سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.67- نقد و بررسی فیلم Taken 2 توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
نمایش شاخه ای18علاقمندی ها

موضوع: Cwr.67- نقد و بررسی فیلم Taken 2 توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.67- نقد و بررسی فیلم Taken 2 توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

Taken 2

Taken 2
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : لوک بسون
    کارگردان : اولیور مگاتون

نویسنده : لوک بسون
    ژانر: درام ، تاریخی
    تاریخ نمایش: 3 اکتبر 2012
    فیلمبردار: رومین لیکورباس
    موزیک: ناتانیل مچالی
    بودجه: 45 میلیون دلار
    فروش: در حال اکران
    زمان فیلم: 91 دقیقه
    کشور سازنده: امریکا
    IMDB Rate :6.7 از 10

بازیگران
    لیام نیسون
    مگی گریس
    فمک جانسن
    لیلاند اورسر
    جان گریس
    افتخارات و جوایز
    -----
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : 3 ستاره
    منتقد : راجر ایبرت مترجم : سمانهSaMaNe

quasar, The Pianist, Ali_Silent-Killer و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 17 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

هستم اگر می‌روم، گر نروم نیستم!
    SaMaNe آواتار ها
    وضعیت : SaMaNe آنلاین نیست.
    سپاس ها : 544
    سپاس شده 195 در 32 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 342 تاپیک

پاسخ : Cwr.67- نقد و بررسی فیلم Taken 2 توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

کیم میلز هنوز حتی گواهینامه رانندگی نداشت که توسط قاچاق چیان جنسی پاریس و تروریست های استانبول ربوده شد. این ماجرا سبب شده بود، پدرش بسیار محتاط باشد و روی تلفنش دستگاه ردیاب نصب کند و هنگام ارتباط او با دوست پسر مودب و دوست داشتنی اش، وی را غافلگیر نماید.
    فرض میکنم آدم ربایی دوم در فیلم 2، ضروری بود؛ چون ستاره هایی مانند لیام نسون، مگی گریس و فمک جانسون در فیلم اول شور و هیجان بسیاری ایجاد کرده بودند.آنها می گویند که خانواده هایی که با هم ربوده شده اند با هم می مانند و کل باند لوتا به دنبال آن دیگری می رود.
    شما مجبور نیستید برای دیدن فیلم دوم حتما فیلم اول را دیده باشید. فیلمی که با به تصویر کشیدن روابط میان برایان میلز، مامور قبلیCIA، و همسرسابقش شروع می شود. شخصیت همسر جدید لنور شبیه انسان های مرموز نشان داده شده است . همچنین احساسی میان او و پدر دخترشان، برایان، نیز وجود دارد.
    میلز برای رهبری گروه محافظان در استانبول استخدام شده بود. هنگامی که کار را می پذیرد کیم و لنور، همسر سابقش، را برای همراهی و مدتی استراحت در استانبول دعوت می کند. چه ایده ی بدی!
    فیلم اول با مراسم خاکسپاری قربانیان میلز شروع می شود در حالی که من خیلی وقت پیش از صحنه های اکشن فیلم که پر از مرده است و پشت صحنه های حساب نشده فیلم گله کرده بودم. حالا می بینیم که میلز آدم بد های زیادی را در فیلم اول کشته است که برنامه انتقال آن ها به خانه، نیازمند یک خط هوایی است. صاحب عزا مراد کریسنیکی است. کسی که قول انتقام داده بود. یک شیطان وابسته به راد سربدزیج که پسرش از قربانیان بوده و این که متخصص ربودن گردش گران جوان و تبدیل آن ها به بردگان جنسی بوده را در نظر نمی گیریم. دختر میلز هم یکی از همان ربوده شدگان است.
    این بار درست هنگامی که کیم از تفرج گاه خانوادگی شان خارج شده، میلز و لنور ربوده شده اند. این موضوع باعث شده که لنور در انبار با زنجیر از پا آویزان شده و میلز در همان اتاق به لوله ای زنجیر شود. مراد شکافی بر گردن لنور ایجاد می کند و چون خون به سمت سرش جاری می شود، در همان لحظه نمی میرد. دلیلی برای نگرانی نیست. درجه سنی فیلم PG-13 است و صحنه ها خیلی وحشتناک نیستند.
    حالا خودتان را جای لنور بگذارید درحالی که برعکس آویزان شده اید، از گردنتان خون می رود، کیسه ای سیاه بر سر دارید و صدای اطمینان بخش همسر قبلی تان را می شنوید که می گوید: همه چیز درست می شود و همه چیز رو به راه است. این به خاطر آن است که ظاهرا میلز در تاریخ CIA از برترین فارغ التحصیلان بوده و سعی می کرده برای درخواست کمک با دخترش تماس بگیرد و او را با فرایندی پیچیده با استفاده از یک بند کفش و یک نقشه برای فهمیدن محلی که او و لنور در آن نگهداری می شوند، راهنمایی کند. کیم از الهامات در مقابل خنده بینندگان محافظت می کند. او شهامتی باورنکردنی دارد و با وجود اینکه دوبار از امتحان رانندگی رد شده است، می تواند از دست پلیس های ترک و تروریست ها فرار کند.
    "Taken 2" فیلمی جذاب است. اکشن های حرفه ای آن توسط اولیویر مگاتن کارگردانی شده است. این فیلم توسط استاد فرانسی لوک بیسون تولید و بازنویسی شده و رابرت مارک کامن در خیلی فیلم ها نویسنده ی همراهش بوده. از جمله Taken 1 که با انتظار 22 میلیون ساخته شده بود و 10 برابر سود داشت. بازیگران این فیلم نیز بسیار جدی و توانا هستند. اگر طرفدار چیزی هستید که لوک بیسون به فروش گذاشته است مطمئن باشید از دیدن این فیلم پشیمان نخواهید شد.

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .
    FFKIA, A!i, Brilliant و 9 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

با تشکر ویژه از سمانه عزیز
    نقد مربوطه در وبگاه فیسبوک در صفحه سینماسنتر به اشتراک علاقه مندان گذاشته شد

با تشکر مدیر بخش نقد و بررسی سینماسنتر
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

6. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

ابتدای امر ورود سمانه عزیز رو به تیم نقد و بررسی تبریک میگم و امیدوارم شاهد ترجمه های زیبای دیگه اشون تو این تیم باشیم...
    بررسیم به فیلم ..
    تکن 2؟!!!
    لیام نیسون فکر کنم ورود خودش رو به سبک و سیاق اکشن با همین فیلم البته قسمت اولش شروع کردش! شروعی که ادامه داشت به فیلم unknown و gray و دیگر فیلم های اکشنی که تو این چندساله به زیبایی از خودش به نمایش گذاشته و امسال هم دوباره به تکن برگشته و تو شماره دومش حضور پیدا کرده!
    تکن یک رو دوست داشتم اکشن درست درمانی بود که سبک سرگرم کننده خوبی رو تو خودش داشت میکشید اکشنی حساب شده با بازی خوب نیسون !
    باید ببینیم تو این قسمت چیکار کرده انگاری باز دخترش رو دزدیدن :دی به مانند قسمت اول و دوباره دوست عزیزمون برای ازادی دخترش داره میره !
    این فیلم یکی از فیلم هایی است که منتظر دیدنش هستم هرچه سریع تر بهتر امیدوارم زود کیفیت خوبش بیاد...

باز هم مرسی سمانه جان ..
    ----------

8. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,365
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

این فیلم نزدیک به 400 میلیون دلار فروش کرده.
    نسبت به نسخه اول موفقیت بزرگیه.
    موندم که چی ساختن که اینقدر جذاب بوده. دلم هم نمیاد نسخه پرده ازش ببینم.
    به هر حال به نظر فیلم خوبی میاد. ممنونم از سمانه عزیز بابت ترجمه و همچنین سروش عزیز بابت مدیریت و هماهنگی
    موفق باشید
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

10. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

A!i
    .!.!.!.!.!.!.!.!.!.
    A!i آواتار ها
    وضعیت : A!i آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,953
    سپاس شده 207 در 127 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 272 تاپیک

قسمت اول این فیلم تو سبک اکشن به نظرم خیلی خوب و جذاب بود.باید ببینیم که قسمت دومش هم همون اندازه جذاب هست و تکراری نشده؟
    آخه معمولا اینطوریه که نسخه‌ی اول هر چیز جذاب‌تر قسمتهای دیگر هست.ولی به هرحال فکر کنم تو فیلمهای اکشن جدیدی که اکران میشن فیلم خوبی باشه و مطمئنا لیام نیسون این فیلم رو دیدنی‌تر میکنه...

12. کاربر روبرو از پست مفید A!i سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

منم ورود سمانه عزیز رو به تیم‌های کاری سینماسنتر تبریک عرض میکنم
    راستش من فکر می‌کنم گاهی وقت‌ها علت فروش فیلم‌های چند قسمتی، در کنار خوب یا بد بودن قسمت‌های قبلیشون میتونه بازیگران و علاقه بیننده به اون‌ها هم باشه
    من خودم شخصن به خاطر بازی لیام نیسن هم شده مشتاقم برای دیدن این فیلم

14. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    منم ورود سمانه عزیز رو به تیم‌های کاری سینماسنتر تبریک عرض میکنم
    راستش من فکر می‌کنم گاهی وقت‌ها علت فروش فیلم‌های چند قسمتی، در کنار خوب یا بد بودن قسمت‌های قبلیشون میتونه بازیگران و علاقه بیننده به اون‌ها هم باشه
    من خودم شخصن به خاطر بازی لیام نیسن هم شده مشتاقم برای دیدن این فیلم
    بــــــله! کاملن حرف خودم رو در این مورد تائید می‌کنم
    انگیزه من از دیدن قسمت دوم علاوه بر بازی نیسن، جذابیت قسمت اولش بود، که البته جذابیت این داستان در همون قسمت اول باقی موند
    من فکر کنم وقتش رسیده هالیوود متوجه بشه الان دیگه زمان ساخت فیلم‌های تک قهرمانی نیست، اونم قهرمانی که از ابتدا مطمئن باشی 100 نفر رو از پا می‌اندازه و در نهایت خراشی بر صورتش باقی می‌مونه فقط! این یعنی احترام برای بیننده قائل نبودن. از همون اول فیلم با محاسبات بی‌نقص و دقیق نیسن مطمئنیم که در جنگ‌های پیش رو پیروز می‌شه و ماجرا ختم به خیر می‌شه! خب این واقعن واسه سینمای هالیوود یه ضعف بزرگه. دیدن صحنه‌های نبرد یک تن با چند نفر و در نهایت جان سالم به در بردن همون قهرمان خیلی راحت فیلم‌های سینمای بالیوود رو به یاد آدم میاره که فقط زرق و برقشون کمتر بود...
    متاسفانه از قسمت دوم اصلن راضی نبودم. جالب اینکه خیلی از صحنه‌ها رو به راحتی می‌شد پیش‌بینی کرد و این برای یک فیلم یعنی فاجعه!
    این امتیاز 3 آقای ایبرت هم درک نمی‌کنم من!

16. 4 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

کلا از 10 شاید یدونه 2 بگیره.
    یه سرهم بندی به تمام معنا بودش و قابل پیشبینی.
    ایبرت هم بعضی وقتا یه چیزیش میشه نه اکشن جذابی داشت نه هیچی.
    مثلا اون پیدا کردن راه از طریق شمارش واقعا هم یه کلک نخنما و مسخره تبدیل شده تو تلویزیون هم اینکه اون جزئیاتی که اون توی ذهنش میگفت تنها با یه ضبط کننده میتونست همرو یادش باشه.
    یا این نارنچک انداختن تو پشت بام مردم برای پیدا کردن محدوده در کل برای پر کردن 2 ساعت هم جالب نبود.

18. 3 کاربر از پست مفید DarkAngel سپاس کرده اند .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,721
    سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

انقدر نسخه یک این فیلم رو دوست دارم که 10بار دیدمش یه اکشن فوق العاده+فیلم نامه عالی+بازی باورنکردنی لیام نیسن!!! واقعا نبوغی که خیلی وقت بود در لوک بسن بعد از فیلم "لئون" خشک شده بود با نوشتن فیلم نامه این فیلم دوباره به راه افتاد البته از کارگردانی پیر مورل نمیشه صرف نظر کرد
    واقعا بعد از مدت ها بود که یک فیلمی رو میدیدم که هیجان واقعی بهم وارد میکرد مخصوصا تو صحنه های تعقیب و گریز یا وقتهائی که لیام نیسن گیر میافتاد (البته نه یه مشت صحنه های چرت و پرت فانتزی که حتی تو رویا هم نمیشه تصور کرد مثل خیلی از فیلم های دیگه)
    ولی واقعا تمام این هیجانات برای دیدن نسخه دوم این فیلم نابود شد با دیدنش دقیقا فیلم خلاف راهی رو پیش میگیره که تو نسخه اولش پیش گرفته بود!!! بنظرم بجای یک فیلم هالیوودی با یک فیلم بالیوودی طرف بودیم البته داستان فیلم انقدر مزخرف بود که 100رحمت به اکشن های بالیوودی
    اگر میبینید که فیلم انقدر فروش کرده تاثیر نسخه اولش بوده! چون ملت فکر میکردن نسخه دوم حتما انتظاراتشون رو براورده میکنه مثل اولیش...!!!!ولی برآورده نکرد که هیچ...!!!!(داشتن امتیاز 6.3/10 از سایت IMDB گواه این موضوعِ در صورتی که نسخه اولش امتیاز 7.9/10 رو داره)

20. 4 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)