سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.02- تحليل و بررسي فيلـــــــم بر بــاد رفتــه (Gone With The Wind) - صفحه 5

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج نظرسنجی: ارزیابی شما از کیفیت این تحلیل کدام گزینه است ؟

رأی دهندگان
22. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خـــــوب

17 77.27%
  • متـــوسط

3 13.64%
  • ضعـــیــف

2 9.09%
صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 59
نمایش شاخه ای37علاقمندی ها

موضوع: Cwa.02- تحليل و بررسي فيلـــــــم بر بــاد رفتــه (Gone With The Wind)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,635 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.02- تحليل و بررسي فيلـــــــم بر بــاد رفتــه (Gone With The Wind)

نام فيلــــــم : بر بــــاد رفتـــــه
    فایل پیوست 473
    اطلاعات فیلم
    تهيه كننده : ديويد او سلزنيــــك
    كارگــــردان : ويكتور فليمينــــــــگ
    نويسنده داستان اصلي : مارگارت ميچــــل
    نويسنده فيلم نامه : سيدني هـــوارد
    موزيك متن : مكس استينر
    فيلـــــم بردار : ارنست هالر، لي گارمس
    تدوين : هال سي كرن
    کارگردان هنری: لیلی آر ویلر
    بازیگران
    كلارك گيبــــــــل : سروان رت باتلــــر
    ويويان لــــي : اسكارلت اوهارا
    اوليويا دي هاويلاند : ملاني هاميلتون
    لسلي هوارد : الي ويلـــكس
    توماس ميچل : جرالد اوهــــــارا
    باربارا اونيل : الن اوهـــــارا
    اويلين كييس : سوئلن
    آليشيا رت : اينديــــــا
    اطلاعات دیگر
    ژانـــــر : درام ، عشقي
    تاريخ نمايش : 17 اپريل 1940 آمريكــــا
    درجه نمایش: TvPG
    زمان فیلم: 238 دقیقه
    شرکت تولید کننده: سلزنیک اینترنشنال پیکچرز، مترو گلدین مایر
    محصول ایالات متحده
    بودجه ساخت: 3.9 میلیون دلار
    فروش کل: 390 میلیون دلار
    IMDB Rate 8.2 از 113 هزار راي
    افتخارات و جوایز
    نامزد اسكار در 14 رشته در سال 1940 و برنده در 8 رشته
    1- بهترين بازيگر نقش اول زن ويويان لي
    2- بهترين بازيگر نقش دوم زن هتي مك دانل
    3- بهترين كارگردان هنري
    4- بهترين فيلم برداري رنگي
    5- بهترين كارگردان ويكتور فليمينگ
    6- بهترين تدويــــن
    7- بهترين فيلــــــــــــــــــــــ م
    8- بهترين نويسنده فيلم نامه
    تحلیل و بررسی از مهناز

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 00:58
    ali.121, !! کیمیاگر !!, Anti Trust و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

انسان آزاد آفریده شده اما همیشه در زنجیری است که خود بافته است.
    Scarlett آواتار ها
    وضعیت : Scarlett آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,171
    سپاس شده 1,190 در 301 پست
    یاد شده
    در 18 پست
    تگ شده
    در 567 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.02- تحليل و بررسي فيلـــــــم بر بــاد رفتــه (Gone With The Wind)

من عاشق این فیلمم و بیشتر از عشقم به فیلم عاشق ِ کتابشم. اسکارلت همیشه نقش بهترین کاراکتر زندگیم رو برام بازی کرده . مرسی به خاطر توضیحات خوبتون. باز تمام خاطراتمبا این کتاب و فیلمش زنده شد. نمی دونم اگر کسی جز کلارک گیبل و ویوین لی این نقشارو بازی می کردن، بازم انقدر محبوب میموندن یا نه.
    مرسی مهناز جان

4. کاربر روبرو از پست مفید Scarlett سپاس کرده است .

5. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 2- تحليل و بررسي فيلـــــم بر بــاد رفتــه (Gone With The Wind)

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    بربادرفته داستان از بین رفتن شکوه و عظمتی افسانه ایست که مارگارت میچل در کتاب خود به زیبایی آن را به تصویر کشیده است. می توان گفت فیلم تا حد بالایی به داستان اصلی وفادار بوده و کمتر در آن دخل و تصرف کرده است. کما اینکه نویسنده توانای این داستان، آنقدر زیبا این داستان را تصویر کرده که قبل از دیدن فیلم هرچه در ذهن من مجسم شده بود، بعد از دیدن فیلم فقط پررنگتر شد.
    اسکارلت نماینده مردمی است که به هیچ وجه شکست را نمی پذیرند، با آن مبارزه میکنند و از دل آن راهی برای پیروزی پیدا میکنند. مردمی که حاضرند برای رسیدن به هدف خود هر راهی را امتحان کنند و از آماج تهمتها و ناسزاهای جامعه نیز هراسی ندارند.
    رت باتلر مردیست که میداند چه میخواهد. برای او فقط رت باتلر مهم است، هر چند دراین بین گرفتار عشق زنی بی قلب میشود و سپس خوی انسانی اش در عشق به بانی تبلور می یابد.

ملانی و اشلی نماینده مردمی هستند که نسلشان منقرض شده است. مردمی که تنها رویایی از آنان باقی مانده است. و داستان عشق اسکارلت به اشلی داستان کودکیست لجباز که چیزی را که نباید میخواهد و چون آن را به دست می آورد دیگر نمیخواهد آن را داشته باشد. عشق او به رت زمانی برایش مشخص میشود که بسیار دیر شده است و این در زندگی روزمره ما انسانها به وفور دیده میشود. همیشه چیزی را زمانی درمی یابیم که برای درک آن بسیاردیر است و اسکارلت بسیار دیر فهمید که از زندگی چه می خواسته است.
    همين الان شبكه جم داره فيلم بربادرفته رو پخش ميكنه و در وقفه اي كه براي استراحت بين فيلم در نظر گرفته شده بود گوينده اين برنامه متن تحليل من رو عينا نقل كرد. جالب بود وقتي جمله اول رو شنيدم با خودم گفتم چقدر شبيه جمله منه اما وقتي ادامه داد متوجه شدم مجري داره عينا متن تحليل من رو ميخونه.

البته چيزي كه برام جالب بود اين بود كه مجري موقع اداي اين جملات چنان ژستي گرفته بود انگار اين جمله ها رو خودش گفته
    ویرایش توسط RASHNO : 05-17-2013 در ساعت 23:13
    Mobin.M, FFKIA و AliE به این پست علاقمند بوده اند.

دوباره خواهيم روييد...

7. 6 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

الیزا آواتار ها
    وضعیت : الیزا آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 15 در 8 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 91 تاپیک

پاسخ : 2- تحليل و بررسي فيلـــــم بر بــاد رفتــه (Gone With The Wind)

سلام.برای اولین بار بود که نقداین فیلم رومیخوندم.برام خیلی جالب بود
    این فیلم واقعا شاهکاره.
    ممنون از زحماتتون.
    سپاس

saraordibehesht آواتار ها
    وضعیت : saraordibehesht آنلاین نیست.
    سپاس ها : 504
    سپاس شده 148 در 83 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 54 تاپیک

بر باد رفته محبوبترین فیلم منه. یک شاهکار تمام نشدنی که همیشه می شه دیدش و در موردش حرف زد. بارها دیدمش. دوبله و زبان اصلی. کتابش رو هم بارها خوندم. همین طور کتاب اسکارلت و فیلمی رو که از روش ساخته شده. واقعا فیلم اسکارلت یک افتضاح کامله. شخصیت مغرور و شکست ناپذیر اسکارلت،به خصوص در آخرهای فیلم در هم می شکنه و واقعا دیدن صحنه هاش نوعی شکنجه است. گرچه در خود کتاب ریپلی هم اون صلابت شخصیتی که از اسکارلت در برباد رفته می شناسیم، کمی تحلیل رفته، اما فیلمش دیگه واقعا فاجعه است.

آمده
    ام چوعقل و جان از همه دیدهها نهان تا سوی جان و دیدگان مشعله نظر برم

ScArLeT_2 آواتار ها
    وضعیت : ScArLeT_2 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 29
    سپاس شده 15 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 11 تاپیک

به جرات میتونم بگم برباد رفته جز 10 فیلم برتر دنیاست.

فیلمی که برای هر زمان حرفی برای گفتن داره.

فیلمی که هیچوقت از تکرر دیدنش خسته نمیشید

فیلمی که هربار که نگاه میکنید درسی می آمزید...

البته فیلم نتونست به اندازه ی کتاب قوی کار کنه اما با این وجود تاثیر بسیار زیادی بر بیننده میذاره.

بدون شک برباد رفته یکی از اثرات بیاد ماندنی سینماست که هرگز کهنه نمیشه
    .
    The Original به این پست علاقمند بوده است.

11. کاربر روبرو از پست مفید ScArLeT_2 سپاس کرده است .

donkishot آواتار ها
    وضعیت : donkishot آنلاین نیست.
    سپاس ها : 107
    سپاس شده 38 در 20 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

شاهکار - شاهکار - شاهکار
    اعتراف میکنم در پی سرچ گوگل درباره محبوب ترین فیلمی که دیدم من را به اینجا کشید. موضوعات مختلف را بصورت سطحی در این سایت خواندم. اما از دیروز تا الان مشغول خواندن این تایپیک و تایپیک برباد رفته از زاویه دیگر توسط حکمتی هستم.
    ضمن تشکر از rashno همزمان تایپیک برباد رفته آقای حکمتی را هم خواندم. هر دو تاشون درباره بربادرفته نوشته اند. اما آن کجا و این کجا. و از آنجا که این فیلم یکی از فیلمهای مورد علاقه منه و حتما باید ماهی یکبار ببینمش باید چند تا موضوع رو اینجا بگم.
    برای این نقد rashno ی محترم خیلی زحمت کشیده اما واقعیتش ایشون تقزیبا اومدن و خلاصه ای از فیلم رو اینجا تعریف کردند و در نهایت یکسری حواشی فیلمو نوشتن که اغلبشو همه میدونن.
    اما واقعیتش برباد رفته حکمتی رو بیشتر پسندیدم چون خیلی کامل بود و مطالبی نوشته بود که واسم تازگی داشت. قصد نقد کردنِ نقد دوستان رو ندارم و شاید مقایسه این دو تا نقد جالب نباشه اما از اونجا که در عنوان این موضوع اومده نقد اختصاصی سینما سنتر باعث میشه که آدم توقعش بره بالا. اما بنظر من این نقد اصلا در حد و اندازه این سایت نیست.
    خوتون قضاوت کنید. 80 درصد نقد اختصاص پیدا کرده به خلاصه فیلم. خوب بابا این فیلمو مگه میشه کسی ندیده باشه. تازه نه تنها دیدن بلکه بقول حکمتی خیلیها چند بار و چند بار دیدن. بنظر من نقدهایی که مارک اختصاصی سینما سنتر روش میخوره باید خیلی قویتر باشه.
    برای مثال من نقد فیلم دیوانه از قفس پرید را که sovran نوشتند را نیز خوندم. خیلی خوب و عالی نوشته بود و مطالبش واسم تازگی داشت و واقعا فیلمو به تمام معنا نقد کرده بود.
    خلاصه اینکه قصد انتقاد ندارم فقط خواستم بگم این نقد که داستان برباد رفته را توضیح داده بود در حد و قواره این سایت نبود و نقد حکمتی بنظرم خیلی جامعتر و کاملتر بود. هر چند که نقد ایشان هم بدلیل علاقه شخصیشان به کلارک گیبل یه کم زیادی در مورد این بازیگر تعریف و تمجید کرده بود اما به مراتب از این نقد کاملتر بود.
    با تمام این حرفها به هر دوی این عزیزان خسته نباشید میگم.

13. 2 کاربر از پست مفید donkishot سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط donkishot نمایش پست ها
    شاهکار - شاهکار - شاهکار
    اعتراف میکنم در پی سرچ گوگل درباره محبوب ترین فیلمی که دیدم من را به اینجا کشید. موضوعات مختلف را بصورت سطحی در این سایت خواندم. اما از دیروز تا الان مشغول خواندن این تایپیک و تایپیک برباد رفته از زاویه دیگر توسط حکمتی هستم.
    ضمن تشکر از rashno همزمان تایپیک برباد رفته آقای حکمتی را هم خواندم. هر دو تاشون درباره بربادرفته نوشته اند. اما آن کجا و این کجا. و از آنجا که این فیلم یکی از فیلمهای مورد علاقه منه و حتما باید ماهی یکبار ببینمش باید چند تا موضوع رو اینجا بگم.
    برای این نقد rashno ی محترم خیلی زحمت کشیده اما واقعیتش ایشون تقزیبا اومدن و خلاصه ای از فیلم رو اینجا تعریف کردند و در نهایت یکسری حواشی فیلمو نوشتن که اغلبشو همه میدونن.
    اما واقعیتش برباد رفته حکمتی رو بیشتر پسندیدم چون خیلی کامل بود و مطالبی نوشته بود که واسم تازگی داشت. قصد نقد کردنِ نقد دوستان رو ندارم و شاید مقایسه این دو تا نقد جالب نباشه اما از اونجا که در عنوان این موضوع اومده نقد اختصاصی سینما سنتر باعث میشه که آدم توقعش بره بالا. اما بنظر من این نقد اصلا در حد و اندازه این سایت نیست.
    خوتون قضاوت کنید. 80 درصد نقد اختصاص پیدا کرده به خلاصه فیلم. خوب بابا این فیلمو مگه میشه کسی ندیده باشه. تازه نه تنها دیدن بلکه بقول حکمتی خیلیها چند بار و چند بار دیدن. بنظر من نقدهایی که مارک اختصاصی سینما سنتر روش میخوره باید خیلی قویتر باشه.
    برای مثال من نقد فیلم دیوانه از قفس پرید را که sovran نوشتند را نیز خوندم. خیلی خوب و عالی نوشته بود و مطالبش واسم تازگی داشت و واقعا فیلمو به تمام معنا نقد کرده بود.
    خلاصه اینکه قصد انتقاد ندارم فقط خواستم بگم این نقد که داستان برباد رفته را توضیح داده بود در حد و قواره این سایت نبود و نقد حکمتی بنظرم خیلی جامعتر و کاملتر بود. هر چند که نقد ایشان هم بدلیل علاقه شخصیشان به کلارک گیبل یه کم زیادی در مورد این بازیگر تعریف و تمجید کرده بود اما به مراتب از این نقد کاملتر بود.
    دوست عزیز
    در باب مقایسه ای که بین این دو تاپیک انجام داده بودید لازم دونستم این مطلب رو خدمتتون عرض کنم این تاپیک تحلیل فیلم برباد رفته است که علاوه بر اینکه خط کلی داستان رو شامل میشه نکاتی که در سایه فیلمنامه به اونها پرداخته شده رو مورد بررسی قرار میده. البته از اونجایی که این فیلم از روی شاهکار مارگارت میچل ساخته شده تحلیل فیلم و داستان اصلی خلط مبحث میشه که من اینجا بهش کاری ندارم. فقط خواستم به شما تفاوت نقد و تحلیل رو گوشزد کنم. تاپیک کاربر عزیز حکمتی نقد همه جانبه این فیلم از همه نظره. فیلمبرداری، نورپردازی، بازی بازیگران، لباس، صحنه و ...
    فکر میکنم از نظر فنی مقایسه این دو تاپیک که جنسشون کاملا با هم فرق داره کار درستی نباشه. غیر از این که این تاپیک، به غیر از قسمتهایی که کاملا مشخصه که تالیف از مطالب دیگره، نوشته شخصی اینجانبه و پازلی از اطلاعات پراکنده در نت نیست. در صورتی که تاپیک کاربر حکمتی، همینطور که قبلا هم اشاره کردم با جنسی کاملا متفاوت، جمع اوری مطالب پراکنده در اینترنت در مورد ساخت فیلم، انتخاب بازیگران و مسایل دیگه است. پس فکر کنم بی انصافی باشه اگه بخواهید این دو تا مطلب رو با هم مقایسه کنید. من فقط به تحلیل فیلم پرداختم نه نقد فیلم.
    متشکرم
    ویرایش توسط RASHNO : 05-12-2014 در ساعت 12:02
    FFKIA و Caligula به این پست علاقمند بوده اند.

دوباره خواهيم روييد...

15. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,635 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط donkishot نمایش پست ها
    شاهکار - شاهکار - شاهکار
    با سلام

دوست عزیز قبل از هر چیز باید خدمتتون عرض کنم که زمانی که تصمیم بر این شد که در انجمن سینماسنتر کار تحلیلی انجام بشه دقیقا در این باره بحث بود که این کار باید منتقدانه باشه یا تحلیل گرانه.
    شکی نیست که این مجموعه در ابتدا در حال سنجش این نوع حرکت در سایت بود و ابتدا به امر هم با تحلیل آثار سینمائی شروع کرد که این حرکت همچنان هم بعد از 4 سال ادامه دارد و البته با هر تحلیل کیفیت کار آن بالاتر رفته و بهتر و بهتر شده است.
    اثری که پیش رو میبینید نقد نیست، بلکه یک تحلیل سینمائی (در واقع یک برداشت شخصی مبتنی بر نگاه تحلیل گر است) است که میتواند از نگاه اولین خواننده به بعد کاملا متفاوت باشد.
    مقایسه این تحلیل و تاپیکی که از آن نام بردید از دید بنده قیاسی مع الفارغ است. زیرا نه روند و کیفیت بحث این تاپیکها یکی است و نه در یک مسیر حرکت میکنند.
    ضمن این که شکی نیست که این تحلیل یکی از دو تحلیل ابتدائی سایت است. یعنی چیزی در حدود چهار سال پیش، زمانی که ما در حال تشکیل این گروه بودیم و در حال برنامه ریزی فعالیت انجمن سینماسنتر. قطعا در این دوره تلاش ما در پیدا کردن راهمان بود و نویسندگان سایت در این باره به سینماسنتر کمک شایانی میکردند. از دید من همین تحلیلهای اولیه سبب محکم شدن ستونهای این گروه شد.

من از کمک همه دوستان گروه تحلیل در آن زمان و بخصوص نویسنده این تاپیک که سهم ارزنده ای در استارت این گروه و همچنین بالا رفتن کیفیت کارهای گروه تحلیل و بررسی داشتند تشکر میکنم.

ارادتمند ...مدیر گروه تحلیل و بررسی سینماسنتر
    RASHNO به این پست علاقمند بوده است.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

17. 7 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,687
    سپاس شده 7,565 در 1,699 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

جعبه مدال ها

انصافا نظر دادن در موردِ يه تحليل كار آسوني نيست فرقي نميكنه اختصاصيِ سينماسنتر باشه يا جاي ديگه كاربر خاصي اونو نوشته باشه يا يه كاربر عادي
    چون بهرحال نويسنده وقت زيادي رو براي تهيه و تنظيم مطلب گذاشته(مخصوصا تايپ) اينكه بيايم با چنتا جمله كل مطلب رو زير سوآل ببريم در عين حال كه با يه مطلب مشابه ديگه هم مقايسش كنيم فقط و فقط باعث هدر رفتن زحمت نويسنده شديم و بس

يادم زماني كه قرار بود بهترين تحليل و بررسي هاي سينماسنتر رو انتخاب كنيم با اينكه مثل خيلي ها بربادرفته رو Nدفعه نديدم اما تحليل خانوم Rashno رو جزء بهترين ها انتخاب كردم چرا!؟
    بخاطر نوع روايت ايشون
    وقتي تحليل ايشون رو ميخونيم خط به خط متوجه ميشيم كه ايشون با چه عشق و علاقه اي مطلب رو نوشتن،بربادرفته اثريِ كه با يه بودجه ي عظيم(با توجه به سال ساختش) ساخته شده مسلمِ كه تو حوضه ي فني مخصوصا لوكيشن ها و طراحي صحنه و لباس نبايد عيبي درش ببينيم اگر كسي بياد در اين موارد مطلبي بنويسه همچين شاخ غولي رو نشكونده(مخصوصا اگر حوضه ي كاريش سينما باشه)
    ولي كسي بياد با توجه به نظرشخصي و درك خودش از فيلم داستان رو روايت و تعريف كنه مسلما جاي قدرداني داره مخصوصا وقتي با اين حركت نظر كسي رو نسبت به داستان عوض كنه
    نمونه ي همين مورد رو تحليل پدرخوانده به قلم مديرمسئول سايت ميبينيم كه من اسمش رو ميزارم 'پدرخوانده به روايت فرخ فرمان'
    تحليل ايشون شبيه هيچكدوم از تحليل ها و حتي نقدهاي ديگه درباره ي پدرخوانده نيست ولي نوع روايت داستانشون بسيار متفاوت تر از ديگرانِ ...

پ.ن:مسلما 'تحليل' و 'نقد' يك تعريف واحد ندارن! تو يك حوضه هم نميگنجن! هيچ قرابتي هم باهم ندارن در عين حال ١٨٠درجه باهم اختلاف فاز دارن
    واسه همين نميشه يك تحليل و نقد رو باهم مقايسه كرد و برچسب خوب و بد بودن زد بهشون بر اين مبنا
    تحليل حوزه ي اصليش داستانِ،بيشتر نظر نويسنده من باب داستان و نوع روايتشِ بر خلاف نقد كه حوزه ي اصليش شامل داستان و مسائل فني ميشه،بهمين خاطر كه تو نقد ها خيلي اوقات با اصطلاحات سينمايي مثل:دكوپاژ/كات تدوين/كلوزآپ/...مواجه ميشيم بر خلاف تحليل...
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

19. 2 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

donkishot آواتار ها
    وضعیت : donkishot آنلاین نیست.
    سپاس ها : 107
    سپاس شده 38 در 20 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

دوست گرامی:
    با خواندن پاسخ نویسنده موضوع rashno محترم و همچنین پاسخ مدیر محترم جناب فرخ خان تا حدودی متقاعد شدم. اما متاسفانه با خواندن پست شما که قطعا در پاسخ به پست من هست نه تنها متقاعد نشدم بلکه به این نتیجه رسیدم شما اصلا یا پست من را نخوانده اید یا اگر خوانده اید متوجه منظور من نشدید:

نقل قول نوشته اصلی توسط LuCiFer نمایش پست ها
    اينكه بيايم با چنتا جمله كل مطلب رو زير سوآل ببريم در عين حال كه با يه مطلب مشابه ديگه هم مقايسش كنيم فقط و فقط باعث هدر رفتن زحمت نويسنده شديم و بس
    اولا اگر قرار باشد با مقایسه پست rashno ی عزیز با یه مطلب مشابه بقول شما باعث هدر رفتن زحمت نویسنده شده باشم این نویسنده هست که باید گله کند و معترض شود نه شما. و این در حالی است که ایشان در کمال تواضع پاسخ من را منطقی دادند. دوما چطور نتیجه گرفتید که چون این موضوع را با موضوع مشابه مقایسه کردم زحمت نویسنده هدر رفته است. لطفا خط آخر پست من را مجددا بخوانید. بنده در نهایت به هر وی این عزیزان خسته نباشید گفتم.

مثل خيلي ها بربادرفته رو Nدفعه نديدم اما تحليل خانوم Rashno رو جزء بهترين ها انتخاب كردم چرا!؟
    یکی از دلایلی که شما این تحلیل را جزو بهترینها می دانید همین است که شما این فیلم را N دفعه ندیده اید. چون اگر N دفعه میدید تحلیلی که 80 درصد آن روایت داستان فیلم است را جزو بهترینها انتخاب نمی کردید. با اینحال این نظر شماست و نظر هرکس هم برای خودش محترم است . من هیچوقت بخودم اجازه نمی دهم که به شما بگویم که چه تحلیلی را بعنوان بهترین انتخاب کنید یا نکنید.

وقتي تحليل ايشون رو ميخونيم خط به خط متوجه ميشيم كه ايشون با چه عشق و علاقه اي مطلب رو نوشتن،بربادرفته اثريِ كه با يه بودجه ي عظيم(با توجه به سال ساختش) ساخته شده مسلمِ كه تو حوضه ي فني مخصوصا لوكيشن ها و طراحي صحنه و لباس نبايد عيبي درش ببينيم اگر كسي بياد در اين موارد مطلبي بنويسه همچين شاخ غولي رو نشكونده(مخصوصا اگر حوضه ي كاريش سينما باشه)
    با این گفته شما صد در صد مخالفم. اتفاقا بنظر من کسی که بتواند فیلمی را که با چنین بودجه عظیمی ساخته شده باشد بیاید و در خصوص تمام مسائل فنی (چه طراحی لباس و یا طراحی صحنه و ........ ) یک به یک آنها را تحلیل کند و توضیح دهد کار بزرگ و عظیمی انجام داده است. من بخاطر علاقه بیش از حدم به این فیلم امروز برای N+1 بار مجددا این فیلم را دیدم و آنرا با تحلیلهای فنی حکمتی محترم مقایسه کردم. انصافا باید بگویم اینبار نگاهم به فیلم کلا عوض شد و تازه فهمیدم چرا حکمتی محترم به اشلی لقب شیر برنج داده بود.

بعد از دیدن مجدد فیلم حتی این دو تاپیک را نیز مجددا خواندم. تنها موضوعی که من را قانع کرد گفته فرخ خان بود که فرمودند این تحلیل 4 سال پیش نوشته شده و جزو اولین تحلیلهای سایت بوده است. بنابر این متقاعد شدم زیرا اولین ها همیشه بدلیل عدم پختگی میتواند نواقص زیادی داشته باشد.

باید کمی منصف بود. انصافا پس از خواندن تایپیک برباد رفته از زاویه دیگر اطلاعات زیادی به معلومات من اضافه شد. فرقی برایم نمی کند که این اطلاعات را چه کسی نوشته است. یک کاربر حرفه ای یا یک کاربر آماتور. یک کاربر مدیر یا یک کاربر عادی. آنچه که مسلم است آن را در سایت سینما سنتر خواندم و بیشتر از آن که بخواهم از کاربری که مطالب را نوشته است تشکر کنم باید از موسسین سایت تشکر کنم که چنین محیطی را ایجاد کردند.

به همین دلیل بود که در پست خود ذکر کردم توقع من از این تحلیل به خاطر تبلیغاتی که خود سایت روی آن نموده بالاتر از اینها بود (قطعا فرخ خان متوجه می شوند که چه می گویم ) و در مجموع توقع نداشتم که در همین خصوص تایپیک کاملتر و جامعتری در همین سایت وجود دارد که در گوشه ای داشت خاک میخورد. ( هرچند آن تاپیک هم از نظر من ایراداتی دارد که به نویسنده اش گفتم ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم)

در مجموع دوست عزیز نوشته هر دو کاربرمحترم قابل تقدیر است و من نیز نظر شخصی خود را عنوان کردم . اگر قرار باشد نظر هر فردی مطابق با سلیقه شما باشد پس دیگر نیازی نیست که دوستان بیایند و در خصوص تحلیلها نظر بدهند. زیرا اگر من تحلیل دیگری را بخوانم و مطابق سلیقه ام نباشد و بخواهم نظرم را ارسال کنم قطعا شما میخواهید بگوئید چرا زحمات نویسنده را هدر دادید.

بطور کلی خدمتتان عرض کنم حتی اگر درباب تحلیل هم بخواهم نظر شخصی خودم را در خصوص تحلیل Rashno ی محترم عنوان کنم باید خدمتشون عرض کنم ضمن احترام به ایشان من مطالبی را که رنگ آبی نوشته بودند را بیشتر پسندیدم. زیرا وقتی می خواندم برایم تازگی داشت. اما روایت ایشان را که با رنگ مشکی نوشته بودند را با توجه به اینکه فیلم را N+1 بار دیده بودم برایم تازگی نداشت. از طرفی اگر بخواهیم کلمه تحلیل را آنطور که دوستان توضیح دادند تفسیر کنیم پس نیازی نبود به حواشی فیلم پرداخته شود که اگر بخواهیم از این باب ( که البته دیگر مع الفارغ نمی باشد) این تاپیک را با بر باد رفته از زاویه دیگر مقایسه کنیم باید بگم از نظر پرداختن به حواشی آن تاپیک بسیار کاملتر است.

پستهایی که پس از اتمام تحلیل توسط سایر کاربران به کمک تحلیل آمده اند ( مانند پست اشاره به دوبله و گویندگان فیلم ) نیز باز بنظر من تاپیک دوم بسیار قویتر می باشد.
    بطور کلی باز مجددا از هر دو نویسنده ( هم rashno محترم و هم حکمتی عزیز ) بابت زحمتی که کشیده اند تشکر میکنم. من هر جا و هر مطلبی از برباد رفته ببینم با اشتیاق فراوان آنرا می خوانم. و از مدیریت محترم سایت نیز که محیطی را فراهم آوردند تا من بتوانم به واسطه آن مطالبی را در خصوص فیلم محبوب خودم بخوانم نیز تشکر میکنم

21. کاربر روبرو از پست مفید donkishot سپاس کرده است .

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)