سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh روانشناسي دنياي مجازي

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: روانشناسي دنياي مجازي

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

روانشناسي دنياي مجازي

دوستان گلم ، خيلي وقته كه مايلم راجع به يك سري مسائل كه تو دنياي نت اتفاق مي افته با هم صحبت كنيم ولي فرصتش پيش نمي يومد.اين مسائل ، چيزهايي هستن كه معمولا تو دنياي نت و انجمنها معمولا بحث برانگيز هستن و خيلي معضل درست مي كنن .حالا دلم مي خواد راجع به تك تكشون قشنگ با هم حرف بزنيم و موشكافيش كنيم و خيلي هم دوست دارم همه شركت كنن و نظراتشون رو بگن تا با ديدگاههاي مختلف آشنا شيم .شايد بتونيم خيلي از مسائل رو كه بعضاً ناخوشايند هم هست حل كنيم .از همه هم خواهش مي كنم تو اين مبحث شعار دادن رو كنار بزارن و آنچه كه حقيقتا تو دلشون هست بگن ، چون تنها در اين شرايط مي تونيم مسئله رو ارزيابي كنيم .

خب حالا مواردي كه به ترتيب مي خوام بهش بپردازم( تا اونجايي كه تا الان تو ذهنمه ) :

دوستي ها در دنياي مجازي

دكمه تشكر

اسپم

گرفتن تگ و اهميت آن

مديريت در مجموعه مجازي

داستان كپي پيست

كشف استعدادهايمان

خود شناسي

ممكنه در آينده مباحث ديگه هم اضافه بشه .پس با اجازه شروع مي كنيم.

2. 13 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

3. # ADS

PHOENIX آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : روانشناسي دنياي مجازي

خب درباره دوستيها در دنياي مجازي، اين سوالات رو بخونيد ، بهش فكر كنيد بعد جواب بدين :

1/ به نظرتون اين دوستي چه تعريفي مي تونه داشته باشه ؟آيا مترادف با دوستي در دنياي حقيقي هست يا خير؟
    2/اين دوستيها چقدر واقعيه ؟
    3/تا چه حد به محيطي كه در اون فعاليت مي كنيد بستگي داره ؟
    4/ چقدر مي تونه وابستگي ايجاد بكنه ؟
    5/ چقدر مي تونه در جهت پويايي انجمن نقش داشته باشه ؟
    6/آيا اصلا دوستي از پشت مانيتور بدون شناخت معنايي داره ؟
    7/تا چه حد مي شه اعتماد كرد به اين روابط؟
    و ... خيلي چيزاي ديگه اي كه شايد تو ذهن خودتون باشه و من الان به فكرم نرسه .

اينا رو بخونيد و جوابهاتون رو همينجا بزاريد تا با هم بررسي كنيم .پيشاپيش از همكاري شما سپاسگذارم

5. کاربر روبرو از پست مفید PHOENIX سپاس کرده است .

VbskiN آواتار ها
    وضعیت : VbskiN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 39
    سپاس شده 157 در 39 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 49 تاپیک

به اینهایی که شما گفتید نمی گن روانشناسی دنیایی مجازی
    بیشتر شبیه شناخت هنجارها و ناهنجاری های دنیایی مجازی می مونه
    اگر بخوایم دنیایی مجازی رو روانشناسی بکنیم باید فردی عمل کرد و هر کسی نظر خودش رو پیرو کلی این دنیا بیان بکنه نه تک تک موارد

PHOENIX آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط VbskiN نمایش پست ها
    به اینهایی که شما گفتید نمی گن روانشناسی دنیایی مجازی
    بیشتر شبیه شناخت هنجارها و ناهنجاری های دنیایی مجازی می مونه
    اگر بخوایم دنیایی مجازی رو روانشناسی بکنیم باید فردی عمل کرد و هر کسی نظر خودش رو پیرو کلی این دنیا بیان بکنه نه تک تک موارد
    خب بهرام جان شناخت هنجارها و ناهنجارها خودش يه جور روانشناسيه شايد هم بايد بهش گفت كالبد شكافي دنياي نت . الان من مي خوام هر كسي نظر خودش رو پيرو تك تك اين موارد بيان كنه . اما به ترتيب پيش بريم .

VbskiN آواتار ها
    وضعیت : VbskiN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 39
    سپاس شده 157 در 39 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 49 تاپیک

بله درسته خودش یک جور روانشناسی هست ولی نوع صحبت شما در پست اول این منظور که شناخت هنجار و ناهنجاری ها باشه رو نمی رسونه
    در کل تفاوت هایی در صحبت هایی شما هست که مشخص نمی کنه اصل مطلب رو و من تنها تحلیل کردم

حالا در خصوص هنجارهای این دوستی ها می خواید بدونید موردی نیست
    وقتی رفتم محل کارم از چندین جهت متفاوت توضیح میدم

9. کاربر روبرو از پست مفید VbskiN سپاس کرده است .

PHOENIX آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

در حال حاضر تجربه خود من از اين دوستيها بعد از يك سال فروم بازي اينه :

كساني مثل ما كه تصميم به فعاليتهاي مجازي گرفتن ، ساعات زيادي از روزشون رو تو فرومها و انجمنها به سر مي برن ... ساعات خيلي زياد .
    بيشترين چيزي كه ما رو اينهمه مدت پاي سيستم نگه مي داره ، بيشتر از خوندن مطالب و كسب اطلاعات ، همين روابطه .يعني اكثريت به عشق همين دوستيها ميام تو انجمن (حالا هر انجمني )‌گاهي اوقات دقت مي كنم مي بينم مثلا سه ساعت گذشته و كسي مطلبي ارائه نكرده ، نه پستي نه تاپيكي ، بعد براي خودم سوال شده كه پس اين تعداد تو اين سه ساعت چه مي كنن ؟بعد با يه ارزيابي ساده مي بينم كه همه در حال پروفايل بازي با دوستانشون هستن ، اصلا خود همين تاپيك دلتنگ و ميزان فعاليت در آن نشون دهنده همين مطلبه .
    اما چيزي كه اين وسط بده اينه كه اغلب خيلي رو اين دوستيها حساب باز مي كنيم كه همين امر منجر به ايجاد توقع مي شه .مثلا اگر دوستمون 5 دقيقه پيام خصوصيمون رو دير جواب بده ، بهمون بر مي خوره و ناراحت مي شيم.
    (تو همه اينها خودمم هم منظورم هستا.. منم از اين اشتباهات دارم پس كسي فكر نكنه مثلا منظورم با شخص خاصيه ، به طور كلي دارم مي گم )
    يا مثلا كافيه يك بار بر خلاف ميل ما رفتار كنه تا كل رابطه رو بهم بزنيم
    خلاصش اينه كه خيلي حساسيت به خرج مي ديم .اكثراً زياد بهم محبت مي كنيم ، من خودم از كلمات محبت انگيز زياد استفاده مي كنم ، اين براي خودم يه جور نيازه ، به شخصه با اين روش حس خوبي بهم دست مي ده ولي متاسفانه گويا در مواجهه با ديگران زياد جالب نيست و برداشتهاي مختلفي ازش مي شه .

حالا ممكنه بعضي از ديدگاه هاي من درست نباشه .. نمي دونم ، اما دلم مي خواد هممون نهايت به راهكار درست برسيم. چون هم خودم و هم بين همه دوستانم مشكلات اين شكلي زياد ديدم ، و هميشه معتقدم به جاي ساده رد شدن از كنار بعضي مسائل ، شايد بتونيم با كمي انديشه حلش كنيم .

11. 3 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

من تجربه هشت سال اینترنت بازی رو دارم. هشت سال پیش نوشتن وبلاگ رو شروع کردم که دوستیهایی شکل گرفت و بعضی از اون دوستیها به چت و سپس به دنیای واقعی کشیده شد. ولی الان هیچکدوم از اون دوستها رو ندارم. چون دنیای واقعیشون هم مجازی بود. البته این به تجربه انسانها در این زمینه هم برمیگرده. تجربه ای که من الان دارم اون موقع نداشتم و این باعث شد به اصطلاح فریب بخورم. من خیلی دوست بازم. اگه به یکی بگم بسم الله همه کاری براش میکنم. تو نت هم با دو نفر دوست شدم که حاضر بودم براشون همه کاری بکنم. مونا و پگاه. مونا منو فریب داد و یجورایی دست به سرم کرد و رفت و پگاه هم گرفتار زندگی خودش بود و ترجیح دادم مزاحمش نشم. یه روز موبایلم زنگ خورد، دیدم پگاهه، خانومی از پشت گوشی بهم گفت. من مامان پگاهم. زنگ زدم شما رو به مراسم ختم پگاه دعوت کنم.........................
    فکرشو بکنین. این از دوستیهایی که با خانوما داشتم!
    اما اگه اقایی هم بوده که خواستم باهاش یک رابطه سالم و گفتگوی صحیح داشته باشم متاسفانه به مشکل برخوردم و دست و پای خودمو جمع کردم.
    فعلا اینا باشه تا بعد

دوباره خواهيم روييد...

13. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

PHOENIX آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

من مامان پگاهم. زنگ زدم شما رو به مراسم ختم پگاه دعوت کنم.........................
    واااي چقدر متاثر شدم .همچين چيزي خيلي شوكه كنندست

اما اگه اقایی هم بوده که خواستم باهاش یک رابطه سالم و گفتگوی صحیح داشته باشم متاسفانه به مشکل برخوردم و دست و پای خودمو جمع کردم.
    بله . من هم همينطور .. هر موقع خواستم با آقايون يه رابطه كمي پر رنگ تر اما سالم داشته باشم اكثرا به مشكل بر خوردم، به طوري كه الان كلا سعي مي كنم از اين جريانات دوري كنم. يا همش ترس دارم از اينكه من الان دارم با فلاني محبت آميز حرف مي زنم سوء برداشت نشه كه هدف خاصي دارم .

15. کاربر روبرو از پست مفید PHOENIX سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

مي دونيد مسئله اي كه در رابطه با دنياي مجازي تو ايران هست اينه كه تعريف درستي براش نيست ، حتي اگر هم تعريفي وجود داشته باشه بعضي از ما آدما لزومي نمي بينيم كه بخوايم رو قاعده و اصول جلو بريم ،‌ حالا جدا از اينكه كلا ما ايراني ها دوستي ها چه در غالب مجازي و چه واقعي برامون ارزش بالايي داره ( و البته من نمي خوام منكر كلمه قشنگ دوستي بشم اما خيلي پيش مياد كه ضرر كنيم تو اين روابط ) سعي مون اينه كه حتي تو دنياي مجازي هم دوستي با درصد بالاي خودش باشه
    من خودم به قول مهناز جون آدم دوست بازي هستم ،‌بيشتر مي شه گفت بودم ، ولي انقدر ضرر كردم تو اين روابط كه متاسفانه بدبين شدم
    وقتي آدم پا مي ذاره تو دنياي مجازي ، يعني اينكه خيلي موارد هست كه براش لازمه تو اين دنيا اتفاق بيفته ، نه واقعيت !
    حالا بحثي كه هست جنسيت منه نوعي هست ، مثلا من به عنوان يه دختر قدم گذاشتم تو يه دنياي مجازي ،خواه ناخواه افراد مختلف با عقايد مختلف پيش روم ميان و مي رن ، ( من اصلا روي حرفم نسبت به آقايون گل اين فروم نيست ، همه رو دوست دارم چون واقعا گلن ) اما بارها پيش اومده كه مثلا رابطه و همون گفتمان مجازي من مثلا با يه آقا صميمانه شده اما متاسفانه روند رابطه انقدر در نظرم تيره شده كه چاره اي برام نمونده جز توقف‌!
    حتي نسبت به خانوم ها هم بوده ، حالا نه اينكه مسئله اي پيش بياد اما نتيجه اي كه بتونه مطق و احساسم رو راضي نگه داره نگرفتم !
    اينه كلا دوستي هاي مجازي !
    جدا از تمام اين حرفا ، در حال حاضر روابطي كه برام پيش مي ياد ديگه شده برام عبرت از گذشته ، مي تونم مديريت كنم بر مجازي بودنشون ،‌حالا باز مزاحم مي شم !
    خيلي چرت و پرت گفتم نه ؟

17. 4 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

كاربر !
    BLACK MASTER آواتار ها
    وضعیت : BLACK MASTER آنلاین نیست.
    سپاس ها : 472
    سپاس شده 499 در 212 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 25 تاپیک

من خودم كلا تو همه جا به رفيق بازي معروفم. و خيلي دوست دارم با همه دوست باشم و شوخي كنم و بخندونمش دوستمو. كلا يكي از لذت هاي زندگي من اينه كه ديگران رو شاد كنم.شاد ميشم. بعضي ها اين تصور رو دارن كه افرادي دنبال دوستي هاي اينترنتي ميرن كه نميتونن تو دنياي حقيقي روابطي برقرار كنن. البته اينطوري هم پيدا ميشن واقعا . ولي من خدا رو شكر هميشه روابط اجتماعيم رو بالا نگهداشتم و زيادي دوست دارم. يعني يك جورايي محاله من از خونه برم بيرون و از صبح تا شب 3 يا 5 تا آشنا نبينم تو خيابون. اونا بيشتر يادشونه منو منم فقط ميدونم ميشناسمشون .
    خب از بحث اصلي دور شديم
    دوستي هاي نتي. خب اينم يك نوع دوستيه. به نظرم هيچ فرقي هم نداره. به شرطي كه دوستت تو نت آدم عوضي نباشه و اطلاعات دروغي بهت نده. و خب از اونجايي كه تو نميتوني مطمئن باشي ،‌پس 100 درصد نميتوني دوستي اي هم كه با يك همسايه يا هم كلاسي داري به يك دوست مجازي داشته باشي. ، اما ميتوني باهاش دوست باشي ،‌و هم تو اون رو شاد كني و هم اون تو رو . . .
    به نظر من كلا تمام كارهايي كه ميكنيم براي شاد موندن و زنده موندنمونه.يك جورايي دوست داريم زندگي كنيم ديگههه.و براي همينم هستش كه دوست پيدا ميكنيم.پس تا وقتي كه تو نت دوستي داشتي كه خوشحالت ميكرد بهتره تو هم خوشحالش كني. وقتي با يكي دوستي كني كم كم ميتوني شخصيت حقيقيش رو بشناسي ،‌و اينطوري اگه بفهمي بهت دروغ گفته ، وقتشه كه بيخيالش بشي و اگه با حرفاش تناقضي وجود نداشت. يعني يك دوست خوب پيدا كردي.
    البته عشق توي نت هم مقوله اي هستش كه به تازگي زياد شده و دروغ نگم،‌خودمم درگيرش هستم و بودم. و فكر كنم اگه سعي كني بيشتر بشناسي طرفت رو از طريق تلفن يا ملاقات ،‌چيز بدي نيست.
    به هر حال من دوستي و دوست هام رو خيلي دوست دارم.....
    BLACK MASTER RETURN

19. 4 کاربر از پست مفید BLACK MASTER سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع