سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.69- تحليل و بررسي فيلـــــــم سکوت بره ها (The Silence of the Lambs) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
نمایش شاخه ای31علاقمندی ها

موضوع: Cwa.69- تحليل و بررسي فيلـــــــم سکوت بره ها (The Silence of the Lambs)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.69- تحليل و بررسي فيلـــــــم سکوت بره ها (The Silence of the Lambs)

نام فیلم: سکوت بره ها
    فایل پیوست 10625
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: جاناتان دمن
    تهیه کننده: کنت اوت,ادوارد ساکسون
    فیلمنامه: تد تالی بر اساس داستانی از سکوت برره ها نوشته توماس هاریس
    موزیک متن: هاروراد شور
    فیلم برداری: تاک فوجیموتو
    تدوین: کرگ مکای
    بازیگران
    جودی فاستر
    آنتونی هاپکینز
    اسکات گلن
    تد لوین
    اطلاعات دیگر
    ژانر: ترسناک-رازآلود
    توزیع شده توسط کمپانی:
    اوریون پیکچرز
    اکران ایالات متحده: 14 فوریه 1991
    مدت زمان: 118 دقیقه
    ساخته شده توسط: آمریکا
    زبان: انگلیسی
    بودجه: 19 میلیون دلار
    فروش کل فیلم: نزدیک به273 میلیون دلار
    افتخارات و جوایز
    افتخارات و جوایز:
    برنده 5 جایزه اسکار
    برنده 1 جایزه گلدن گلوپ
    برنده 2 جایزه بفتا انگلیس
    بررسی از امیر
    ویرایش توسط FFKIA : 11-02-2012 در ساعت 02:05
    MiSS SAYTA, 1CHAMPION, SovRan و 10 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

tabassom-z آواتار ها
    وضعیت : tabassom-z آنلاین نیست.
    سپاس ها : 81
    سپاس شده 32 در 14 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 114 تاپیک

پاسخ : Cwa.69- تحليل و بررسي فيلـــــــم سکوت بره ها (The Silence of the Lambs)

این فیلم یکی از قشنگ ترین فیلم هایی بود که دیدم بازی هاپکینز و جودی فاستر فوق العاده بود هاپکینز اینقدر قشنگ بازی کرده بود و منطقی و معقول خودش رو معرفی می کردو آرامش خاصی داشت که هیچ وقت انتظار اون اعمال حیوانی رو نمیشه ازش داشت .جودی فاستر هم با تمام جرات و شجاعتی که از خودش نشون میده و معلومه که به کارش مسلطه اما یه جاهایی خیلی قشنگ احساسات زنانه خودشو نشون میده طوری که مخاطب هیچ وقت احساس نمی کنه با یه زن با روحیات مردانه طرفه.
    ديروز اگر چه سخت ، امروز هم گذشت .........طــوری نـمی شـود فـردا بدون من ... !!

4. # ADS

Caeser Caligula
    Caligula آواتار ها
    وضعیت : Caligula آنلاین نیست.
    سپاس ها : 320
    سپاس شده 583 در 91 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 642 تاپیک

جعبه مدال ها

زاویه ی بسیار عالی ای رو پیدا کردی واسه نقد. بسیار عالی. تبریک می گم. من مدتها بود که می خواستم وارد قضایای این فیلم بشم، یکی دوبار هم به شکل اتفاقی دیدمش، البته نه سرسری! ولی نمی دونستم از کدوم در وارد بشم! فکر می کنم همین نکته ای که در مورد فمنیسم موجود در فیلم گفتی - البته خیلی سخت تونستی القا کنی مفهوم رو!- مهمترین نکته ای هست که این فیلم رو از بقیه تریلر های معمول سینمایی جدا می کنه. به خصوص اون سکانس آسانسور رو معرکه گفتی. من عاشق اینجور تحلیل هایی هستم که از کلی گویی بی خود پرهیز می کنن و یه راست میرن سراغ نقد سکانس ها. البته این رو هم بگم که یه مقدار در وارد کردن مخاطب به مبحث مورد نظرت عجول بودی. من میشناسمت و می دونم این جزء ویژگی های شخصیتیت هست که خیلی با التهاب و پر هیجان صحبت می کنی و اگه بتونی یه مقدار صبور باشی در چینش افکارت چیز معرکه ای می شی.
    یه چیز دیگه ای که خیلی خوشم اومد، مربوط می شه به تحیلیل شخصیت ها. مشخصه که آدم شناس خوبی هستی! اگه تحلیلت قرار بود فقط راجع به تحیلی شخصیت ها باشه من به درون مایه ش نمره کامل می دادم. بدون شک. برام خیلی جالب بود که تو چطور مناسبات بین همین شخصیت هایی رو تحلیل می کنی. برای مثال ما میایم میگیم که استارلینگ یه دختر دهاتی هست که تحصیلاتش رو ادامه داده، وارد دنیای متمدنانه شهری شده اما هنوز نتونسته خودش رو قبول کنه در این دنیا. هنوز اون عدم اعتماد به نفسش رو در ارتباط با مردم شهری، در زیر یک سری خنده های تصنعی و رفتار و آداب خشک و خالی از روح پنهان می کنه. اما در درونش هنوز روحی لطیف داره که مربوط می شه به روستا! حالا در مقابلش، ما لکتر رو داریم. یک بزرگ زاده. جد اندر جد بزرگ زاده بوده و در شهر و به شکلی متمدنانه بزرگ شده. اعتماد به نفس در حد نهایت! جدابیت و گیرایی بالا. هیچ وقت خودش رو گم نمی کنه در مناسباتش با آدم ها. یک ایدئولوژی داره و برای ایدیولوژیش همه کار می کنه و از هیچ چیز نمی ترسه. به راحتی با شناخت نقاط ضعف و قوت تمدن های بزرگ داره اونا رو آزار می ده و به نقد می کشه. اینا مربوط می شه به تحلیل شخصیت ها از دیدگاه من، خیلی چیزای دیگه هم بود که تو گفتی و من دیگه بهش اشاره نکردم. منظور من اینه که حالا بیایم بگیم این دو نفر که شخصیتهای اصلی فیلم ما هستن در برخوردشون با هم دیگه چه اتفاقی می افته! که تأثیر میزاره و کی تأثیر می گیره. و درنهایت ان تاثیر و تاثر در روند داستان به چه شکل پیش می ره و به کجا میره! اگر احتمالا دقت کرده باشی، از این سه مرحله ای که گفتم، فقط مرحله اول رو در تحلیلت به خوبی انجام دادی و دو مرحله بعد رو یا انجام ندادی یا خیلی سرسری ازش گذشتی. این باعث شد نتونی یه نتیجه گیری هم ارائه بدی.
    در کل قبولت دارم، چون ذهن خیلی بازی داری.
    نقل قول نوشته اصلی توسط desmound نمایش پست ها
    سکوت بره ها یعنی چی و ارتباطش با فیلم چیه؟
    فکر می کنم به طور مستقیم مربوط میشه به داستانی که استارلینگ از بچگیش تعریف می کنه و خوابی که میبنه. در روانشناسی استارلینگ مربوط میشه به سکوتی که اون در مقابل دنیای اطرافش اتخاذ می کنه. یه جورایی استارلینگ، اون معصومیت کودکانه خودش رو در درونش کشته و یه زندگی خشک و شهری رو دنبال کرده و این معصومیت که در ناخودآگاهش وجود داره در خواب میاد سراغش. از طرف دیگه می شه این سکوت رو مرتبط کرد با قربانی های لکتر که در مقابل کاریزمای لکتر کاملا تسلیم هستن. این یه جورایی دوباره مربوط میشه به پیشرفت ایدئولوژی ها و زمینه های نژاد پرستانه لکتر و ... که دیگه بحثش اینجا نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sabora نمایش پست ها
    تمام کاراکترهای داستان به دنبال آرامش و فرار از این جهان سراسیمه و پرجنجال (مطبوعات،رسانه ها) پلیس،س ی است مردان،جانیان،دیوانگان) هستند و لکتر مرد دیوانه ی زنجیری داستان که شاید از همه عاقلتر و اندیشمندتر است می گوید: این سکوتی موقتی است زیرا پریشانی و کشتار را پایانی نیست...
    خیلی زیبا بود. دلم نیومد نقل قول و تشکر نکنم. حیف که خیلی کوتاه بود!!!
    اما یه سوال دارم از امیر. خشونت فیلم برای زمان خودش خیلی زیاد بود، مخصوصا با این درونمایه و موضوعات. الان دیگه با اومدن فیلم هایی مثل اره و ... دیگه این خشونت ها عادی شده. حالا از فیلم هایی مثل اره نمیشه انتظار داشت که خشونت خودشون رو توضیح بدن. من هیچوقت نتونستم خشونت این فیلم رو که اتفاقا از داستان فیلم و از رمان هست رو پیش خودم توضیح بدم. اگه بتونی از این قضیه هم سر در بیاری که خیلی خوب می شه.
    Anti Trust و FFKIA به این پست علاقمند بوده اند.
    همه چیز چه بغرنج و پیچیده است و با این حال چه ساده و طبیعی. اگر ماه را به دست می آوردم .اگر عشق کفایت می کرد وضع عوض می شد.
    اما کجا می توانم این تشنگی را فرو بنشانم؟ کدام دلی ست، کدام خدایی ست که برای من عمق دریاچه را داشته باشد؟
    در این دنیا و آن دنیا هیچ چیز نیست که در حد من باشد... با اینهمه می دانم و تو هم می دانی:
    فقط کافی ست که نا ممکن وجود می داشت، ناممکن.

کالیگولا - آلبر کامو

6. 4 کاربر از پست مفید Caligula سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

سلام با این که به تحلیل ربط نداره
    اما حیفم اومد نزارمشون

چندروزی است پوسترهای جالبی از این فیلم خاطره انگیز منتشر شده که شما رو به دیدنش دعوت میکنم ...

Anti Trust و omidsadeghbari به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

8. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)