاست و کانال ABC به حساب می آمد.
    دیمن لیندلوف یکی از سازندگان اصلی این سریال (با همراهی جی جی آبرامز و جفری لایبر) معتقد است که لاست هر آنچه میباید را در مورد لاست به مردم جهان نمایش داده است.
    با پایان سریال لاست در سال 23 می 2010 و همچنین بخش اضافه پایانی آن که در 24 آگوست 2010 پخش گردید تنها نیمی از بینندگان این سریال از پایان آن راضی شدند و نیمی دیگر همچنان معتقدند که این سریال با ضعفهای متعدد و ناگفته های بسیار به پایان رسیده است و از این بابت خرسند نیستند.
    دیمن لیندلوف که در حاشیه گردهمائی سرگرمی و تکنولوژی صحبت میکرد گفت که به هیچ عنوان از پایانی که دو سال پیش برای این سریال نوشته شده متاسف نیست.
    لیندلوف معتقد است که دو سال پیش هر چیزی که باید در داستان (مجموعه پیچیده لاست) به علاقمندان گفته میشد، گفته شده است و چیزی برای بازگوئی باقی نمانده است.
    ممکن است افرادی بوده باشند که پایان دیگری را برای داستان متصور میشدند. سریال به شکلی که دیدیم به پایان رسید هر چند که ساختن چنین سریالی که در صنعت سریال سازی شاهکار به حساب می آید همیشه دارای وضعیتهای پیچیده و خاصی است. مسلما از پایان چنین سریالی همه بینندگان راضی نخواهند شد. ممکن است که مواردی مانند نوع پرداخت به قهرمان داستان از دید من هم خوشایند نبوده باشد. با این حال در همان زمان مطمئن بودم که عده ای از این پایان ناراضی خواهند بود.

فایل پیوست 10230
    اما بزرگترین سوال همچنان به جای خود باقی است...

با این وجود آیا ممکن است لاست بازگردد؟

پاسخ لیندلوف به این سوال این است که هیچ چیز غیر ممکن نیست. اما او مانند جک علاقمند به بازگشت به این ماجرا نیست.
    لیندلوف در جمله ای هیجان انگیز میگوید: از نظر او جهان هنوز پایان لاست را ندیده است. اما او قصد مشارکت در ادامه این سریال را ندارد.
    با این که لیندلوف عنوان میکند که قصد مشارکت در چنین پروژه ای ندارد و با اینکه تمام حقوق و رایت سریال مربوط به ABC است اما علاقمند نیست که در صورت ادامه سازی شخص دیگری کنترل این پروژه (حلقه جادوئی) را بر عهده بگیرد.
    لیندلوف میگوید: با این که در حال حاضر قصدی برای درگیر شدن در پروژه استار ترک را دارم اما نمیخواهم که دست کس دیگری گمشده را لمش کند.

فایل پیوست 10231
    به نظر میرسد که فرهنگ این سریال به شکلی در حال بازسازی است و نقاطی در سریال نیاز به تغییر دارد و به همین دلیل ممکن است که در طی 10 تا 15 سال آتی این سریال ادامه پیدا کند. از طرفی پاسخ دادن به سوالات باقی مانده هوادارن را برای دیدن پاسخها وسوسه میکند و از طرفی هم احتمال ساخته شدن ادامه لاست با بازیگران متفاوت میرود که قطعا سبب مخالفتهائی در بین طرفداران سریال میشود، طرفدارانی که لاست را با حضور کاراکترهائی که در شش فصل گذشته در آن بوده اند دوست دارند.
    با این حال چنین ایده ای قطعا سبب ایجاد درآمدهای میشود که ایجاد انگیزه میکند. میتوان مطمئن بود که چنین ایده هم افرادی را جلب و افراد دیگری را ناراضی خواهد کرد.

ترجمه و بازنویسی FFKIA
    منبع: Seriable.com

چند کلمه در مورد این خبر ...

به توجه به نوع صحبتهای لیندلوف و لحن او این طور به نظر میرسد که صحبتهائی پیرامون ادامه سازی بر سریال لاست در بین است. اما این که این ادامه چگونه و به چه ترتیب خواهد بود بر همگان پوشیده است. قبلا هم ابراز علاقه هائی از طرف ماتیو فاکس و تری اوکوئین برای ادامه پیدا کردن لاست شده بود اما از طرف تهیه کنندگان و بل اخص ABC علاقه ای برای ادامه سازی نشان داده نمیشد. با این حال این گونه به نظر میرسد که بحث وارد فاز جدیدی شده است. هر چند که به این زودی ها نمیتوان امیدی به فصل هفتم داشت. اما همین امید هم در نوع خودش جالب است. بخصوص برای بنده که همواره اعتقاد داشتم که این سریال میتوانست به شکل بهتر و کامل تری به پایان برسد. خیلی از دوستان هم ممکن است با من هم عقیده باشند که گستره گی لاست بیش از این ها بود و برای پاسخ گوئی حتی دو فصل هم کم است.
    پیش از این در تاپیکهائی مانند نمونه های زیر به مواردی که ممکن است سبب ادامه دار شدن این سریال شود پرداخته بودیم.
    اکنون به نظر میرسد میتوان به شکل جدی تری به این مسئله پرداخت ...

نظر شما در این باره چیست؟
    آیا لاست ادامه خواهد داشت؟
    آیا به هر شکل با ادامه دادن این سریال موافقید؟ (حتی با وجود بازیگران جدید و جایگزین)

این مطلب و خبر تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
    ویرایش توسط FFKIA : 05-04-2012 در ساعت 10:43
    .:Reza:., m_a1100, sara.v و 19 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : دیمن لیندلوف: لاست بدون من بازخواهد گشت!!

نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    حالا چرا شبکه نخواد لاست ادامه پیدا کنه یکی از دلایش اینکه شبکه حرف زده یعنی گفته فصل 6 اخرین فصله دقیقا مثل داستان 24 که اونم کلی درامد داشت برای فاکس اما مدیرا احساس کردن کار باید تموم بشه و همین اتفاق هم افتاد.پول خیلی مهمه اما همه چیز نیست مدیران شبکه احساس کردن لاست باید تموم شه و این اتفاق افتاده و مطمئنا با همین مدیریت لاست ادامه پیدا نمیکنه مگر اینکه مدیران abc عوض بشن که اینم حالا حالا ها اتفاق نمیافته.
    يكي از دلايل و البته مهمترين دليلي كه لاست ادامه پيدا نكرد و من اون موقع كاملا در جريانش بودم اين بود كه ماتيو فاكس راضي به ادامه سريال نشد و براي فصل ششم هم به زور راضي شد. طبيعي بود كه سازندگان لاست دريافته بودند ادامه سريال بدون جك مطلوب بيننده نخواهد بود ومجبور شدند سريال رو تموم كنند.

4. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    يكي از دلايل و البته مهمترين دليلي كه لاست ادامه پيدا نكرد و من اون موقع كاملا در جريانش بودم اين بود كه ماتيو فاكس راضي به ادامه سريال نشد و براي فصل ششم هم به زور راضي شد. طبيعي بود كه سازندگان لاست دريافته بودند ادامه سريال بدون جك مطلوب بيننده نخواهد بود ومجبور شدند سريال رو تموم كنند.
    مهناز جان فکر میکنم که داستان متیو فاکس هم با مرگ جک یک جورائی تموم شده. اما مسئله اینه که متیو فاکس بعد از لاست هیچ کاری انجام نداد. در حال حاضر هم در چند تا پروژه اسمش هست که معلوم نیست دقیقا وضعیتش چطوریه. من فکر میکنم که الان خیلی طرز نگاهش به مسئله عوض شده باشه. یک بازیگر که 6 فصل با لاست بوده وقتی پایان بندی قابل قبول نباشه خودش هم قطعا حس خوبی نخواهد داشت.
    یک فیلم نامه قوی و هوشمندانه میتونه اون رو هم جذب کنه و البته از سمت دیگه اون در کاری موفق نبوده. بر عکس اونجلین لی لی که در ریل استیل خوب بود و در حال حاضر هم در دو قسمت از هابیت نقش داره. سه فیلم تجاری عالی برای این بازیگر.
    بقیه بازیگرها هم زیاد اوضاعشون تعریفی نداره. نوین اندروز در سریالی به نام سندباد بازی کرده که هنوز به نمایش در نیومده اما زیاد هم مورد توجه نیست.
    جورج گارسیا که دیگه هیچی. چند تا اپیزود در آلکاتراز، یک اپیزود در فرینج، یکی در چگونه با مادرت آشنا شدم، سه تا در مستر سانشاین و ... !!!
    جاش هالووی هم موفق ترین کارش بازی در ماموریت غیر ممکن چهار بود.
    تری اوکوئین هم در چند اثر بی ارزش تلویزیونی و داستانی بازی کرده.

این تیم میتونن باز هم با لاست موفق باشن. این البته نگاه منه به داستان. من فکر میکنم تیم بازیگری میتونه دوباره جمع بشه
    1CHAMPION به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

6. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    این تیم میتونن باز هم با لاست موفق باشن. این البته نگاه منه به داستان. من فکر میکنم تیم بازیگری میتونه دوباره جمع بشه
    به همبن دليله كه ميگم بازيگراي لاست هم دراين سريال گم شدن و نتونستن خودشون رو دوباره پيدا كنن.
    جالبه كه درخبر اومده بود كه ماتيو فاكس و تري كوئين علاقمند به ادامه سريال هستند. در صورتي كه فاكس يكي از مخالفان ادامه لاست بود و سازندگان مجبور شدن پروژه رو زودتر تموم كنن. الان ماتيو فاكس هم اين موضوعو دريافته... جايي گفته بود من با لاست خودمو شناختم. ماتيو فاكس با دكتر جك شپرد لاست بازيگر شد و اين نقش درش نهادينه شده است. او قبل ازلاست چند بازي كوچك داشت كه قابل تامل نيست.
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

8. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

Reality is your perception
    Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

علی رغم میل باطنیم برای دیدن قسمت های جدید لاست، فکر نمی کنم که این سریال ادامه پیدا کنه. حرف های لیندلوف بیشتر شبیه شوخی های تبلیغاتیه تا چیز دیگه.
    با اینحال ممنون فرخ جان. این خبر برای ما لاست زدگان کور سوی امیدی بود!

پ.ن: این چه تیتریه خوب؟! داشتم از خوشحالی سکته می کردم!

10. 2 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

Mobin.M آواتار ها
    وضعیت : Mobin.M آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,925
    سپاس شده 1,057 در 325 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 587 تاپیک

کاملا موافقم ..چرا که نه؟؟...
    لاست واقعا قشنگ بود ..اگه برگرده .. اطمینان داشته باشید که بازگشتی طوانی داره ..
    ولی موندم چه جوری میخوان شروعش کنن برای ادامه ...ولی در کل قشنگ بود ....پایان هر اپیزودی آدم رو کنجکاو میکردن ....خیلی قشنگ بود ..باهاش زندگی کردیم ..
    خدا کنه [-o<
    ........................
    نه خدایی دوست ندارید ادامشرو بسازن ...یا در همون حد هست یا جذابتر از قبلش ..ولی ضعیف تر نخواهد شد

12. کاربر روبرو از پست مفید Mobin.M سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Amélie نمایش پست ها
    علی رغم میل باطنیم برای دیدن قسمت های جدید لاست، فکر نمی کنم که این سریال ادامه پیدا کنه. حرف های لیندلوف بیشتر شبیه شوخی های تبلیغاتیه تا چیز دیگه.
    با اینحال ممنون فرخ جان. این خبر برای ما لاست زدگان کور سوی امیدی بود!

پ.ن: این چه تیتریه خوب؟! داشتم از خوشحالی سکته می کردم!
    کلا پریسا جان میبینی که همین کور سوی امید باعث میشه که یکدفعه این تاپیک 4 صفحه پیش میره. واقعا خیلی ها دوست دارند که این سریال برگرده

اما عنوان رو من بدون تغییر آوردم. فکر میکنم که خود عنوان هم به اندازه کافی گویاست که جریان چیه!
    Damon Lindelof: LOST Will Return Without Me

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

راستش تنها نکته‌ای که می‌تونم بگم اینه که چرا که نه, مسلمه که علاقه مند هستم به ادامه لاست! درسته که احتمال این قضیه زیاد نیست و تقریبا غیر ممکن به نظر می رسه اما خود من واقعا با این موضوع خوشحال می شم!
    چرا تو دورانی که سریال های بدردنخور, خیلی مسخره و بی هدف پشت سر هم تمدید می شن و ادامه دارن, سریالی مثل لاست که یه سر و گردن از این سریال ها بالاتر بود فصل جدیدی نداشته باشه! چرا وقتی سریال هایی رو داریم که حتی اشتیاقی برای پیگیری شون واسه آدم باقی نمی ذارن, نخوام که لاستی باشه و پیگیرش باشم و علاقه مند بهش
    1CHAMPION و FFKIA به این پست علاقمند بوده اند.

15. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

سریال لاست از همون فصل اول هم اعلام شده بود که شش فصل داره یعنی از همون سال 2004 این سریال برای شش فصل ساخته شده بود و وقتی نویسنده هاش نتونستن توی شش فصل سریال رو جمع کنن یه جورایی توی فصل شش ماست مالی کردن و یه پایانی برای سریال نوشتن که خیلی هارو اذیت کردن با این پایانشون به نظر من اگرم بخوان برای فصل هفتم بسازم ره به جایی نمیبرن چون اگه میتونستن توی همون شش سالی که وقت داشتن یه پایان درست و حسابی برای سریال مینوشتن نه اینکه اونطوری تمومش کنن.
    من خیلی دلم میخواست به گذشته جزیره و جیکوب و دود سیاه بیشتر پرداخته بشه، خیلی از معماهای جواب نداده رو جواب بدن و خیلی از مسائلی رو که براحتی از کنارش گذشتن و به فراموشی سپردن رو حل کنن ولی به نظر من تواناییشو ندارن و همینقدر میتونستن که انجام دادن اگه بلد بودن فصل ششم رو به اون نحو تموم نمیکردن که خیلی ها راضی نشن.
    توی تموم کارهایی که جی جی به نوعی توش دست داره هر جا رو نتونسته جمع کنه پیچونده لاست هم مستثنی نیستش.
    ولی اگه واقعا ایده ای داشته باشن من به شخصه خیلی دوست دارم ادامه ای برای این سریال ببینم.

17. 3 کاربر از پست مفید DarkAngel سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها
    سریال لاست از همون فصل اول هم اعلام شده بود که شش فصل داره یعنی از همون سال 2004 این سریال برای شش فصل ساخته شده بود و وقتی نویسنده هاش نتونستن توی شش فصل سریال رو جمع کنن یه جورایی توی فصل شش ماست مالی کرد
    درسته سهيل جان همون اول براي شش فصل برنامه ريزي شد ولي بعدا سازندگانش فهميدن كه بهتره يه سيزن ديگه هم بهش اضافه كنن كه ماتيو فاكس زير بار نرفت و گفت بيشتر از شش فصل بازي نميكنه. خود فاكس اين موضوعو تو برنامه زنده اي كه اون زمان داشت اعلام كرد. اوانجلين هم تو يه برنامه ديگه از ماتيو فاكس انتقاد كرد كه حاضر نيست يه سيزن اضافه بازي كنه تا لاست ادامه پيدا كنه در حاليكه هم بازيگرا راضي هستند.

19. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    راستش تنها نکته‌ای که می‌تونم بگم اینه که چرا که نه, مسلمه که علاقه مند هستم به ادامه لاست! درسته که احتمال این قضیه زیاد نیست و تقریبا غیر ممکن به نظر می رسه اما خود من واقعا با این موضوع خوشحال می شم!
    چرا تو دورانی که سریال های بدردنخور, خیلی مسخره و بی هدف پشت سر هم تمدید می شن و ادامه دارن, سریالی مثل لاست که یه سر و گردن از این سریال ها بالاتر بود فصل جدیدی نداشته باشه! چرا وقتی سریال هایی رو داریم که حتی اشتیاقی برای پیگیری شون واسه آدم باقی نمی ذارن, نخوام که لاستی باشه و پیگیرش باشم و علاقه مند بهش
    دقیقا نازنین جان حرف منم همینه. واقعا تو این همه سریال کدوم سریال هست که در حد لاست جذاب بوده باشه. فرینج، سوپرنچرال، بازی تخت و تاج و و و ... یکی بعد از دیگری دچار ضعف شدن و به نظر میرسه که هیچ چیز نمیتونه اون جذابیت فوق العاده رو تکرار کنه.
    منصفانه باید گفت. کدوم سریال تونسته اینقدر که لاست بحث برانگیز بود و اینقدر که لاست در خودش ایده های مختلف داشت ایده داشته باشه و برای بیننده ها اهمیت پیدا کنه؟
    الان نمونه اش همین سریال دکستر که اینقدر هم طرفدار داره.
    چه بحثی پیرامون این سریال میشه؟
    من فرومهای دیگه رو هم میبینم. اینجا رو هم میبینم. علاقمند هم زیاد داریم. اما تا به حال شده کسی یک تاپیک هیجان انگیز در مورد این سریال زده باشه؟
    الان 2 ساله لاست تموم شده اما هنوز هم دود داره از کنده این سریال بلند میشه.

فرینج رو در همون پایان فصل سوم ول کردم. خاطرات خون آشام رو بیشتر از دو قسمت ندیدم. ایونت رو 6 قسمت دیدم. سوپرنچرال رو 4 قسمت و بازی پادشاهان رو هم که اگه همین طوری پیش بره میذارم کنار.
    واقعا جذابیت و کشش لاست کجا و بقیه سریالها کجا...
    به نظر من به راحتی لاست میتونست چندین فصل دیگه ادامه پیدا کنه. اما انگار خستگی و بیحالی کمپانی و نویسندگان سبب شد که تموم بشه.
    Anti Trust به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

21. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)