سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل دوم بازی پادشاهان- قسمت دهم ( Valar Morghulis )

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54
نمایش شاخه ای61علاقمندی ها

موضوع: بحث اپیزودیک فصل دوم بازی پادشاهان- قسمت دهم ( Valar Morghulis )

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

بحث اپیزودیک فصل دوم بازی پادشاهان- قسمت دهم ( Valar Morghulis )

بحث اپیزودیک فصل دوم سریال بازی پادشاهان

اپیزود دهم با عنوان:
    Valar Morghulis

بازیگران و نقش آفرینان:
    کییت هارینگتون : جان اسنو
    ریچارد مدن : راب استارک
    سوفی ترنر : سانسا استارک
    مایسی ویلیام : آریا استارک
    چارلز دنس : ترییون لینیستر
    لنا هدی : سرسی لینیستر
    نیکولاج کاستر والدو : جیمی لینیستر
    امیلی کلارک : دینریس تارگرین
    لاین گلن : سر جراح مورمونت
    جک گلیسون: جافری براتیون (لینیستر)
    میشل فایرلی: کتلین استارک
    استیفن دیلن: استانیس براتیون

کاربران و بحث کنندگان عزیز از ارسال اسپویلر در مورد اپیزودهای آتی خودداری نمایید.
    در صورت درج اسپویلر, تگ مخصوص به آن فراموش نشود.

Anti Trust, smgh470 و FFKIA به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 10 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل دوم بازی پادشاهان- قسمت دهم ( Valar Morghulis )

وا اپیزود واییییییییییییی اپیزود
    عجب قسمتی بود همه چی داشت به همه چیز پرداخت از اول تا اخر همه چیز این قسمت داشت در حد مرگ عالی بود!
    وایت واکر هارو یعنی اصلا یه وضعی بود قیافه هاشون خدااااااااا این چی میگفت حالا چرا این همه کوچیک و لاغر مردنی شده بودن اینا؟ اما در کل ترسناک بودن همچی خفن
    Valar Morghulis هم که اصلا عشقه یه وضعی هم عشقه ! هروقت گفتی Valar Morghulis من میام پیشت اریا استارک عاشقه طرف شدم اینم که جادوگردر اومد :دی
    اون طرف هم که بچم عروسی کرد یه i love her هم نثاره مامانش کرد :دی
    طرفه دیگه هم که بانوی اژدها ، اژدها بازیش رو به رخ کشید و اژدها نشان همه جا رو ترکوند.....
    جفری هم که به همه یه هدیه ای داد و یه حالی به همشون دادش...
    در کل پایان بندی خوبی داشت و مثل فصله یک همه رو تو کف گذاشت البته فصله دو کفش زیادتر از یک بودش
    راستی یادم رفت ایمپ هم که زنده مونددددددددددددددددددد هوراااااااااااااااااااااا ااااااا میمرد پامیشدم کل عوامل سریال رو اوکی میکردم :دی
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

5. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
    SovRan آواتار ها
    وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,243
    سپاس شده 4,257 در 922 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 725 تاپیک

جعبه مدال ها

وای خداا...
    عجب اپیزودی بود !! دمشون گرم من فقط مونده بودم ایننها چطوری همه داستان رو جمع می کنن!
    والار که ترکوند اصلا، این آریا فقط نرفت باهاش خیلی ضد حال بود. ولی وحشتناک موزیکی که وقتی داشت صورتش رو عوض می کرد حال داد
    فصل خوبی نبود ولی انصافا 2 قسمت آخرش رو خیلی خوب تموم کردن! و دوباره منتظر یک فصل دیگه گذاشتنمون.
    ولی عجب راب داره همه چیز رو به نظر خراب می کنه چرا آخه ؟؟ اون استنیس هم که کلا خرافاتی شده و گول این جادوگره رو خورده..
    اما حالا ببینین که این جان اسنو چیکاره بشه تو این سریال !! این شاه اینوره دیوار میشه... ما اصلا هنوز نمی دونیم که این چطور به دنیا اومده و مادرش کیه !! یکی از جذاب ترین موضوعات سریال شده این جان اسنو
    اما نگذریم از آخر داستان و این وایت واکر خوشگلی که نشون دادن خیلی خوشگل بود! آخه چیه این ترسناکه ؟؟ چشمهاش رو دیدین؟ اصلا عاشق این وایت واکره شدم عجیب! پیره مرد هم بود مث که
    FFKIA و smgh470 به این پست علاقمند بوده اند.

کاش می شد که کسی می آمد/ باور تیره ما را می شست
    و به ما می فهماند دل ما منزل تاریکی نیست

اخم بر چهره بسی نا زیباست/بهترین وقت همان لبخند است

کاش می شد که به انگشت نخی می بستیم

تا فراموش نگردد که هنوز انسانیم

که هنوز انسانیم...

7. 4 کاربر از پست مفید SovRan سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

یا علی ی ی ی ی ی ی ی
    من تو هنگ هستم الان...خدای من عجب اپیزودی بود...نمیشه بهش نمره 20 داد؟یعنی برترین اپیزود بود.عالی بود.به جان خودم این سریال توانایشو داره بشه یه لاست دیگه.با این اپیزود 10 که نشون داد برابری کرد به بهترین اپیزود های سریال لاست.یعنی عالی بود.
    اونجایی که کالیسی گفت این ها جادوگرند بیان ببینم چه غلتی میتونند کنند عالی بود.
    جادوی کالیسی حرف نداشت.
    فصل بعد رو میشه اسمش رو گذاشت کالیسی ایز کامینگ...این ایزود خیلی از کالیسی خوشم اومد.الان دیگه همه چی داره از جادوی قدرتمند گرفته تا 3 تا اژدها کوچیک و همینطور ثروتمند ترین فرد کل دنیاست دیگه الان به نظر میرسه

جان اسنو هم بلاخره داره بچم مرد میشه و در فصل بعد احتمال زیاد نسلش رو پیدا میکنه و نمیدونم چرا فکر میکنم قراره با این انسان های اولیه رو هم بریزه و با اونا باشه.هر چند کلاغ که فرماندش تو افراد شب بود بهش گفت اصلیتت رو فراموش نکن...اصلا نمیشه حدس زد جان اسنو قراره چه اتفاقی براش بوجود بیاد.
    از ابهت راب هم کم شد.ازدواجش به این سرعت غیر منتظره بود اما خلاصه پی دلش رفت.حالا باید دید میتونه لنیستر ها رو شکست بده یا نه
    جافری هم که همچنان چندش هستش بر خلاف جیمی لنیستر که از چندشیش کم داره میشه این اپیزود نقش یک زندای رو خیلی خوب بازی کرد.الان تیون لنیستر شد همه کاره پایتخت و با اون همه قدرتی که داره نظر من اینه که جنگ رو در رو با راب میتونه راب رو شکست بده.یک فرمانده عالیه
    دلم برای ایمپ سوخت..حقش این نبود اما خوشحالم زندست مخصوصا جایی که به دوست دخترش گفت من برای این زندم که با چرب زبونیم ادم های کله گنده رو خر کنم.عالی بود
    اون نایت واکر ها دیگه چی بودند...اون رییسشون بود؟همون پیر مرده؟پیر مر چه عرض کنم پیر هیولابه قوله معروف نایت واکر ها هم ایز کامینگ دوستان
    این سریال همه چی داشت تو این 2 اپیزود اخر.

آریا هم داستانش با اون والار موگولوتنس چیه بود اسمش عالی بود.این والار چقدر باحاله شخصیتش.کاشکی آریا میرفت به اون شهر و راز و رمز کشتن رو میفهمید.

خلاصه دوستان من یکی برای فصل 3 دارم روز شماری میکنم...اونم در حد تیم ملی
    Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

9. 3 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

LaDy M آواتار ها
    وضعیت : LaDy M آنلاین نیست.
    سپاس ها : 109
    سپاس شده 220 در 51 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 159 تاپیک

خیلی عالی بود. لذت بردم. اصلاً نفهمیدم کی تموم شد. به نظرم 10 دقیقه بود همش. اون قسمت کال دروگو خیلی احساساتی بود. ولی من واقعاً اعصاب ندارم اون همه منتظر بمونم تا سیزن بعدی.

فکر کنم با اینهمه پولدار شدن کالیسی این فریز هم اضافه میشه به فریز های سریال: a khaleesi always pays her debts

11. 3 کاربر از پست مفید LaDy M سپاس کرده اند .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط LaDy M نمایش پست ها
    خیلی عالی بود. لذت بردم. اصلاً نفهمیدم کی تموم شد. به نظرم 10 دقیقه بود همش. اون قسمت کال دروگو خیلی احساساتی بود. ولی من واقعاً اعصاب ندارم اون همه منتظر بمونم تا سیزن بعدی.

فکر کنم با اینهمه پولدار شدن کالیسی این فریز هم اضافه میشه به فریز های سریال: a khaleesi always pays her debts
    با اینکه منم یکی از فن های سریال هستم اما در کل چطور من منتظره امدن دکس هستم خوب بمونید دیگه :دی 1سال:دی:دی
    اما کالیسی پولی زد به جیب در حد المپیککککککککککککککک:دی این پادشاه های اونجا گفتن راه ندین اینارو ها ! گوش نکردن :دی حالا عاقبتش رو ببینن :دی
    کالیسی هم به یارو برگشت گفت میتونی با اینا یه کشتی بخری برگشت گفت اره یه کشتی کوچولو باحال اومدش :دی
    یه چیزی رو من نفهمیدم :دی صحنه عظمت پادشاهی جفری باید با پـِهـِن اسب شروع بشه مسخره کردنشون هم عالی بود دیوانه ها:دی
    من به یکی از فن های والار مارگلوس تبدیل شدم چه جادوگر باشه چه نباشه چه هرچی میخواد باشه این مرد خیلی باحال بود ! jaken is dead , Say again valar margules اصلا یه وصعی بهم حال داد اسمه قسمت هم به احترام والار بودش :دی
    جان هم که رفت پی گردش خودش شهر به اون خفنی از کینگس لندینگ و ...... هزار برابر بزرگتر بودش :دی ادعای پادشهای دارن فقط این هفت پادشاهی این یارو شمال دیواره پادشاهی درت کرده در جد مرگ...
    و عزیزان دل وایت واکرهای عزیز هم ییهو اومدن با چه عظمتی هم اومدن نفهمیدید به کجا حمله ور شدن؟؟؟؟ دیوار که نبود؟ کجا بود ؟؟
    اما چه قیافه ای داشت این یارو اواتاره یحیی
    ----------

13. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

HaM!D آواتار ها
    وضعیت : HaM!D آنلاین نیست.
    سپاس ها : 306
    سپاس شده 107 در 57 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 458 تاپیک

لوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووول
    یعنی این قسمت مادر بگرید
    آقا بهتریناپیزود این فصل همین بود نمره چند بدیم 10 کمه خیلی هم کمه
    عااااااالی بود عااااالی بود
    دنریس ترکوند چه میکنن این اژدهاها لوووووووووووووول دنریس تارگیرن بالاخره ی چیزی از خودت رو کردی دل طرفدارهاتو بدست آوردی
    آقا من هیجان زده ام چه همرو خوب و کامل نشون دادن دمشون گرم عالی بود فقط نفهمیدم کی تموم شد
    راب ازدواج کرد رسما دیگه ...فک کنم تو فصل بعد چشم امیدش باید به خاندان مادرش باشه
    تایوین لنیستر قدرت کامل کینگز لند و ایمپ برنده ای که بازنده محض شد آخه چرا این بدبخت رو اینطوری کردن!!!!!!دلم براش سوخت خاندان تیرل هم به اونچهکه میخواستن رسیدن
    عاشق تصاویر اونطرف دیوارم یعنی دیوانشم یعنی روانیشم چقد اونور دیوار خوبه جان در برابر منس رید قرار خواهد گرفت
    3تا شیپور چه هیجانی داشت آخر سر مخصوصا اونجاییکه همه باهم گفتن ruuuuuuuuuuuuun فرااااااااااااااار ولی اصلا وایت واکرها ترس نداشتن بیشتر جذاب بودن:دی ولی خوب اونا هم اومدن تو بازی:دی اینا حالا همه با هم داشتن کجا میرفتن!!!!!!!!
    دیگه کیه؟!!!کیههههههههههههههه؟:د ی
    آریا هم که داستانش کلا فرق فوکوله اون یارو عجب جادوگری بود!!!!دمش گرم
    سانسا که یعنی حالمو خراب مبکنه این بشر. لرد بیلیش فراریش بده ازین بیخاصیت راحت شیم خوب میشه
    برن عشقه من همه ی چیزی رو کردن تو چرا هنوز هیچی رو نکردی!!!!هنوز مونده بزرگ شی عشقم؟!!!
    رفتییییییییییییییییم تو کف تا سیزن3
    ترک عادت های بد انگیزه های خوب میخواد

15. 2 کاربر از پست مفید HaM!D سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

اپیزود عااااااالی ای بود. با نشون دادن همه کاراکترها و به سرانجام رسوندنشون، همه رو بیشتر از قبل منتظر فصل بعدی گذاشتن.

با اینکه همیشه راب رو دوست داشتم اما واقعا جان اسنو یه چیز دیگه است. راب نشون داد آدمیه که در مواقع حساس نمی تونه درست تصمیم بگیره. واقعا اگه یک شاه واقعی بود در این لحظه حساس باید فرقی با بقیه مردم عادی داشته باشه به خصوص که این ازدواج برای موقعیتش خیلی مهمه اون هم در شرایطی که لنیستر ها در اوج قدرتن و سرزمینش دستخوش آتش و خون شده. مادرش جمله قشنگی گفت که اگه به قولت عمل نکنی مردم هم همین کار و باهات می کنن.

آریا و این مرد هم تو فصل بعدی باید نقش پررنگ تری داشته باشن. واقعا لحظه ای قیافه اش عوض شد با اون آهنگ قلبم اومد تو دهنم

سانسا هم از شر اون جافری دیوانه خلاص شد، خدا کنه لرد بیلیش بلایی سرش نیاره و از اون جای لعنتی فراریش بده. فقط نفهمیدم که چرا با داگ فرار نکرد و موند؟ چی به سر اون داگه اومد؟
    ایمپ هم که مزد زحماتش رو گرفت! همین که زنده است و ت وفصل بعدی هم میاد و این خواهر و خواهر زاده نفرت انگیزش رو حرص میده خوووبه.

گریجوی هم نمی دونم چی به سرش اومد، آیا افرادش گرفتنش که بدن به راب و یا به زور ببرنش خونه؟
    با اینکه همیشه از این موجود بدم می اومد ولی واقعا قابل ترحمه به خصوص با اون رفتاری که پدر و اون خواهر هیولاش باهاش داشتن.

الان این اکیپ 4 نفره برن دارن میرن سمت دیوار. اگه برسن به اونجا باید فصل بعدی اینها هم ماجراهای جالبی داشته باشن.

دینریس هم با اون اژدها هاش آخرش بود. ولی هیچی لحظه ای نبود که کال رو دید. واقعا رؤیای قشنگی بود و کال حق داشت که هرکس از این خواب بیدارش کنه رو بکشه. چقدر اون بی بی نانازی بود
    با این همه پولی که دینریس به دست آورد و اژدهاهای آتشینش فصل بعد اون هم به جمع حمله کنندگان به وستروس اضافه میشه حتما.

آن سوی دیوار هم خیلی مخوفه. اینا چی بوووودن خدا. با اون قیافه هاشون. نه مرده بودن نه زنده.
    کاش جایی که جان رفته رو هم نشون میدادن. اون نصفه دست هم خودش رو قربانی کرد تا جان بتونه اعتماد وحشی ها رو جلب کنه ولی معلوم نیست چه اتفاقی بیفته.

پایان هیجان انگیزی بود. بی صبرانه در انتظار فصل بعدم.
    FFKIA و smgh470 به این پست علاقمند بوده اند.

17. 3 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

منتظر یه تغییرم، یه تغییر بزرگ خیلی بزرگ
    ali.121 آواتار ها
    وضعیت : ali.121 آنلاین نیست.
    محل سکونت : قبلا در روستا و شهر زندگی می‌کردیم ولی حالا در اینترنت
    سپاس ها : 1,566
    سپاس شده 1,005 در 276 پست
    یاد شده
    در 7 پست
    تگ شده
    در 209 تاپیک

جعبه مدال ها

به این میگن یک ایپیزود خوب و درست که کمترین نقص رو داشت و همه ی قصه ها رو به سرانجام رسوند و این همه ناراحتی که از افت سریال رو توی فصل کشیدیم به یاد فراموشی سپرد واقعا محشر بود
    فقط سانسا موند که چرا با هوند نرفته بود و هنوز توی پایتخت بود و خود هوند چی شده بود ؟؟
    جایی که هاکار صورتش عوض شد عالی بود والار مورگولس احتمالا زاید باید از این به بعد ازش بشنویم فقط ای کاش آریا هم باهش میرفت اون وقت هم مبارزه کردن رو یاد میگرفت و هم از بیشترش میشد این والار مورگولس رو شناخت
    داستان جان چه قدر جالب شد امیدوارم بتونه قدرتمند شه و برگرده ولی حالا که رفت اون سمت دیوار بران و داداش چی میشن اونا هم که میخواستن برن پیش جان امیدوارم بلای دیگه ای سرشون نیاد ولی استارک ها چه گناهی کردن که باید اوضاع شون این باشه اون از راب که عهدش رو شکست اونم از سانسا که گیر افتاده اونم از آریا که داره میچرخه احساس میکنم آریا میتونه دوباره خانواده اش رو به جایگاه قبلی اش برسونه همونطور که داره دنیریس این کار رو میکنه
    وای اژده ها رو بگو چی کار کردن حالا دنیریس قدرتمند ترین شد و با لیاقت ترین برای تخت پادشاهی انصافا شخصیت رو داره خیلی عالیه یک مشاور خوب هم داره اون کاریزما رو هم برای این نقش داره امیدوارم هر چه زودتر رخ بده شر این لنیستر ها که به خودشون هم رحم نمیکنن بکنه ما رو از دست اینها رها کنه ایمپ بیچاره این همه براشون کار کرد جنگ رو هدایت کرد بعد میندازنشون توی اونجور جایی واقعا که!!!
    از این افراد شورا هم اصلا خوشم نمیاد همشون دورو اند یک فرد درست نداره که بشه بهشون اعتماد کرد بیچاره سانسا که باید به این لرد بیلیش اعتماد کنه
    کلا انتظارات را این اپیزود برآورده کرد و به نظرم بار این فصل افتاد فقط روی این دو قسمت آخر امیدوارم فصل بعد این طوری نباشه و بتونه با قدرت و هیجان کافی از اول کارش رو آغاز کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    با اینکه منم یکی از فن های سریال هستم اما در کل چطور من منتظره امدن دکس هستم خوب بمونید دیگه :دی 1سال:دی:دی
    ولی خداییش انتطار برای دکس سختره کی شروع میشه این پس یعنی باید تا مهر صبر کرد
    جهان بی عشق چیزی نیست جز تکرار یک تکرار

19. کاربر روبرو از پست مفید ali.121 سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,209
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

خوب فصل دوم هم تموم شد..

اگر یک نگاه اجمالی به این فصل بندازیم شرایط به شکل زیر خواهد بود.

1- استارکها هم چنان احمق و بی فکر ماندند.

• راب با ازدواج با اون دختر عملا مسیر برگشتش رو به وینترفیل بست و این در حالیه که هم تو سپاهش کلی از افراد فری هستند و هم ارتباطش این طوری با شمال به طور کامل قطع شد. راب نشان داد که کاملا بی سیاست است. هم در تشخیص زمان حمله به لینستر ها و هم در ارتباطش در میانه جنگ... درگیری در احساساتی بی فایده!!
    • جان اسنو بعد از یک فصل ول گردی در سمت دیگر دیوار سرانجام فهمید که در شمال یک سپاه عظیم در حال آماده شدن است. ضمن این که یک سپاه بزرگ از وایت واکر ها هم در حال حرکت به سمت جنوب است. جان اسنو شاید بتواند در فصل در ارتباط با شکل دادن یک صلح میان استارکها و وحشی ها موثر باشد. اما هنوز نمیتواند تاثیر گذار باشد.
    • کاتلین در ادامه راه ند استارک ساده ... جیمی لینستر رو به پایتخت فرستاد تا شاید سانسا رو پس بگیره و این در حالیه که آریا تقریبا از دست لینیسترها گریخته. کاتلین اعتبار خود را پیش راب از بین برد و البته با اخباری که پس از این خواهد رسید اعتبار بیشتری را نزد سپاهیانش از دست خواهد داد. راب را باید جزو سرداران بی سیاست داستان به حساب آورد. سردارانی که که مانند استنیس سپاهی زیاد دارند اما سیاست ندارند.
    • سانسا در ادامه امید احمقانه اش به جافری آخر اون رو با شگرد استثنائی تیرل ها از دست داد. نه همراه داگ رفت و نه قراره همراه بالیش بره. حماقت حدی نداره درباره این خانواده!
    • برن و ریکون هم وینترفیل رو از دست دادند. هنوز هم نمیتونم از این فکر بیرون بیام که چطور این وینتر فیل 50 تا سرباز نداشت!!! اما واقعا با رفتن برن به نایتس واچ چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نایتس واچی که از این به بعد نا امنترین منطقه هفت اقلیم خواهد بود.
    • آریا با همراهی والار مورگولیس گریخت و منم موافقم که بهتر بود همراه این آدم میرفت. انگار این انجمن برادری خیلی خطرناک تر از وایت واکر هاست! امیدوارم که نقش آریا در فصل بعد چیزی بیشتر و تاثیرگذار تر این باشد که در فصل دوم بود.

2- لینیسترها همچنان دست بالا را دارند.

• تایوین لینیستر با وجود سه شکست و از دست دادن جیمی باز هم با فکر برتر خود توانست کاری در حد کارستان انجام دهد. ورود او با اسب به بارگاه پادشاهی نشان داد که در حال حاضر قدرت برتر کل هفت اقلیم اونه و نه جافری و نه استنیس و نه کس دیگه از جمله راب (که داره پا جای پای باباش میذاره). تایوین لینیستر در حال حاضر دلیل موفقیتش رو یادش رفته که در ادامه از این راه ضربه خواهد خورد. ایمپ تنها دلیلی بود که هنوز پایتخت در اختیار لینیسترهاست. در غیر این صورت مطمئنا الان استنیس شاه بود.
    • ایمپ با وضعیتی زخمی و درب و داغون همچنان مغز متفکری داره که نمیشه ازش گذشت. ذات ایمپ میتونه کاری کنه که کل امپراتوری با هم متحد بشن. اون علاقه داره که این اتفاق بی افته. اما مسلما بعد از ورود دینریس خیلی چیزها به نفع اون تغییر میکنه. بلائی که سر هارنهال اومده نشون میده که همه گروه ها چه وحشتی از اژدهایان دارند. آیا ایمپ میتونه در راه اتحاد بکوشه یا نیاز به یک اهرم قوی تر داره؟
    • جیمی داره به پایتخت بر میگرده. علی رغم بی شرفی بی حد و حسابش اما حس میکنم که ممکنه سانسا رو به شمال برگردونه. البته اگه شمالی مونده باشه. جیمی بعد از این پایه اصلی جنگها و یا دفاع های لینیسترها خواهد شد و از نظر جنگی وزنه سنگینی به حساب خواهد آمد.
    • سرسی خوشحاله که سلطنت در اختیار جافری موند. البته باید گفت لینیسترها. چون جافری اگه در زمان ایمپ 5 درصد قدرت داشت الان دیگه همونم نداره. سرسی یک جورائی با بازگشت جیمی شرایط بهتری خواهد داشت.
    • جافری. فرد تعطیل و منفور کل داستان. سرانجام تصمیم گرفت که ملکه ای برای خودش انتخاب کنه که کمر به قتلش نبسته باشه. البته با شگرد تیرل ها این کار ممکن شد. مارجری به خوبی و به موقع سانسای بخت برگشته را کنار زد تا آخرین دلیلی که ممکن بود باعث صلح و عدم جنگ استارکها و لینیستر ها باشه از بین بره. با این حال جافری به سانسا وفادار تر بود تا افرادی مثل سرسی و یا استاد پایسل...

3- براتیون ها با کلی تلفات و استنیسی بی مغز و جنگاور

• استنیس براتیون یک جنگاور عالیه. کسی که در کنار جیمی لینیستر و دو نفر دیگه بزرگترین دلاوران سرزمین هستند. اما همین استنیس در سرداری هیچ تبحری نداره. البته این تنها مشکل استنیس نیست. کلا سردار و رهبر در داستان کم داریم. استنیس به عنوان وارث قانونی پادشاه میتونه دوباره برگرده، البته با توجه به این که براتیون ها اعتبار و نیروی زیادی دارند. اما تنها راه این بازگشت دوباره اینه که یا یک نیروی متحد پیدا کنه (مثل استارکها) یا یک سردار قابل که لشگرش رو هدایت کنه و یا کمک کردن به دینریس ... البته با ذهن محدود استنیس و مشاورش هیچ کدام از این اتحادها محتمل نخواهد بود.
    • رنلی براتیون از داستان بیرون رفت و سلسله بی قابلیتی هایش را پایان داد. حتی لوراس تیرل هم بعد از او برای خودش و خواهرش فکری کرد. رنلی عنصر فرومایه ای بود. اما بیش از استنیس به اتحاد با استارکها امید داشت. این نکته مثبتی بود.

4- تارگریین ها ... همچنان مورد علاقه حتی با وجود خاطره شاه دیوانه!

• دینریس و سر جوراح یک گروه متحد و رویائی رو تشکیل میدن. دینریس اونقدر مصمم و پرقدرته که آدم خود به خود حس میکنه که اون تنها فردیه که به حق باید پادشاه باشه. دینریس یک سیاستمداره و در کنارش مهربانه. مدیر و مدبره و اسیر احساسات لحظه ای نمیشه. با وجود اژدهایان به نظر میرسه که همچنان ممکنه دوتراکی ها حمایتش کنند. رویای بازگشت کال دروگو به اندازه کافی همه رو در افسوس نبودش فرو برد. با وجود اون داستان یک چیز عجیبی میشد. اما دارم سه اژدهای بزرگ دینریس رو تصور میکنم که با رسیدنشون به پایتخت چطور همه رو مبحوت میکنند. دینریس با وجود این سه اژدهای کوچک و البته فوق دوست داشتنی به راحتی همه رو پس خواهد زد. هیچ کس یادش نرفته که سر هارنهال چه بلائی اومد. از همه مهمتر... با رسیدن وایت واکرها و وحشی ها به جنوب چه قدرتی میتونه در برابرشون مقاومت کنه؟ تایوین لینیستر؟ راب استارک؟ استنیس براتیون؟ سر لوراس؟ یا حتی رو تراکی ها؟ .... مشخصه که هیچ کدام. تنها یک نیروی مافوق طبیعی از عهده یک نیروی مافوق طبیعی دیگه برمیاد و تنها نیروی بلقوه و قابل قبول داستان دینریسه. کسی که هم قدرت متحد کنندگی داره و هم نیروی باستانی اژدهایان رو اون میتونه به راحتی خاطره شاه دیوانه رو از ذهن مردم پاک کنه... دینریس در این اپیزود یک قدرتنمائی عالی کرد. خیلی خیلی عالی.
    • سر جوراح مورمونت یک جنگاور وفادار و قدرتمنده. شک ندارم که ییک از 4 جنگجوی قدرتمند سرزمینه. کسی که کاراکترش شباهت زیادی به سلحشوران جنگهای صلیبی داره. من علاقه عجیبی به این شخصیت دارم. به خود داریش و به وفاداریش. شک ندارم که ند استارک هم از سر حماقتش با این آدم دشمن شده. هم پدرش در نایس واچ منطقیه و خوبه و هم پسر در جبهه دینریس تارگریین. سر جوراح قطعا یکی از شخصیتهای تعیین کننده در جنگهای آتی خواهد بود.

5- نایتس واچ و شوالیه هایی دیوار!

• نیروهای قسم خورده نایتس واچ در برابر حمله عمومی دو سپاه وحشی و وایت واکر چه چیزی برای دفاع دارند؟ در واقع جز دیوار هیچ. جمله ای در داستان بود با این عنوان که باید امیدوار بود دیوار در آن زمان به حد کافی بلند باشد. که انگار هست. اما هنوز درباره توانائی های وایت واکرها چیز زیادی نمیدانیم. اما به هر حال آنسوی دیوار همان طور که از اپیزود اول داستان هم مشخص بود دارای خطراتی است که لازم بوده در برابرش چنین دیوار عظیمی ایجاد شود. وقتی زمستان برسد که در حال رسیدن است و نیروهای آن سوی دیوار هم به حرکت در آیند.... به نظر میرسد که کار زیادی از کسی بر نمیاد. جان اسنو با حرکتی که کرد ممکن است که بتواند از ارتش وحشی ها برای خود دوستانی بسازد. اما از وایت واکر ها چی؟ باید همچنان صبر کرد. با رفتن برن و ریکون به نایتس واچ و قطع شدن مسیر راب به سمت شمال اوضاع استارکها تا حد اضمحلال خطرناک شده است.

6- تیرل های موقعیت طلب...

• سر لوراس با یک تیر سه نشان زد. هم از حواشی اتحاد با رنلی بر کنار ماند، هم خودش را متحد لینیسترها کرد و هم خواهرش را به ملکه کشور مبدل کرد. به نظر میرسد که این اقدام صد در صد به قدرتمند تر شدن سلطنت جافری و افزایش قدرت سپاه پایتخت کمک خواهد کرد. از طرفی هم جایگاه خاندان تیرل محکم شد. سر لوراس هم از جمله جنگ جویان قدرتمند است. مسلما در جنگهای آینده از او بیشتر خواهیم شنید.

7- گریجوی ها ... ماجراجویانی بی تدبیر، خائن و احمق!

• تئون گریجوی به همان سرنوشتی دچار شد که در اپیزودیک 8 قبلی گفته بودم. کلا هنوز هم دلیل این ماجراجوئی احمقانه خاندان گریجوی مشخص نیست. این که از گرفتن وینترفیل چه چیزی بدست آوردند؟ جز دشمنی همیشگی استارکها که در اثر نابودی وینترفیل و کشته شدن دو مرد برجسته شمال رودریگ و استاد اعظم روی داد و همچنین آتش زدن وینترفیل. مشخص هم نشد که پشت دروازه های وینترفیل چه کسانی بودند و چرا وینترفیل آتش گرفت. اما به نظر میرسد که تئون گریجوی در ازای گریختن آن بیست نفر دریانورد پایکی به نیروهای ارسالی استارکها داده شده باشد. جالب اینجاست که چطور پسر حرامزاده یک سردار استارک ها در آن حدود 500 سپاهی داشت. اما پایتخت شمال حتی 20 سرباز هم نداشت!!!!!!!!!!! سرنوشت گریجوی ها هم چه در دریا و چه در وینترفیل در پرده ای از ابهام باقی ماند.

برآیندی کوتاه ...

داستان در حال حرکت به سمتی است که بعد از این بیش از هر زمان دیگری نیاز به افرادی نظیر ایمپ و واریس خواهد داشت. چرا که این گروه در پی متحد کردن کشور هستند و نه نابود کردن آن. درباره ایمپ نوشتم که او نیاز به اهرمی قوی تر دارد. این اهرم بی شک یک دشمن مشتکر خواهد بود. دشمنی که همه امپراتوری از اون هراس داشته باشند. اکنون با سپاه صدهزار نفری وحشیان و سپاه بی شمار وایت واکرها به نظر میرسد که این دشمن مشترک پدید آمده است. با چیزهائی که دینریس در برج جادوگران دید شاید روزی پایتخت به دست نیروهای نامشخصی نابود شود. اژدهایان دینریس و یا وایت واکرها...
    به هر حال اتحاد تنها راهی خواهد بود که به ادامه حیات این مردم کمک میکند.
    درباره گروه برادری مورگولیس (که بسیار هم جذاب بود) و یا جادوی زن مو سرخ و چیزی که استنیس در آتش دید هنوز چیز زیادی نمیدانیم. اما قطعا در حال حاضر و با پیشرفت شرایط نیاز است که اتحادی پیرامون یک نفر در هفت اقلیم ایجاد شود. این یک نفر قطعا کسی جز دینریس نخواهد بود.
    با تاکتیک جنگی تایوین لینیستر و اشتباهات مکرر راب در صبر کردن برای جنگ و همچنین از دست دادن فری ها از یک سو و از دست دادن وینترفیل از سوی دیگر که سر انجام نابود شد و همچنین فرا رسیدن دشمنان آن سوی دیوار گزینه راب برای شاه شمال باقی ماندن به نظر منتفی میرسد. همچنین این شانس را جافری هم نخواهد داشت هرچند که در حال حاضر جایگاهش محکم شد اما به زودی ساز اختلافات او با پدربزرگش که با اسب به پادشاهی او گند زد بلند خواهد شد. برای جافری وجود ایمپ بهتر از وجود تایوین بود. ایمپ دشمن دانای او بود اما به نظر میرسد که تایوین تنها به جافری در حد یک ملعبه نگاه میکند.
    استنیس نیاز به بازسازی دارد. باید صبر کرد و دید که شخصیت او چقدر از این پس طرفدار خواهد داشت. تا اینجا که هیچ!

داستان با این که 8 اپیزود متوسط را پشت سر گذاشت در دو اپیزود پایانی به ترتیب خوب و عالی عمل کرد و باعث شد که همه در انتظار فصل بعد بی تاب شوند.
    در حال حاضر تنها چیز ناخوش آیند همین مسئله است. صبر کردن تا 9 ماه دیگر ....

ارادتمند .... فرخ
    1CHAMPION, SovRan, Anti Trust و 6 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

21. 17 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)