سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.50 - نقد و بررسی فیلم TED توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
نمایش شاخه ای25علاقمندی ها

موضوع: Cwr.50 - نقد و بررسی فیلم TED توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.50 - نقد و بررسی فیلم TED توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

TED تد

Ted
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : سث مکفرلین
    کارگردان : سث مکفرلین
    نویسنده :
    سث مکفرلین
    ژانر: کمدی
    تاریخ نمایش: 29 جون 2012
    فیلمبردار: مایکل بارت
    موزیک: والتر مورفی
    بودجه: 50 میلیون دلار
    فروش: در حال اکران
    زمان فیلم: 106 دقیقه

کشور سازنده: امریکا (هالییود)
    IMDB Rate :7.8 از 10
    بازیگران
    مارک وهلبرگ
    میلا کونیس
    سث مکفرلین

جیوانی ریبیسی
    جسیکا استروپ
    افتخارات و جوایز
    -----
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : 3.5 ستاره
    منتقد : راجر ایبرت مترجم : حانیه quasar

ویرایش توسط ScarFace : 07-02-2012 در ساعت 20:47
    quasar, 1CHAMPION, Sherlockii و 5 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 23 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

Information is Power
    quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,197 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

پاسخ : Cwr.50 - نقد و بررسی فیلم TED توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

جالب ترین کاراکتر فیلم امسال مسلما این خرس عروسکی و بهترین فیلم نامه کمدی متعلق به "Ted"، داستان روابط دوستانه یک خرس عروسکی و یک مرد 35ساله است. باور این موضوع برایم سخت بود. بعد از خاطرات پیوند مل گیبسون و عروسک جورابی، "Ted" در لیست فیلم هایی که من مشتاق دیدنشان هستم خیلی بالا نیست. سکانس ابتدایی فضای خوبی دارد یک راوی (پاتریک استوارت) کریسمسی را شرح می دهد که ما را به یاد A Christmas Story می اندازد. ما جان بنت جوان را می بینیم که کودکی بی طرفدار در محله است و کسی دوستش ندارد ولی کودکی یهودی، پرطرفدار و قدیمی است و جان احساس حسادت می کند. تمام خواسته جان کوچک یک دوست واقعی در زندگی است. برای کریسمس والدینش به او یک خرس عروسکی بزرگ، به اندازه کودکی کلاس اولی، می دهند. همان شب زیر پتو با یک چراغ قوه، جان از تدی می خواهد که دوست واقعی و همیشگی او باشد. تدی زنده شده و موافقت می کند. معجزه راه رفتن و سخن گفتن یک خرس عروسکی باعث می شود که این موجود یک شبه مشهور شده و در نمایش Carson ظاهر شود. اما شهرت او به تدریج از بین می رود و او برای زندگی، هم اتاقی جان می شود. سال ها می گذرد... تدی اکنون اندکی کهنه شده و جان (مارک وهلبرگ) در سن 35 سالگی در یک آژانس اجاره ماشین، مسئول گیشه است. بر خلاف همه احتمالات او دوست دختری به نام لاری کالینز (میلا کونیس) دارد که یک سال است منتظر درخواست ازدواج از طرف جان می باشد. جان و تد یک "خانه حیوانات" را اداره می کنند و سال های ابتدایی شان که از هواداران فلاش گوردون بودند را به یاد می آورند.
    اخیرا نقش اول فیلم های آمریکایی کاراکتر هایی مذکر هستند که قربانی مسائل دوران نوجوانی شان شده اند اما بعضی از آن ها نیز مقاومت کرده و تسلیم نمی شوند که البته موفق تر از جان اند. خنده دار ترین قسمت "Ted" دیالوگ های خرس عروسکی است که با لهجه بوستونی و عصبی زیر لب حرف می زند. تدی به هر کسی که به دوستی شان وارد شود، توهین کرده و او را می رنجاند و لاری را تهدیدی برای رابطه اش با جان می داند. سث فارلن کارگردان این فیلم در نویسندگی آن نیز همکاری داشته و پیشنهاد صدای تدی نیز از او بوده است. این خرس ساخته CGI بوده و تعادلی مناسب بین چالاکی یک ورزش کار و بی عرضگی Pooh برقرار کرده است. همان طور که نشان داده می شود، تد از جنس نخ پشمی است و زمانی که یک گوشش پاره می شود، هیچ دردی احساس نمی کند اما رفتارش مثل یک دوست زنده و واقعی است. طرح کلی "Ted" واقعا استاندارد می باشد اما توسط مک فارلین که در ساختن موقعیت های کمیک تواناست، بسیار شاخ و برگ داده شده. یکی از سکانس های بسیار مهم آن جایی است که تد، جان را راضی می کند تا لاری را در مهمانی ترک کرده (تنها برای 5 دقیقه) و به مهمانی تد بیاید که قهرمان دوران کودکی شان نیز آن جاست. او سم.جی.جونز، ستاره فیلم فلاش گوردون 1980، است که در میان سالی به مهمانی حیوانات می آید. چگونه این شرایط با خشمگین شدن اردک و حمله به تد پایان می یابد؟ شما باید این را برای خودتان کشف کنید. البته یک شرایط خطرناک نیز با وجود دانی، پدری ترسناک (جیوانی ریبیسی)، و پسر چاق و لوسش (ایدن مینکس) وجود دارد؛ زیرا خودش در کودکی می خواسته تد عروسکش باشد و پسرش الآن تد را می خواهد. خواسته آن ها این است که در اقدامی خودسرانه، تد را قدیمی تر نشان دهند.
    به نظر می رشد مک فارلن نسبت به متوقف کردن داستان بعد از سکانس اول بی میل است و می خواهد هم چنان به آن شاخ و برگ دهد. در "Ted" او یک منبع بی پایان از رفتار ها و زبانی زننده از نظر اجتماعی دارد. من باید با یک هشدار پایان دهم. "Ted" صرفا یک فیلم با درجه نمایش R نیست بلکه به علت روابط جنسی و بی ادبانه، زبانی نافذ و کمی استفاده از مواد مخدر، فیلمی با درجه R واقعی است. بر اساس MPAA و چیزی که منظور آن ها از "کمی" است، حدس و گمان در این زمینه بسیار دشوار می شود؛ چرا که ممکن است مقدار بیشتری از این گونه صحنه ها وجود داشته باشد. مهم نیست که کودکان چقدر می خواهند فیلم این خرس عروسکی را بر اساس تبلیغ های تلوزیونی ببینند، آنها را از این کار منع کرده و در این زمینه به من اعتماد کنید.

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .
    ویرایش توسط quasar : 07-02-2012 در ساعت 20:38
    AloneDreamer, Mobin.M, A!i و 9 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

ممنونم حانیه جان
    الان این آقای ایبرت کلن زیر 3 ستاره هم تا حالا داده؟
    بعد اینکه این فیلم چرا نیومده هنوز؟

ehsan.king آواتار ها
    وضعیت : ehsan.king آنلاین نیست.
    سپاس ها : 148
    سپاس شده 29 در 21 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 209 تاپیک

این فیلم اومده من دیشب دیدمش خیلیییییییییییییییییییییی ی باحال بود

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.king نمایش پست ها
    این فیلم اومده من دیشب دیدمش خیلیییییییییییییییییییییی ی باحال بود
    یعنی کیفیت خوبش اومده؟
    بذارم واسه دانلود، مرسی

ehsan.king آواتار ها
    وضعیت : ehsan.king آنلاین نیست.
    سپاس ها : 148
    سپاس شده 29 در 21 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 209 تاپیک

من دیشب دانلودش کردم mkv بود کیفیتش بد نبود فقط بعضی جاهاش صداش ایراد داشت ولی جوری نبود که نفهمی چی میگن.من چون از این فیلم خوشم میومد برام مهم نبود.دیگه نمیتونستم صبر کنم
    ولی اگه رو این چیزا حساسی بهتره بذاری کیفیت بهترش باید ..ولی انصافا قشنگ بود دیشب ساعت 1 جوری خندیدم همه بیدار شدن
    ویرایش توسط ScarFace : 11-11-2012 در ساعت 16:22

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

یعنی خدا بگم چیکارت کنه تد کشت من رو دیروز از خنده
    یعنی عالی بودش عالی همه چیز این فیلم عالی بود و یه چیزی که داشت +18 +18 بود این فیلم و فقط تنها نکته فیلم که میگن برا بچه هاست این عروسکه بود و گرنه کلا فیلم اصلا و ابدا برای بچه ها نیست و تیکه هایی که این تد میندازه اصلا در موردش حرف نزنم بهتده
    یعنی عالی بود این فیلم خدا بگم چیکارتون کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط quasar نمایش پست ها
    در "Ted" او یک منبع بی پایان از رفتار ها و زبانی زننده از نظر اجتماعی دارد. من باید با یک هشدار پایان دهم. "Ted" صرفا یک فیلم با درجه نمایش R نیست بلکه به علت روابط جنسی و بی ادبانه، زبانی نافذ و کمی استفاده از مواد مخدر، فیلمی با درجه R واقعی است. بر اساس MPAA و چیزی که منظور آن ها از "کمی" است، حدس و گمان در این زمینه بسیار دشوار می شود؛ چرا که ممکن است مقدار بیشتری از این گونه صحنه ها وجود داشته باشد. مهم نیست که کودکان چقدر می خواهند فیلم این خرس عروسکی را بر اساس تبلیغ های تلوزیونی ببینند، آنها را از این کار منع کرده و در این زمینه به من اعتماد کنید.
    :دی:D بعد دیکتاتور هم میگن خنده داره بهترین کمدی سال بدون هیچ شکی این بوده تا الان اصلا یه وضعی دیوانه کننده بودش

دیگه چی میخواین :دی میلا خانوم خوشگله هست :دی مارک هست و از همه مهمتر سث مکفرلاین هستش

پ.ن تذکر: این فیلم اصلا برای دیدن با خانواده نیست و اب میشید میرید تو زمین از من گفتن بودش:دی
    Anti Trust, Sherlockii و quasar به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

10. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

دیدم تد رو!
    راستش رو بخواین با تعریفاتی که شنیده بودم، انتظار بیشتری داشتم از این فیلم و انتظارم برآورده نشد
    البته خود شخصیت تد رو دوست داشتم و به نظرم میشد بیشتر روش کار کنن و یه جورایی از میانه داستان به بعد، آب نبندن به داستان، اما بستن
    بعد اینکه کلن داستان از میانه یه ریتم نه چندان جالب به خودش گرفت و سکانس مربوط به اون پدر و پسر به شدت مسخره و نا لازم بود!
    به عقیده من شاید جالب‌ترین و خنده‌دارترین قسمت داستان همون سکانس زد و خورد تد و جان بود، عالی بود اون صحنه
    بعد اینکه کلن آقای ایبرت یه وقتهایی موضع خودشون رو در مورد فیلم اصلن مشخص نمی‌کنند، نه فیلم رو می‌کوبه نه تحسینش می‌کنه
    بلاتکلیفن گاهی وقت‌ها نظراتشون!

ممنونم حانیه جان

12. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,004 در 1,163 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

بالاخره فيلم رو ديدم.يعني اين مك فارلن رسما ديوانست حالا نه فقط برا اين فيلمش شما انيميشن هاش رو هم ببينيد متوجه نبوغش ميشيد صداش هم لامصب خيلي گرمه.صداپيشه تد بود.
    فيلم در يك كلام عالي بود يعني بعد از يك روز سخت فيلم بهم بدجور چسبيد.شخصيت تد فوق العاده بود و هرچي بگم كم گفتم.مارك والبرگ و ميلا كونيس زياد به چشم نميومدن شخصيت هاشون بشدت تحت تاثير شخصيت تد بودن و اين يكي از ضعف هاي فيلمه ولي وقتي تمام مدت فيلم من كف زمين ولو بودم و داشتم از خنده خفه ميشدم ديگه چرا بايد گير الكي بدم؟خيلي وقت بود اينقدر سر يك فيلم يا سريال نخنديده بودم واقعا از تمام فيلم لذت بردم و به همه پيشنهادش ميدم

psy
    *Sometimes just Should to look*.Like here
    psy آواتار ها
    وضعیت : psy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 42
    سپاس شده 137 در 43 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 30 تاپیک

با اینکه وقت فیلم دیدن سخت می خندم ولی واقعا" برای خنده هم حرفی داشت من فیلم رو برای اینکه ایرادی پیدا کنم یا بخوام براش بنویسم ندیدم و ولی اون چیزی که تو تبلیغاتش بود دو راستش ندیدم(یه app از این فیلم رو از خیلی وقت پیش رو گوشیم داشتم که وقتی دیدم اون چیزارو تو فیلم می گه و انجام می ده برام جالب بود)
    ..........
    در کل هم از اون فیلمهایی هست که نمی شه آخش بگیم وقتمون تلف شد از دیدنش
    ..
    "نظر شخصی"

15. کاربر روبرو از پست مفید psy سپاس کرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)