سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh چگونگی خلق شخصیت زورو...

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چگونگی خلق شخصیت زورو...

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

چگونگی خلق شخصیت زورو...

بعد از شکست دشمنان، مردی با لباس و نقاب مشکی یک « Z » بزرگ با شمشیر روی دیوار می‌کشد. با یک سوت بلند اسب سیاه دوست داشتنی‌اش را صدا می‌کند و در دل سیاه شب ناپدید می‌شود. این علامت زورو است. قهرمانی که در دفاع از مظلومان با ظالمان می‌جنگد. از این شخصیت معروف بارها کارتون، فیلم و مجموعه تلویزیونی ساخته شده‌است و هنوز هم این روند ادامه دارد.
    این شخصیت افسانه‌ای کسی نیست جز نجیب زاده ای به اسم دون دیه گو. او که از ظلم و زورگویی حاکمان در کشورش به تنگ آمده‌است، تصمیم جدیدی می‌گیرد؛ خلق یک شخصیت ناشناس. او شخصیت جدیدی برای خود خلق می‌کند و در این قالب به جنگ زورگویان می‌رود. او صبح‌ها یک نجیب‌زاده پولدار است اما شب‌ها زورو. تورنادو، اسب سیاهش و برناردو، خدمتکار باوفایش همراهان زورو هستند که با این قهرمان شمشیربازی به جنگ زورگویان می‌روند.

اصل و ریشه زورو

سال 1919 بود که یک نویسنده آمریکایی به اسم جانستون مک کالی این شخصیت را خلق کرد. اگر معنای این اسم را در زبان اسپانیایی جست‌‌وجو کنید به «روباه» می رسید. به هرحال دون دیه‌گو با لباس و ماسک سیاه شبیه روباه می‌شود، خصوصاً این‌که او شب‌ها به جنگ می‌رود.
    جانستون مک کالی 75 رمان و داستان کوتاه درباره این قهرمان سیاه‌پوش نوشت . جذابیت این کار به حدی بود که پای زورو به سینما هم باز شد. داگلاس فربنکس اولین ستاره سینما بود که این نقش را بازی کرد. البته در سال 1920 سینما صامت بود و زورو بدون گفتن دیالوگی فقط شمشیر زد.

از آن روزگار که حدود 90 سال می‌گذرد هنوز که هنوز است اسطوره زورو برای هنرمندان و مردم جذاب است و هنوز که هنوز است زورو به تصویر در می‌آید. تایرون پاور، آلن دلون، آنتونیو باندراس بازیگرانی هستند که شنل زورو را به تن کرده‌اند و چشم‌بند سیاه را به چشم زده‌اند و در قالب این شخصیت افسانه‌ای فرو رفته‌اند.

رمانی برای زورو
    وقتی به ایزابل آلنده نوشتن کتابی درباره این شخصیت افسانه‌ای پیشنهاد شد، این پیشنهاد را رد کرد. اما وقتی مجددا به او نوشتن این کتاب پیشنهاد شد. او با تردید نوشتن این کتاب را پذیرفت و در نهایت او عاشق این شخصیت افسانه‌ای شد به‌طوری که در مصاحبه‌ای که به مناسبت انتشار کتابش با او شده‌بود گفت:«من عاشق زورو هستم. خیلی دوست دارم جای او باشم. او آدمی رومانتیک و ورزشکار است و برای برقراری عدالت می‌جنگد.»
    اما این تنها تاثیر این شخصیت افسانه‌ای بر روی نویسنده روشنفکر آمریکا جنوبی نبود. او 4 ماه از عمرش را صرف یادگیری شمشیربازی کرد تا بتواند زندگی این قهرمان شمشیربازی را روایت کند. و تمام خانه‌اش را عکس و طرح‌های زورو پر کرد. او شیفته این شخصیت شده‌بود.

افسانه‌ای که ادامه دارد

این قصه قدیمی بیش از 19 بار به صورت فیلم و سریال و کارتون در‌آمده‌است. اما شاید محبوب‌ترین کاری که از این شخصیت ساخته‌شده‌است، کاری است که در سال 1957 در والت دیرنی ساخته‌شد و گای ویلیامز بازیگر این نقش بود. مجموعه تلویزیونی سیاه و سفیدی که بارها از تلویزیون ایران پخش شد.

منبع

2. کاربر روبرو از پست مفید PHOENIX سپاس کرده است .

3. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : چگونگی خلق شخصیت زورو...

من وقتی یک دختربچه بودم عاشق زورو بودم. شخصیتش برام اینقدر جذاب بود که عاشقش بودم. همین اقای گای ویلیامز... البته قبلش عاشق هنرپیشه مرد شش میلیون دلاری استیو آستین بودم. اونم خیلی دوست داشتم.
    ولی راستی اوا جان یک زورویی رو اینجا جا انداختی. یادت باشه تو شبهای برره هم پدر شیر فرهاد زوروی برره بود. جا داشت از اون هم یاد میکردی

دوباره خواهيم روييد...

5. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

Everybody Lies
    Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,781
    سپاس شده 1,501 در 597 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : چگونگی خلق شخصیت زورو...

من عاشق گروهبان گارسیو (اگه اسمشو درست گفته باشم)بودم مخصوصا وقتی زورو روی شکمش یه زد بزرگ می نوشت و تا می خواست به خودش بیاد زورو در می رفت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع