مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.60- نقد و بررسی فیلم Bourne Legacy توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: Cwr.60- نقد و بررسی فیلم Bourne Legacy توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.60- نقد و بررسی فیلم Bourne Legacy توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

The Bourne Legacy

The Bourne Legacy
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : فرانک مارشال
    کارگردان : تونی گلوری

نویسنده :تونی گلوری
    ژانر: اکشن
    فیلمبردار:رابرت السویت

موزیک: جیمز نیوتون هاوارد
    بودجه: 130 میلیون دلار
    فروش: ؟؟؟؟ میلیون دلار
    زمان فیلم: 135 دقیقه
    کشور سازنده: آمریکا
    IMDB Rate :؟؟؟ از 10

بازیگران
    جرمی رنر
    راچل ویسز
    ادوارد نورتون
    البرت فینی
    جوان الن

افتخارات و جوایز
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : 2.5 ستاره
    منتقد : راجر ایبرت مترجم : حانیه quasar

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 14 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,198 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

پاسخ : Cwr.60- نقد و بررسی فیلم Bourne Legacy توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

"The Bourne Legacy" داستانی است درباره مردی که به مقداری دارو احتیاج دارد و تمامی زمان فیلم صرف تلاش او برای به دست آوردن این دارو می شود. در ابتدای فیلم او بدون لباس داخل رودخانه ای در آلاسکا شیرجه می زند و یک لوله مهر و موم شده از زیر آب بیرون می آورد و یک قرص کوچک آبی و یک قرص کوچک سبز می خورد. سپس خود را با پتو گرم پوشانده و کنار آتش می نشیند. پس از آن کوله پشتی اش را برداشته و در محدوده کوهستان شروع به حرکت کرده و با گرگ ها مبارزه می کند. بعضی از قسمت های کوه نوردی شامل سطوح شیب دار است که او بدون استفاده از طناب یا وسایل مخصوص از آن بالا می رود. آرون کراس یک ابرقهرمان نیست. او مانند جیسون بورن در فیلم ها پیشین، نماینده یک برنامه مخفی آمریکایی در پروژه ای هوشمندانه است که دربرگیرنده اصلاح ژن های انسان برای ساخت افرادی با توانایی های فیزیکی و روانی فوق العاده می باشد. کاراکتر کراس توسط جرمی رنر با نوعی دقت بالا و جرئت و شجاعت خاص، همانند ایفای نقش وی در The Hurt Locker بازی شده است. من به علت این که او دفعات اندکی به نام خوانده می شود و گفته های مردم مبنی بر اینکه بورن هنوز زنده است و هم چنین به دلیل اینکه تریلر فیلم را ندیده بودم تا مدتی متعجب بودم و نمی دانستم آیا رنر اکنون در نقش بورن است یا خیر؟ خوش بختانه در انتهای فیلم نشان داده شد که همگان دنبال مت دیمون هستند.
    زمان زیادی از فیلم در مرکز فرماندهی برنامه در منهتن صرف می شود که صفحات مانیتور کامپیوتر و تجهیزات ارتباطی، بسیار شلوغ شده است و به نظر می رسد که می تواند تمام دوربین های نظارتی جهان را تحت کنترل داشته باشد. در این اتاق با مغز متفکر این برنامه ملاقات می کنیم. نقش سربازان قدیمی و جدی نیز به رهبری ادوارد نورتون بر عهده اسکات گلن، استیسی کیچ و آلبرت فینی است. آن ها مدتی زیادی را صرف حرفه تجارت و جاسوسی یکدیگر می کنند. این افراد تصمیم گرفته اند تا با دادن قرص های مثلثی زرد به نمایندگان متخصص خود که باعث خون ریزی آن ها از سوراخ راست بینی شان (همیشه سوراخ راست بینی) می شود، این برنامه را پایان دهند. کراس پس از این که با موشکی در آلاسکا مجهز می شود و گرگ های بیشتری را می کشد با دکتر مارتا شیرینگ (ریچل وایس) تماسی برقرار می کند که دو دستیار دارد و همه چیز را درباره قرص ها می داند. این جا بهترین سکانس خشونت بار فیلم رقم می خورد که دربرگیرنده تکنسین آزمایشگاهی است که به نظر من بسیار شبیه تام نونان بود؛ اما نام نونان در تیتراژ فیلم نیست. کاراکتر ریچل وایس مدت زمان بیشتری نسبت به دیگر زنان که گاهی اجازه حضور در صحنه های اکشن برنامه را می یابند، در صحنه حضور دارد؛ هر چند او برای جذابیت جنسی استفاده نشده است. ایفای نقش او در کنار رنر بسیار قدرتمند است. قرص ها باعث می شود کراس قدرت و توان ذهنی فوق العاده ای به دست آورد و مورد دیگری از فواید آن که می توان مثال زد، براساس دانش من این است که باعث شدکراس در تمام طول فیلم هرگز چیزی نخورد و نیاشامد. The Bourne Legacy همیشه در لحظه جالب است اما مشکل اصلی در جمع کردن این لحظات است. من متاسفانه اعتراف می کنم که در 30 دقیقه ابتدایی هیچ ایده واضح و روشنی برای علت اتفاقات رخ داده نداشتم. لازم به ذکر است که دیالوگ ها مختصر، فیلم برداری چشم گیر و طرح کلی داستان در هاله ای از ابهام پوشانده شده بود.
    در فیلم سه صحنه تعقیب و گریز مهم، با ماشین با موتور سیکلت و پارکور، وجود دارد. پارکور همان طور که می دانید هنر بالا رفتن از دیوار ها و رقصیدن و چرخ خوردن بر فراز بام است و ظاهرا توسط قرص ها پدید آمده بود. تعقیب با موتور سیکلت در مانیلا اتفاق می افتد. پس از اینکه کراس و شیرینگ یک موتور را می دزدند، پلیس آن ها را تعقیب می کند. خصوصا این که یک مامور مخفی پلیس قاطع با عینک تیره خلبانی اصرار بسیاری بر این موضوع دارد. او هیچ دیالوگی ندارد و البته گفتن این مسئله نیز اهمیت ندارد که او نمی دانست کراس و شیرینگ چقدر مهم اند. آخرین تعقیب بسیار طولانی است به طوری که من در طول آن دوبار به ساعتم نگاه کردم. آن ها از پله ها بالا و پایین رفته و در میان بزرگ راه حرکت کی کنند و باعث تصادف های بی شماری می شوند. این لحظات به طرز مایوس کننده ای تدوین شده اند. شما قسمتی از هر اکشن را می بینید ولی هرگز آن را به طور کامل مشاهده نمی کنید. سکانس پایانی یک دنباله را می سازد و امکان ادامه دادن این مجموعه را پدید می آورد و من نمی دانم تا چه زمانی نام بورن در این سری خواهد بود. بگذریم... او هنوز "زنده" است!

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .
    ویرایش توسط ScarFace : 03-22-2013 در ساعت 12:38

5. 22 کاربر از پست مفید quasar سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : Cwr.60- نقد و بررسی فیلم Bourne Legacy توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

با تشکر ویژه
    نقد مربوطه در وبگاه فیسبوک در صفحه سینماسنتر به اشتراک علاقه مندان گذاشته شد

با تشکر مدیر بخش نقد و بررسی سینماسنتر

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

7. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

Dm_jalal آواتار ها
    وضعیت : Dm_jalal آنلاین نیست.
    سپاس ها : 183
    سپاس شده 60 در 24 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 335 تاپیک

سلام ممنون بابت ترجمه ی روان !

من این فیلمو دیدم . فیلم یه طوری بود که برای وقت پرکنی خیلی خوب بود ولی به شخصه اصلا انتظارات من رو به عنوان ادامه ی پروژه ی بورن، براورده نکرد . بعضی جاها از فیلم به طور بی ربطی ، قضیه رو به سمت مت دیمون و زنده یا مرده بودنش ربط میدادن ! شاید بشه گفت به خاطر ساختن قسمت دوم و حضور احتمالی مت دیمون بوده باشه . ولی بازم زیاد اینکارشون جالب نبود .
    کلا برای من که خیلی سه گانه ی بورن مت دیمون رو جزء خلاقانه ترین اکشن های ساخته شده میدونستم ، دیدن این فیلم چندان لطفی نداشت و ترجیح میدم این فیلم رو توی ذهنم ،ادامه ی اون سه گانه ندونم و به عنوان یک فیلم مستقل از اون بدونم.
    در عین حال شاید وجود جرمی رنر و ادوارد نورتن ، به تنهایی برای راغب شدن به دیدن یک فیلم اکشن خوب کافی باشه . به خصوص جرمی رنر که خیلی خوب از پس نقش اول فیلم براومده بود ولی از طرفی انتخاب ریچل وایز برای نقش خانوم دکتر زیاد عاقلانه نبود و به نظر من اصلا نتونست با نقشش ارتباط برقرار کنه . به طور کلی شاید انتظار از کارگردانی که غالبا یک نویسنده ی خوبی بوده تا یک کارگردان خوب(!) بیشتر از این نباشه .

سکانس مورد علاقه ی من تو این فیلم ، سکانس کشتار وحشیانه ی پزشکان لابراتوار به دست یک دکتر دیگه بود . واقعا عالی از آب دراومده بود .

9. کاربر روبرو از پست مفید Dm_jalal سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)