سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh استرس مرا کشت (گفتگویی کوتاه با دیکاپریو)

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: استرس مرا کشت (گفتگویی کوتاه با دیکاپریو)

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

استرس مرا کشت (گفتگویی کوتاه با دیکاپریو)

تايتانيك، لئوناردو را به عنوان پسري چشم آبي و مو طلايي به هاليوود معرفي كرد و مدتها ، سينماروها او را به عنوان يك بت زيبايي مي پرستيدند. اما او در دهه گذشته تلاش كرده تصوير كليشه اي تايتانيك را از ذهن ها پاك كرده و خود واقعي اش را به مردم بشناساند. لئو براي اينكار مدتها در فيلمهاي سياسي - اجتماعي بازي كرد و از طرفدارانش كم شد با اين حال هنوز هم فيلمهاي او در صدر ليست پرفروش ها قرار مي گيرند. او دو فيلم از دو كارگردان برجسته - سم مندس و مارتين اسكوسيزي -را آماده اكران دارد و جديدترين فيلمش - مجموعه دروغها - تازه اكران شده است. همان طور كه احتمالا در خبرها خوانده ايد، داستان مجموعه دروغها ، جاسوسي است و توسط كارگردان " دار و دسته آمريكايي ها " - ريدلي اسكات - كارگرداني شده است و راسل كرو و يك بازيگر ايراني به نام گلشيفته فراهاني در اين فيلم ايفاي نقش كرده اند. فيلمنامه اش هم براساس كتابي از " ديويد ايگناتيوس " خبرنگار روزنامه واشنگتن پست نوشته شده است. دي كاپريو در اين فيلم در نقش افسر CIA ظاهر شده كه مي خواهد تروريستي را از پناهگاهش بيرون بكشد.

درباره اين فيلم با دي كاپريو صحبت كرديم.

-- اولين بار وقتي 18 ساله بودي در فيلمي به كارگرداني شارون استون در برابر راسل كرو بازي كردي. حالا بعد از مدتها دوباره با او همبازي شدي. چه احساسي داري ؟ چقدر به نسبت آن سالها فرق كرده ايد ؟
    آن قضيه خيلي فرق مي كرد. ببين آن فيلم اولين حضور هردوي ما در يك پروژه عظيم بود. راسل كرو آن موقع تازه از استراليا آمده بود و من هم كه تازه كار بودم. هردوي ما در اين حرفه تازه نفس يا بهتر بگويم تازه کار بوديم. ولي الان مدت زيادي از آن سالها گذشته است ، هردوي ما در فيلمهاي زيادي بازي كرديم و كارنامه پر و پيماني براي خودمان دست و پا كرديم. من و راسل سر اين فيلم، خيلي با هم نبوديم. دو هفته و نيم در واشنگتن و مدت كوتاهي هم در مراكش. با اينحال فكر مي كنم او مرد فوق العاده اي است و از بازي كردن در كنار او واقعا لذت مي برم.

-- تفاوت كار ريدلي اسكات و مارتين اسكورسيزي را در چه مي بيني ؟
    نمي خواهم بگويم ريدلي در كارش حساس نيست ولي مارتين واقعا نسبت به هر موقعيت دوربين حساس است و هر صحنه را از زواياي مختلف فيلمبرداري مي كند. ريدلي دقيقا برعكس است. او فيلمبرداري هايش را در ذهنش انجام مي دهد و بعد تصميم نهايي را مي گيرد و مي گويد كه از كدام زاويه فيلمبرداري كنيم بهتراست. ريدلي خيلي به حرف دلش گوش مي دهد و بنابراين وقت كمتري هدر مي رود. ولي حين كار با اسكورسيزي ،‌ او حتما بايد همه چيز را از زواياي مختلف بررسي كرده و بعد تصميم بگيرد، بنابراين وقت زيادي مصرف مي شود. تفاوت ديگري كه در كار اين دو وجود دارد اين است كه مارتين همه چيز را از قبل برنامه ريزي مي كند ولي ريدلي اينطوري نيست. او بعضي كارها را به صحنه فيلمبرداري موكول مي كند تا ببيند چه پيش مي آيد و آن وقت در موردش تصميم گيري كند.

-- اين كار چندمين همكاري ريدلي اسكات و راسل كرو بود و اولين همكاري تو و ريدلي . چه حسي داشتي ؟

من داشتم از استرس مي مردم. راسل و ريدلي قبلا با هم كار كرده بودند و قلق همدگر را كاملا مي دانستند. ريدلي در گوش راسل چيزي مي گفت و بعد سه سكانس را همزمان فيلمبرداري مي كرديم. آنها ميانبرهاي فوق العاده اي بلد بودند. راسل بازيگر بي نظيري است و ريدلي كارگرداني بي نظير. كار كردن با دو بي نظير ، بي نظير است. (خنده!) آنها موقع فيلمبرداري بي نهايت جدي بودند و بعد از فيلمبرداري مدام سر به سر هم مي گذاشتند و شوخي مي كردند.

-- چه چيزي باعث شد در اين فيلم بازي كني ؟‌ كاراكتر يا پيام سياسي كه فيلم قصد القاي آن را داشت؟
    به نظرم فيلم سهل و ممتنع بود، يعني هم درباره جنگهايي بود كه در حال حاضر در گوشه و كنار جهان به پا شده و هم هيچ موضع خاص سياسي نداشت. به نظرم واقعيت را به بيننده نشان مي دهد و توضيح ديگري نمي دهد يعني اجازه مي دهد خود بيننده، همه چيز را از دل داستان بيرون بكشد. فيلم خيلي رئاليستي شده، البته چون فيلم، فيلم است و بر اساس فيلمنامه نوشته شده نمي توان گفت همه چيز صد در صد واقعي است ولي همه كساني كه به نحوي درگير فيلم بودند، تلاش خود را كرده اند تا فيلم واقعي از كار در بيايد و خيلي دور از ذهن نباشد.

-- براي بازي در نقش يك افسر CIA، چه اقدامات خاصي انجام دادي ؟
    من با يك افسر CIA آشنا شدم كه اسم او را اعلام نخواهم كرد و او به من خيلي كمك كرد.همين طور نويسنده كتابي كه فيلم نامه از روي آن نوشته شده بود ،‌چون خبرنگار است خيلي به زندگي اينجور آدمها اشراف داشت و خيلي به من كمك كرد. او مدتها در خاور ميانه تحقيق مي كرده و داستانهاي زيادي از ماجراجويي هاي اين جور آدم ها مي دانست كه همه آن ها را در اختيار من گذاشت.

-- دوست داري در فيلمهاي جنجالي بازي كني ؟
    آره. خيلي دوست دارم ولي چند مسئله وجود دارد. يكي اينكه اينجور فيلمها كم ساخته مي شوند . دوم اينكه آنهايي كه ساخته مي شوند الزاما فيلمهاي خوبي نيستند و بالاخره اينكه من نمي توانم با هر كارگرداني كار كنم و شايد آن فيلمي كه ساخته مي شود كارگردانش كسي باشد كه من دوستش ندارم. من خيلي دوست داشتم در مجموعه دروغها بازي كنم ، چون موضوعش ، موضوعي بود كه ذهن همه را درگير كرده بود و اين خيلي هيجان انگيز است كه تو در دل مسئله اي باشد كه كل جهان به آن فكر مي كنند. من خيلي فيلم بازي مي كنم ولي هميشه اين سوال را از خودم مي پرسم كه آيا اين فيلم ، فيلم خوبي مي شود يا نه ؟ آيا مردم به خاطرش به سينما مي روند يا نه.

-- كارگردان خاصي هست كه دوست داشته باشي با او كار كني ؟
    آره ! خيلي ها هستند. آنگ لي ، آلخاندرو گونزالس ،‌پل توماس اندرسون ، والتر سيلز ، راستي دوست دارم در فيلم خارجي هم بازي كنم. البته قطعا به خود فيلم و فيلمنامه اش بستگي خواهد داشت.

مترجم: مهدیه مفیدی

منبع :ایراسان

2. 4 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)