سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی مستند میراث آلبرتا - صفحه 3

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
نمایش شاخه ای23علاقمندی ها

موضوع: معرفی مستند میراث آلبرتا

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,909 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

معرفی مستند میراث آلبرتا

دانشگاه آلبرتا، در شهر ادمونتونو در حاشيه جنوبی رود ساسكاچوان شمالی قرار دارد و در سال 2008 ميلادي صدمين سال تاسيس خود را جشن می‌گيرد.
    یکی از بهترین گزینه های دانشجویان که قصد ادامه تحصیل دارند.

در اين دانشگاه بيش از 35000 دانشجو در 200 رشته تحصيلي ليسانس و 170 رشته فوق ليسانس و دكترا مشغول به تحصيل هستند. دانشگاه آلبرتا ميزبان حدود 2000 دانشجوی خارجی از 100 كشور دنيا است كه دانشجويان ايرانی پس از دانشجويان چينی و هندی بيشترين سهم را به خود اختصاص داده‌اند. اين دانشگاه در رتبه بندی‌های مختلف همواره يكی از 5 دانشگاه پيشتاز كانادا بوده است.

با بيش از 400 آزمايشگاه تحقيقاتی و به يمن سرمايه گذاريهای كلان دولتي و خصوصي، دانشگاه آلبرتا يكی از طلايه داران تحقيقات در كانادا است. حجم سرمايه گذاری خارجی براي تحقيقات در اين دانشگاه در سال 2004 بالغ بر 415 ميليون دلار كانادا می‌شود. در حال حاضر مركز ملی تحقيقات نانوتكنولوژی كانادا با بودجه 52 ميليون دلاري در اين دانشگاه در حال تاسيس است كه در سال 2006 به بهره برداری می‌رسد. كتابخانه دانشگاه آلبرتا نيز با بيش از 6 ميليون كتاب و اشتراك الكترونيكي 13000نشريه، بيشترين سرانه كتاب برای هر دانشجو را در بين دانشگاه‌های كانادا داراست.

اما در این دانشگاه چه میراثی نهان است؟ چند درصد دانشچویان این دانشگاه نخبه های ایرانی اند؟
    به چه قیمتی دانشجویان ما به آلبرتا میروند؟
    چرا نخبه کشور به این نتیجه میرسد که "واقعا دیدم فایده نداره، خوندن درس اینجا" ؟
    چرا خانواده دانشجو اینقدر با شوق و ذوق فرزند خود را، در فرودگاه، به خارج بدرقه میکنند وقتی میدانند که دیگر برنمیگردد؟
    چرا دانشجویان ما در دانشگاه های مختلف داخلی خودکشی میکنند؟
    به خاطر بار زیاد درس؟ به خاطر ناامیدی؟ به خاطر رسیدن به نقطه ای از لحاظ فکری و روحی که تا اینجا چقدر تلاش کرده اند و در آینده قرار است چه کاره شوند؟

در دانشگاه های خارج چه چیزی به دانشجو یاد داده میشود که در داخل نمیتوان یاد داد؟
    چه چیزی به او نشان داده میشود که به قیمت ندیدن خانواده و دوری از خاک خود، حاضر به رفتن و فرار میشود؟

تا به حال این سوال ها را از خود پرسیده اید؟
    تا به حال سیاست مداری به این فکر افتاده که به این مسائل رسیدگی کند؟
    بار گناه کشته شدن این همه نخبه و یا دانشجو را چه کسی به دوش میکشد؟
    چند هزار دانشجو در دانشگاه های آمریکا و کانادا حضور دارند و چند نفر آنها به ایران بازگشته اند؟

اینها سوالاتی است که جواب آنها را در این مستند که ساخته دست خود داشنجویان دانشگاه شریف است، پیدا خواهید کرد.

این مستند در جشنواره فیلم فجر نیز شرکت داده شده.

دانلود قسمت اول این مستند
    دانلود قسمت دوم این مستند

دانلود کامل مستند با سه کیفیت

منبع : معرفی دانشگاه از سایت applyabroad.org ، بقیه از خودم.
    ویرایش توسط Backstreetboy : 05-20-2012 در ساعت 14:39 دلیل: زور زیاد
    MiSS SAYTA, desmound, Don Corleone و 13 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

پاسخ : معرفی مستند میراث آلبرتا

سازندگان این مستند در سایت رسمی اشان اعلام کردند که:
    " مستند میراث آلبرتا قسمت دومی دارد که بیشتر در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌گذرد البته پروژه‌ی ساخت قسمت بعدی، فعلا در مرحله‌ی تحقیقات است "

پس کسانی که این مستند را دیده اند، منتظر قسمت دوم آن نیز باشند، شاید پاسخ بیشتر سوالهای خود را در قسمت بعدی بیابید!

4. کاربر روبرو از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده است .

5. # ADS

و این نیز بگذرد ...
    !! کیمیاگر !! آواتار ها
    وضعیت : !! کیمیاگر !! آنلاین نیست.
    سپاس ها : 977
    سپاس شده 68 در 47 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 46 تاپیک

من چند روز پیش دیدمش
    به نظرم تا اواسطش خوب پیش میرفت اما اواخرش کم کم یه مقدار شعاری شد و همچنین بعضی قسمتهاش هم یه مقدار بی ربط بود اما در کل خوب بود
    Anti Trust به این پست علاقمند بوده است.

7. کاربر روبرو از پست مفید !! کیمیاگر !! سپاس کرده است .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

اقا این قسمت های بعدیش هنوز رلیز نشد؟
    پسره قراره بره خارج ادامشو انگاری اونجا بسازند

امیر حسین؟پسرم؟

9. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

خوب، مدت مدیدی گذشت و کسی نیومد نظری چیزی بگه تا بخوایم درباره این مستند جنجالی صحبت کنیم.
    این مستند بین دانشجوها خیلی طرفدار داشت، حالا چه اونایی که دنبال نقد این مستند بودن و چه اونایی که ازش دفاع میکردن!
    به هر جهت من نظر خودم رو درباره این مستند میگم، بلکه دوستان دیگری هم به جمع تبادل نظر کنندگان اضافه بشن.

اونجوری که من برداشت کردم:
    مستند در نیمه اول خودش با تیریپ روشن فکری میخواد بیننده (دانشجو ها بیشتر) رو گول بزنه! یعنی با دادن این فرضیه که خارج خیلی برای زندگی و تحصیل خوبه میخواد مخاطب رو تا نیمه های مستند پای نمایشگر نگه داره تا بلکه به این خاطر بیننده تمام مستند رو ببینه! وگرنه اگر نیمه دوم رو اول پخش میکردن خود من شاید زیاد بهش توجه نمیکردم!

رتبه 3 کنکور ریاضی سال 1386 ----------> سوییس، دانشگاه ای پی اف ال (EPFL)
    رتبه 6 کنکور ریاضی سال 1386 ----------> آمریکا، دانشگاه استنفورد
    رتبه 9 کنکور ریاضی سال 1386 ----------> کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)
    رتبه 10 کنکور ریاضی سال 1386 ---------> آمریکا، دانشگاه پرینستون
    از 190 نفر ورودی رشته مهندسی برق (کلیه گرایش ها) سال 1386 حدودا 110 نفر برای دانشگاه های خارج از کشور پذیرش میگیرند.
    و رتبه های درخشان دیگر کنکور سراسری 1386...

ابتدا با حرفهای خانوم اسلامی (رتبه 9 کنکور 86) فیلم آغاز میشه...بین حرفاشون گفتن که "از بین دوستان و آشناها و کلا کسایی که دیدم، هیچکس برنگشته"...

اول اومدن نظر دانشجوهایی رو که رفتن درباره خارج (جاهایی مثل کانادا و آمریکا) پرسیدن و حرفای بدی هم نزدن! جالب بود برام، اینکه چیزایی رو که از قبل هم از دیگران (نه دانشجوها) پرسیده بودم کاملا تو حرفای این دانشجوها صدق میکرد! اینکه اونجا زندگی از اینور راحتتره و موقعیت های بیشتری برای کسی که واقعا بخواد درس بخونه فراهمه!

با استاد، آقای مجید انتظامی هم گفت و گویی دارن که میگن بچه خودشون رو به اتریش فرستادن برا ادامه تحصیل وقتی که پسرشون برای ورود به دانشکده صدا و سیما، با وجود کسب رتبه اول، در سوالات دینی رد شده...
    در بین این مصاحبه هم به این نکته اشاره میکنن که "من وطنم رو دوست دارم، سختی هاشم تا به حال تحمل کردم"...

با جناب آقای علی معلم هم صحبتی دارن که ایشون برمیگردن میگن "ما قطع میکنیم بلافاصله، یعنی ما سیمو قطع میکنیم، دیگه طرف راه رو نداره"...

توی فیلم جدایی نادر از سیمین (یه جا جشنواره فجر رو نشون میده که این فیلمو دارن اکران میکنن) هم سیمین به قاضی میگه من ترجیح میدم بچم تو این شرایط بزرگ نشه!

اینا رو گفتم که بگم، من نه عشق خارجم، نه با نگاه کردن این مستند جو گرفتتم، و نه مخالف سیاستا و برنامه های کشورم ایرانم! اینا حرفایی هست که بقیه هم میگن از جمله کسایی که در رشته های مختلف جزو پیشکسوتان و افراد ممتازن و همه هم به این مسئله اشاره میکنن که شرایط در کشور مساعد نیست.

اینکه یه نفر همه عمرشو بذاره روی یه کاری - تو اینجا درس خوندن مد نظره - بعد به خودش میاد میگه : اِه، من اینهمه زحمت کشیدم، چرا نمیتونم نتیجه زحمتامو بگیرم؟ کسی مثل این، اگر توانایی رفتن به خارج و گرفتن پذیرش رو داشته باشه، خوب میره اونور زندگیشو میکنه....کسی هم که پارتی داره به راحتی میره سر کار...اما کسی که هیچ کدوم از اینا رو نداره احساس میکنه تمام عمرش تلف شده و مثل کسایی که تو دانشگاه ها خود کشی میکنن، دست به خود کشی میزنه!

من این کار رو تحسین نمیکنم و نمیگم باید این کار رو بکنه، اما یه دانشجوی کارشناسی ارشد، که تقریبا 27، 28 سالشه، و یه انسان بالغه، دیگه باید به چه نقطه ای برسه که اینجور راحت جون خودشو بگیره؟؟

اینکه آقای احمدی نژاد هم اونطوری واکنش نشون میده درباره حیف شدن نابغه های کشورش، اصلا خوشم نیومد! برا نابغه ها اینطوری میکنه، پس دیگه ما کجاییم؟؟
    یادمه موقعی که یکی از دوستام، آقای "مسعود بهرامی شریف" - لطفا یه فاتحه براش بدین - که برای دکتری رشته برق، به دانشگاه دنور رفته بودن و اونجا در یک تصادف فوت میکنن، دانشگاه دنور برای دستگیری راننده ای که به ایشون زده بود، جایزه گذاشته بود که هرکی اطلاعی از راننده داره بیاد و بگه، بعدشم چه مراسمی اونجا براش گرفتن و چه چیزایی ازش گفتن!! اما اینجا هیچی به هیچی، فقط دم دانشجوهای شریف گرم که دانشگاه رو پر اعلامیه کرده بودن و از این حرفا...

ببین تو یه مملکت غریب ایشون فوت کرده بود، چه کردن براش...اونوقت اینجا هر سال تو بیشتر دانشگاها داره آمار خودکشی خودنمایی میکنه، اما هیچی به هیچی...
    از دانشگاه های صنعتی اصفهان، شیراز، صنعتی شریف، و امیرکبیر درباره خود کشی خبر دارم خود من...

در ادامه هم با استادای اونور و اینور ( ) حرف میزنن و حرفای خودشونو میزنن اونام...اما یکی از بچه های شریفی که رفته بود بوستون آمریکا یه حرف خوبی زد، اینکه "به بچه هایی که میخوان اپلای کنن بگید که واقعا مطمئن باشن که برای چی اپلای میکنن!!" این حرف خیلی مهمه! اولشم گفتم که شرایط تو اونور برای کسایی که میخوان واقعا درس بخونن خیلی خوبه!! نه برای کسایی که میخوان از کشور برن بیرون، مثل دانشجوهای دانشگاه آلبرتای کانادا نباشه که برن اونجا و ویدئوی "سوسن خانوم" بدن بیرون!

از اینجا به بعد دیگه همون نیمه دوم داستان شروع میشه که هدف اصلی این مستند بوده! همه میان میگن دانشجوها اونجا رو برای خودشون بهشت ساختن که خودکشی میکنن و از اینجور حرفا...والا به خدا اینجور نیست! لااقل همه اینطوری نیستن یا خود من حداقل اینطوری نیستم!...وقتی میبینم یه شرایط بهتری میتونه برام بوجود بیاد، جرا ازش استفاده نکنم؟؟
    آقای دکتر مشایی سال 57 از آمریکا به ایران اومدن در حالی که اونجا درس میدادن! یه جا گفتن "دوستام بهم گفتن اگه بازم برگردی عقب برمیگردی ایران؟ گفتم آره. اینا یه چیزای احساسیه! بچه های الآن نمیفهمن این چیزا رو..."

جواب خود من به دکتر مشایی اینه که : آقای دکتر، من میفهمم. شاید به اندازه شما نفهمم، چون شما در بدترین شرایط ممکن به ایران اومدین، موقعی که جنگ بود! اما در حد و اندازه خودم میفهمم...وقتی که کسی برای من ارزش قائل نباشه، منم نمیتونم براش ارزش قائل باشم. وقتی که من برم و خودم رو بکشم و مسئولین به جای اینکه بیان و بگن یه کاری کنیم بقیه اینجوری نشن، بگن چرا؟؟ ای وای؟؟ خدا رحمتش کنه و بشم سوژه اینجور مستندا، یعنی اینکه این کشور و مسئولینش به من اهمیت نمیدن
    وقتی من دارم در به در دنبال کار میگردم که بتونم زندگیمو اداره کنم و کاری گیرم نمیاد، و وقتی که هنوز کاری برای فارغ التحصیلپیدا نمیشه، مسئولین به جای اینکه اینقدر ظرفیت دانشگاه ها رو زیاد کنن، بیان بیشتر اشتغال زایی کنن، و نمیکنن پس منم خودم رو کوچیک نکنم بهتره

اما اینم بگم که، خارج انجوری هم که فک میکنیم عالی نیست! اما شرایط زندگی کمی بهتر از اینجاست.

دکتر نایبی اومدن و گفتن که بیشتر کارایی که ما میکنیم به خاطر مد گراییه! واقعا راست میگن، بیشتر کسایی که میخوان برن اونور و یا برای این کار برنامه دارن، وقتی خودم ازشون میپرسم که چرا میخواین برین، یه دلایلی میارن که اصلا بهشون گوش ندیم بهتره!
    اما اینکه گفتن چرا کنکور میدین و چرا ارشد میدین و ... جواب داره، اونم اینه که اگه این کارو نکنیم چیکار کنیم؟
    خود من سرمایه آنچنانی برای شروع یع بیزینس ندارم! پارتی هم ندارم که منو بذاره سر یه کاری! پس تنها راهی که دارم درس خوندنه!! اینکه دوست ایشون اون زمان کنکور نداده و رفته دنبال یه مسیر دیگه، دلایل خودش رو داشته و امکاناتش رو برای یه کار دیگه داشته! اما خیلیا مثل من راهی به جز درس خوندن ندارن!!

بحث ما هم این نیست که کشور چه توانایی هایی داره و چه توانایی هایی نداره! کسی اگر میخواد بره خارج ادامه تحصیل بده و یا اونجا زندگی کنه، میاد تمام موقعیت ها رو با توجه به شرایط خودش میسنجه و اقدام میکنه! کسی هم رتبه تک رقمی داره تو کنکور و نخبه حساب میشه، هم تو کشور و هم خارج کشور راه براش بازه و میتونه کار گیر بیاره، ولی اینکه همه میرن اپلای میکنن ( حالا اگه بگیم 50 درصد برای مدگرایی این کارو میکنن ) اون 50 درصد باقیمونده فکر میکنن که کجا براشون بهتره...

و اما آخر فیلم، یه جایی که هواپیما میخواد بلند شه، حرفای کلیدی فیلم رو مرور میکنه، گوش دادن به اون قسمت از فیلم میتونه خیلی به تصمیم گیری در این مورد کمک کنه!

بازم میگم، من نه مخالف سیاست های کشورم هستم و نه عشق خارج!! فقط به عنوان یه دانشجو و با توجه به تجربیات دیگران عقیدمو گفتم...

خوشحال میشم بقیه هم بیان و نظراتشونو بگن
    Anti Trust, Mr Shinoda و FFKIA به این پست علاقمند بوده اند.

11. 4 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .

emppmp آواتار ها
    وضعیت : emppmp آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

برای من که جالب نبود

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)