مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge) - صفحه 2

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 42

موضوع: Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  Icon1 Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

  فایل پیوست 486

  فصل ششم لاست به پایان رسید, اما یکبار دیگر توفیقی حاصل شد تا با یک تحلیل و بررسی دیگر و این بار درباره یک اضافه 12 دقیقه ای که خود به اندازه چند اپیزود حرف داشت, در خدمت دوستان و کاربران عزیز سایت سینماسنتر باشیم.
  ممکن است تعجب کرده باشید که چرا برای عنوان این تحلیل اپیزود نوزدهم را انتخاب کردم. اما باید خدمت خوانندگان عزیز عرض شود که این بخش 12 دقیقه ای به اندازه یک اپیزود و شاید بیشتر ارزش داشت. به نظر من چنین روشنگری ای در باب سریال لازم نبود, چرا که این قسمت 12 دقیقه ای باز هم بر این مسئله صحه گذاشت که سازندگان لاست نتوانسته اند آنچه را که لازم بود در نمایش استاندارد سریال به بینندگان، منتقل کنند.

  با این پیش فرض به سراغ تحلیل این بخش از سریال میرویم.


  سرگشتگان ...

  یکی از سوالات همیشه باقی لاست این بود که اصولا ماجرای دارما چه بود و چرا هیچ گاه ماهیت واقعی این گروه مشخص نشد. بینندگان پر دقت لاست بارها این مسئله را طرح کرده بودند که محموله غذای دارما از کجا برای دارما ارسال میشد و یا این که علت نابودی دارما چه بود.
  مشکلات دارما در همین حیطه محدود نمیشد, بینندگان سوالات زیادی داشتند در این باره که اصل وجودی دارما بر اساس چه منطقی اتفاق افتاده و اصولا چرا این گروه به دست افراد دیگران قتل عام شدند.

  سازندگان لاست هیچ گاه نتوانستند در بین پخش سریال جواب مناسبی به این سوال بدهند. دلیل این مسئله فقط یک چیز بود.
  این سوال تاکنون جوابی نداشت.
  حتی نویسندگاه لاست هم تا نوشتن این 12 دقیقه جواب درستی در اختیار نداشتند و فقط به دلیل این که سوال در این باره به شدت زیاد بود, سازندگان تصمیم به پاسخ گویی به این ناهماهنگی ها گرفتند.
  داستان این 12 دقیقه از جایی در گوام شروع میشود. مکانی که محل ارسال آذوقه و مایحتاج دارماست. اولین چیزی که در این نمایش کوتاه و در این انبار به چشم می آید این است که میزان لوازمی که در انبار وجود دارد و هر از گاهی به جزیره ارسال میشود, خیلی خیلی بیش از اندازه ایست که در ذهن بیننده برآورد میشد.
  اصولا این میزان آذوقه و لوازم میتواند یک لشگر تحت محاصره را برای چند سال تامین کند. حال دلیل جمع آوری این همه آذوقه در یک مکان و در مدت بیست سال چیست, مسئله ای است که نمیتوان به راحتی حدس زد.

  در این فیلم و در بخش اول آن بنجامین لاینوس را میبینیم که پس از این که به فرد دست راست هارلی در جزیره بدل شده, تصمیم گرفته تا برای همیشه به کار بازمانده های دارما پایان دهد. او مبلغی بیش از آنچه باید به آنها میدهد تا کار خود را رها کرده و به دنبال زندگی خویش بروند.
  اما در همان چند کلمه اول ده ها سوال به سوالات قبلی داستان اضافه میشود. بنجامین مشخصا میگوید که از دفتر مرکزی برای پایان دادن امور آمده است. لحظاتی بعد دوباره بنجامین در نهایت تعجب میگوید که دارما عملا بیست سال است که وجود خارجی ندارد.
  افراد سرگشته و یا گروه سررشته داری دارما، که در نوع خود از پخمه ترین افراد تاریخ به نظر میرسند, بیست سال را با یک دستگاه فکس گذرانیده اند و حتی دنبال دلیل و یا صاحبان این مجموعه نگشته اند.
  لوازمی که مورد استفاده آنهاست در نوع خود بسیار عجیب تر از آنست که بتوان فکرش را کرد.
  به این لوازم دقت کنید...

  1-ماشین چاپ هایدلبرگ مشهور به ملخی, که مربوط به جنگ جهانی دوم است.
  2-لیفتراک صنعتی که بسیار جدید به نظر میرسد.
  3-دستگاه فکس از نمونه های اولیه
  4-دی وی دی پلیر .......!!
  5-تلویزیونی که هیچ سنخیتی با دی وی دی پلیر ندارد.

  این لوازم ضد و نقض معلوم نیست که چرا باید در این 12 دقیقه نمایش داده میشدند. اصولا اگر این افراد در این مکان و در مدت بیست سال ارتباطی با سران دارما و دنیای بیرون نداشته اند, چطور است که میتوانند از دی وی دی پلیر استفاده کنند و اگر ارتباط بیرونی وجود داشته چطور لوازمی به این قدمت در محل وجود دارد؟

  سوال دیگر اینجاست که این لوازم با چه وسیله ای به جزیره ارسال میشده است. چطور بوده که هیچ گاه نشانه های هواپیما یا چیزی نظیر آن در جزیره دیده نشد؟!!!

  سوالاتی از این دست در چند دقیقه ابتدایی وجود دارد. سوالاتی که بر ابهامات داستان بیش از پیش می افزاید.
  سازنده لاست تمام تلاش خود رانجام داده است تا بدون ساخت یک اپیزود دیگر به این سوالات پاسخ بدهد, اما نه تنها در این راه موفق نیست و نتوانسته منظور خود را برساند که گره ای بر روی گره های کور سابق زده است.
  اما اوج مشکلات از جایی شروع میشود که بنجامین تصمیم به پاسخ گویی به سوالات دو کارمند دارما می گیرد.
  سوالاتی که درباره جزیره و دلیل انتقال آن پرسیده میشود, برای بیننده تقریبا حل شده است.
  اما در میان همین صحبتهاست که یک سوال بزرگتر پیش می آید.
  جزیره در زمان حرکت میکرد و یا در مکان؟
  اگر در خاطر داشته باشید, الوییز هاوکینک در فصل پنجم به وضوح گفت که جزیره در زمان حرکت میکند. البته با توجه به این که ما غیب شدن جزیره را در انتهای فصل چهارم دیدیم, این ایده کمی عجیب بود. اما اکنون که کارمند دارما می گوید که لوازم را به مختصات مختلفی ارسال میکرده اند, یکی از پاسخهای قبلی سازندگان خود به خود به مشکل بر میخورد.
  با این حساب جزیره جایی بوده سیار بین زمان و مکان!!

  ایستگاه 1... هایــــدرا

  بنجامین به نمایش فیلم شماره یک آموزشی دارما میپردازد. فیلمی که ما در گذشته هیچ گاه آنرا ندیده ایم. این فیلم که قرار است برگ برنده سازندگان باشد آنقدر سوالات جدید ایجاد میکند که به نظر میرسد تمام منطق پخش آن را زیر سوال میبرد.
  در این فیلم که در واقع برای آموزش بینندگانی چون ما ساخته شده و نه برای کارکنان هایدرا, به توضیح مسئله دلیل حضور خرسهای قطبی در جزیره پرداخته میشود. دلیلی که ذکر میشود خاصیتی است که در این گونه از خرسها در برابر نیروی الکترومغناطیس وجود دارد.
  دکتر چنگ که مشخص نیست چرا باید اسمش مخفی بماند و اگر قرار است که بعدها با اسم جعلی خود را بشناساند, چرا از همین ابتدای کار چنین کاری را نمیکند, عنوان میکند که تاثیرات الکترومغناطیس میتواند تاثیرات خطرناکی بر روی جنین خرسهای قطبی باردار بگذارد.
  این دلیل را ما در جزیره درباره انسانها هم شاهدیم, اما مشخص نمیشود که چرا زنانی که بیرون جزیره باردار شده اند دچار این مشکل نشده اند و اصولا چرا کلیر فرزندش را به راحتی به دنیا آورد!!!
  در مرحله دیگر چطور همسر گوداسپید که از بدو بارداری تا وضع حمل در جزیره حضور داشت بدون مشکل به فرزندش را به دنیا آورد؟!!
  متاسفانه از آنجایی که فیلم ایستگاه هایدرا در جهت روشن کردن ذهن بیننده ایجاد شده و نه در جهت متن اصلی داستان, فیلم کاملا از داستان سریال جدا شده و مبدل شده به یک فیلم مستقل و بی سرو ته.
  نشان دادن قفس پرنده ای که نام هارلی را صدا میکند و یا توضیحاتی که درباره خرسهای قطبی داده میشود, در جای خود دارای ایرادات بیشماری است.
  برای این که بتوانم منظور خود را به خوبی بیان کنم، پیشنهاد میکنم که یکبار فیلم آموزشی ایستگاه سوان را مشاهده کنیم, سپس آنرا با فیلم ایستگاه هایدرا مقایسه کنیم.
  نتیجه بدست آمده جالب است. در فیلم ایستگاه سوان همه چیز در جهت آموزش فردیست که بناست در آن ایستگاه خدمت کند و از این حیث با یکبار دیدن آن فیلم میشود چم و خم عملیات سوان را بدست آورد.
  اما این طرف در فیلم آموزشی هایدرا از آموزش کارکنان خبری نیست. همه چیز مانند تکه های فیلمی است که در جهت یکسری توضیحات به هم چسبانده شده اند. در این فیلم ناموفق اتفاقات پشت سر هم، نیمه کاره رها میشوند و پیرچنگ به سراغ سرفصلهای لیست واری میرود که بنا بوده در این فیلم 12 دقیقه ای روشن شود.
  به عنوان مثال زمانی که دکتر چنگ به کمربند خرس قطبی اشاره میکند، و این در حالیست که چه قبل و چه بعد این صحنه هیچ اطلاعاتی را به بیننده منتقل نمیکند, تنها چیزی که به ذهن میرسد این است که قصد از نشان دادن این کمربند, حل کردن دلیل پیدایش نمونه ای از این کمربند در حین جستجوهای باستان شناسی شارلوت بوده است و حل کردن آن مسئله.
  اتفاقات اتاق 23 نیز از همین قبیل مسائل است.

  زمانی که دکتر چنگ درباره اتاق 23 صحبت میکند, اشاره به افرادی دارد که صریحا آنها را دشمن خطاب میکند.
  سوال اولیه درست در همین جا ایجاد میشود.
  آیا دیگران در برابر گم شدن افرادشان و برده شدن آنها به اتاق 23 ساکت می نشستند ؟
  ما نمونه ای از برخورد ریچارد آلپرت را در فصل پنجم دیدیم و متوجه شدیم که گم شدن هر فرد از دیگران بدون پیگیری نخواهد بود و میدانستیم که حتی حصارهای صوتی مانعی در برابر ریچارد نبودند.
  پس چطور بوده که دارما برای کنترل این افراد یک ایستگاه و یک اتاق ویژه درست کرده است. ضمن این که اگر استفاده این اتاق واقعا تغییر دادن افراد دیگران بود, چرا زمانی که در فصل 5 سعید به دست افراد دارما گرفتار شد او را به اتاق 23 نبردند؟!
  از همه جالب تر این که دکتر چنگ جیکوب را متصدی جزیره میداند و میداند که موقعیت جیکوب در جزیره چیست؛ دلیل این مسئله همچنان در این فیلم نامشخص میماند و البته نامکشوفترین راز سر به مهر دارما همچنان همان دلایل وجودی دارما در جزیره است.
  با توضیحات درباره اتاق 23 آموزش ایستگاه هایدرا به پایان میرسد. اما میدانیم که در ایستگاه هایدرا تاسیسات دیگری بود از جمله یک محل که زیر آب قرار داشت و یا سیستم بیمارستانی پیشرفته و خیلی چیزهای دیگر که دکتر چنگ حوصله پرداختن به آنها را ندارد.
  او حتی توضیح نمیدهد که دارما قرار بوده است با این آزمایشات و فعالیتهای عجیب و غریب، درنهایت به چه نتیجه ای برسد!!
  پر واضح است که خود سازندگان نیز برای این سوال جوابی نداشته اند. حتی اگر منتظر Addon های بیشتری از لاست باشیم باز هم نتیجه همچنان سر در گم شدن بیش از پیش است.

  سانتا روزا...

  والت با یک نام مستعار در بیمارستان روانی سانتاروزا بستری است. او به دلایلی که مشخص نیست و مشکلاتی که بنجامین میگوید وجود داشته در این محل خود را پنهان کرده است.
  البته دیگر مشخص نیست که با وجود نیست و نابود شدن دسته ویدمور و دودسیاه و بقیه آیا همچنان تهدید کننده ای وجود دارد یا خیر!!
  اما همچنان که میبینیم، باید موضوعی وجود داشته باشد که والت ترجیح داده در این محل خود را مخفی کند. البته یافتن این محل طبق معمول برای بنجامین لاینوس باهوش، کار سختی نیست.
  بنجامین به دنبال والت آمده و دلیل آمدنش هم یکی از سوالاتی است که از ابتدای داستان مطرح شد و البته لاینحل ماند.
  چرا والت استثنایی بود؟
  پاسخ این سوال هیچ گاه مشخص نشد. والت که در پایان فصل اول توسط دیگران دزدیده شد و تحت آزمایشهایی قرار گرفت در نهایت به همراه پدرش از جزیره خارج شد. ظاهر امر این بود که جزیره به او نیازی نداشت و یا اگر بخواهم درست تر بگویم هنوز نیازی نداشت.
  اما اکنون موقعی رسیده که بناست کاری از دست والت بربیاید و به همین علت بنجامین به سراغ او رفته است تا او را از بیمارستان به جزیره برگرداند.
  نحوه خروج والت هم در نوع خود جالب است. او در هر لحظه که دلش بخواهد بدون ممانعت و مشکل خاصی بیمارستان را ترک میکند و با بنجامین لاینوس همراه میشود.
  نکته بسیار جالب اینجاست که نمایش والت در این 12 دقیقه باز هم مشکل استثنایی بودن او را حل نکرد و البته باید گفت که ما همچنان در داستان با آدمهایی طرف هستیم که استثنایی هستند والبته دلیل استثنایی بودنشان مشخص نیست.
  اکنون والت را هم باید به طور کامل به این مجموعه افزود.
  هارلی که خود هم جزیره را رها کرده و برای بردن والت, این موجود استثنایی, به سانتاروزا آمده, عنوان میکند که والت هیچ مشکلی ندارد و کاملا سالم است. او طبق معمول باید به جزیره بازگردد تا مشکلاتش حل شود.
  والت هم البته نسبت به این افراد گارد بسته ای ندارد و به راحتی با آنها همراه میگردد.

  نتیجه گیری ...

  با یک تحلیل کوتاه از سریال زیبای لاست در خدمت دوستان بودیم. همان طور که در بسیاری از تحلیلهای فصل ششم گفته شد و البته در نتیجه گیری نهایی Final Result هم عرض شد, لاست با مجموعه ای از سوالات به کار خود در فصل ششم پایان داد.
  سوالات بسیاری که از ابتدای داستان پیرامون دارما, افراد استثنایی , سرنوشت جزیره بعد از پایان داستان و مسائل ریز و درشت دیگر ایجاد شده بود و همچنان بدون پاسخ مانده بود.
  سازندگان لاست برای اکثر این سوالات جوابی نداشتند و با مذهبی کردن صرف داستان در انتها سعی کردند تا بر روی خیلی از این ایرادها سرپوش بگذارند.
  اما خوب، سرانجام در برابر سیل عظیم سوالات، تلاش کرده اند که با این 12 دقیقه به چند سوال از حجم عظیم معماهای بر جای مانده پاسخی داده باشند.
  اما همان طور که گفته شد این پاسخ ها خود آفریننده سوالات جدیدی شده که معما را لاینحل تر کرده است.

  با توجه به توضیحاتی که پیرامون فعالیتهای دارما در جزیره داده شد همچنان مقبول ترین برآورد از تاریخچه دارما همانیست که بنده در تاپیک "رازهای دارما از ابتدا تا انتها" ارائه داده بودم. این نوشته که به تاریخچه کامل دارما میپردازد میتواند روشن کننده بسیاری از رازهای سر به مهر ابتکار دارما باشد. با توجه به این که سازندگاه هنوز از پس حل کردن این معمای خود ساخته بر نیامده اند فکر میکنم که بهتر است برای رسیدن به یک نتیجه صحیح ذهنی باور داشته باشیم که اتفاقات همین طور که در این تاپیک گفته شده افتاده است.

  من در نتیجه گیری نهایی لاست و تاپیک آیا جان استثنایی بود؟ سعی کردم به خیلی از این نارسائی ها در سریال اشاره کنم. این که خیلی از نکاتی که در داستان مطرح شده دارای بنیاد درستی نبوده و درباره آن نیز توضیح درستی به بیننده داده نشده است.
  یکی از بزرگترین این موارد دلیل استثنایی بودن والت بود که اکنون با وجود این 12 دقیقه, همچنان جزو رازهای نامکشوف داستان باقی خواهد ماند و تصور میکنم که پس از این باید به دنبال نسخه Director Cut لاست برای گرفتن توضیحات بیشتر باشیم.

  درنهایت باید بگویم که این نسخه 12 دقیقه ای متاسفانه یا خوشبختانه بنده را کاملا به فضای خوش لاست برد و لحظاتی کوتاه به مدت 12 دقیقه این حس به من دست داد که لاست هنوز تمام نشده است.
  از همه مهمتر نکته ای که به ذهن هر بییننده ای خواهد آمد این است که آیا با وجود این همه سوالات و معماهای لاینحل, لاست به پایان رسیده است؟

  میتوان گفت که این اتفاق ممکن است برای نویسنده و کارگردان افتاده باشد, اما در ذهن بیننده با وجود این سوالات باید گفت که خیر... لاست پایان نیافته است!

  در پایان لازم به ذکر است که نمایش 12 دقیقه ای New Man In Charge آینه تمام نمایی بود از ضعفهای سازندگان لاست. ضعفهایی که اکنون با این 12 دقیقه بر آن صحه گذاشته اند.
  امیدوارم که کاربران عزیز سینماسنتر از این تحلیل کوتاه, استفاده کافی برده باشند.

  ارادتمند همه دوستان عزیز ... فرخ  با تشکر ویژه از مهناز عزیز RASHNO بابت ویراستاری این بخش از لاست.
  و یک تشکر ویژه دیگر از سعید عزیز .:Foxman:. بابت طرح گرافیکی بنر لاست

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
  ویرایش توسط FFKIA : 08-13-2010 در ساعت 18:49
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته
 2. # ADS
   

 3. #11
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  علی رضا جان ممنون از این که مطلب رو با این دقت خوندی.
  درباره مطالبی که گفتی چند تا نکته به نظرم رسید.

  اول این که در مورد این که بنجامین این تصمیم رو گرفته من تاکید خاصی نداشتم . فقط منظورم این بود که بنجامین این کار رو انجام میده.
  اولین دی وی دی پلیر های خانگی تا جایی که یادمه سال 1996 فکر میکنم وارد بازار شدند. البته این خیلی دقیق نیست اما همین حول و حوش بود.

  در مورد صدای هوا پیما حق با شماست و منم این طوری تو ذهنمه که صداش اومد.
  اما در باقی مواقع که ظاهرا باید زیاد هم بوده باشد پرداخت خاصی بر این موضوع نیست.

  درباره وضعیت جزیره و باز و بسته شدن پنجره ها, من هیچ وققت نتونستم این استدلال رو قبول کنم. حتی در باب فانتزی.
  این یک جریان کاملا فکر نشده بود. البته حدود جزیره از حوالی حدفاصل سواحل شمال شرقی استرالیا تغییر چندانی نکرده بود.
  احتمالا جزیره اگر فرضا میخواست حرکتی هم بکنه باید حول یک محور ثابت این کار رو میکرد.
  اما یک نکته دیگه هم هست ...
  این تاپیک رو حتما ببین, شاید این مدلی معنی بهتری بده .
  http://forum.cinemacenter.ir/showthread.php/148

  در باقی موارد که با هم یکجور فکر میکنیم.
  اما درباره دایرکتور کات ... اینو به طنز گفتم . اما خوب نامفهوم بود .
  منظورم این بود که ممکنه فردا یک نسخه کات کارگردان بیاد که هر اپیزود 10 دقیقه اضافه تر باشه.


  اما مهناز عزیز

  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  باز هم تشکر... یاد روزهای اوج لاست به خیر که بیصبرانه منتظر تحلیلهای فرخ بودیم تا با خواندن آن لذت لاست را دوچندان کنیم. امروز هم این تحلیل ما را بر آن واداشت تا این قسمت را کمی جدی بگیریم.
  این قسمت گرچه حال و هوای لاست را در ما زنده کرد اما کمکی به حل معماهای لاست نکرد و روند ضعیف ساخت این سریال در سیزن شش ادامه پیدا کرد.
  پرداخت داستان این قسمت بسیار ضعیف بود. سازندگان چیزهایی را توضیح دادند که آنها را میدانستیم البته غیر از موضوع والت که باید به جزیره میرفت و احتمالا جانشین هوگو میشد.
  اما موضوع دارما و توضیحاتی که شخصیتهای این قسمت به هم میدادند، من را به یاد سریالهای ایرانی انداخت که ناشیانه توضیح میدهند تا بیننده موضوع را بفهمد و این از لاستی که در اول کار انچنان قوی ظاهر شد بسیار بعید بود.
  و البته نقطه اوج آن دستگاه در وی دی پلیر! در آن محیط قدیمی بود.
  اما به هر حال هر چه بود کمی از دلتنگیمان کاست و من را به فکر فرو برد که واقعا لاست با ما چه کرده که اینگونه برایش بی تاب هستیم؟

  پ.ن:فرخ جان با تمام تشکری که دارم این نکته رو ندیده نمیگیرم که باز به جان و خاص بودنش متلک گفتی...
  والا خدا شاهده من منظور به جان نبود. اما این رو هم میشه همین جا معنی کرد.
  اینجا هم میگن والت استثناییه .. اما چرا ؟..... خدا میدونه ....
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 4. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 5. # ADS
   

 6. #12
  Coordinator آواتار ها
  وضعیت : Coordinator آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  سن: 31
  نوشته ها : 195
  سپاس ها : 964
  سپاس شده 223 در 126 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 84 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  قلمتون پایدار دوست گرامی ، بررسی جالبی انجام دادین

 7. #13
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  سلام به همگي
  فرخ عزيز تشكر مي كنم كه بار ديگه فضاي دوست داشتني لاست رو مهمون لحظات ما ساختي
  نمي دونم واقعا چي بايد گفت ، واسم جاي تعجب داره كه سازندگان و نويسندگان مجموعه اي به بزرگي لاست انقدر بي فكر و غير عاقلانه تصميم بگيرن
  روزي كه اين 12 دقيقه رو ديدم از خودم پرسيدم الان كدوم يك از سوالات من برطرف شد ؟
  چه ابهامي داشتم كه با ديدن اين نيمه اپيزود ديگه نخواهم داشت ؟
  باورتون مي شه ؟ هيچكدوم از سوالام جواب نداشت !
  خنده دار براي من اين بود كه والت استثنايي بدون هيچ مانعي از بيمارستان بياد بيرون
  برام خنده دار بود كه دو نفر بيست سال واسه يه مجموعه كار كنن و از متلاشي شدنش بي اطلاع باشن !
  برام خنده دار بود كه دكتر چنگ با خرس قطبي بخواد به سوالاي ما جواب بده
  برام جالب توجه بود كه فيلم داخل دي وي دي پلير !!!!!! انگار براي ما ساخته شده بود !
  واقعا پيش خودشون فكر كردن كه مثلا ابهامات ما و سوالاي بي شمار ما در حد يك پرنده و يك خرس و ايناس ؟؟!!!!
  الان كه فكر مي كنم ، پيش خودم مي گم كاش اون 12 دقيقه رو نديده بودم !!!

  مهناز عزيز و سعيد عزيز از زحماتتون تشكر مي كنم !!!

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 8. 4 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .


 9. #14
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط neko نمایش پست ها
  بسیار ممنون فرخ جان ، خیلی عالی نوشتی...
  پس میشه نتیجه گرفت که به اصطلاح سازندگان لاست « اومدن گوششو درست کنن ، زدن چشمشش هم خراب کردند »
  واقعا جواب یه سوال هایی رو داد که از قبل خودمون حدس زده بودیم و در عوض دوباره سوال هایی رو مطرح کرد که دیگه هیچوقت به جواب آنها نمیرسیم و باید دوباره حدس و گمان بزنیم
  و در آخر امیدوارم باز هم از این 12 دقیقه ای ها بیاد ولی ایندفعه با دست پر
  .
  البته دوست عزیز اگه منظورت اون ضرب المثل معروفه باید بگی: اومدن ابروشو درست کنن زدن چشمشو هم کور کردند.
  من معذرت میخوام ولی در مقام یک معلم ادبیات چیزی اگه به ذهنم میرسه میگم. بازم شرمنده
  ویرایش توسط RASHNO : 08-13-2010 در ساعت 21:10


  دوباره خواهيم روييد...
 10. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .


 11. #15
  "بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
  M.Night آواتار ها
  وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 40
  نوشته ها : 208
  سپاس ها : 1,370
  سپاس شده 661 در 177 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 18 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  من فکر میکنم که خوب شد اتفاقا که این 12 دقیقه پخش شد.
  حداقل خاصیتش اثبات این مسئله بود که چیزی که در تایم استاندارد سریال برای مردم پخش شده بوده کامل نبوده و نیاز به توضیح هست.
  از طرفی من فکر میکنم که خیلی از جوابها رو هم ما در واقع خودمون دادیم.
  مثل اون مصاحبه طنزی که فرخ منتشر کرده بود.
  اونها هم تو همین انجمنها مطالب رو میخوندن و فکر میکنم از این نوشته های خیلی استفاده شده.
  من حتی اواخر فصل 5 هم به همین فکر میکردم که فصل ششم به نوعی از میان نظرات مردم الگو برداری بشه.

 12. 3 کاربر از پست مفید M.Night سپاس کرده اند .


 13. #16
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط Night-Killer نمایش پست ها
  من فکر میکنم که خوب شد اتفاقا که این 12 دقیقه پخش شد.
  حداقل خاصیتش اثبات این مسئله بود که چیزی که در تایم استاندارد سریال برای مردم پخش شده بوده کامل نبوده و نیاز به توضیح هست.
  از طرفی من فکر میکنم که خیلی از جوابها رو هم ما در واقع خودمون دادیم.
  مثل اون مصاحبه طنزی که فرخ منتشر کرده بود.
  اونها هم تو همین انجمنها مطالب رو میخوندن و فکر میکنم از این نوشته های خیلی استفاده شده.
  من حتی اواخر فصل 5 هم به همین فکر میکردم که فصل ششم به نوعی از میان نظرات مردم الگو برداری بشه.
  من مطمئنم همینطوره. امکان نداره، امکان نداره، امکان نداره که سریالی به این حجم رو بشه اول نوشت بعد ساخت. یک طرح کلی هست تو چند صفحه. دو یا سه صفحه که اول مینویسن. ولی بقیه اش به مرور نوشته میشه. میان نظر سنجی میکنن، سایت راه میندازن، چت روم راه میندازن... تا ببینن نظر مردم چیه و چی میخوان. بعدش میسازنش. هی معما طرح میکنن، هی پیچیده اش میکنن بعدش هم یهو میبینن خودشون هم جواب معماها رو ندارن. اگه بتونن از دهن مردم بکشن بیرون که میسازن و جواب میدن. اگه هم نتونستن یجوری ماستمالی میکنن به خدا. به نظر من بزرگترین دروغه اگه سازندگان لاست بگن ما سیر تا پیازو از اول نوشتیم بعد شروع به ساخت کردیم. محاله!!!


  دوباره خواهيم روييد...
 14. 3 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 15. #17
  m_a1100 آواتار ها
  وضعیت : m_a1100 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : mashhad
  نوشته ها : 704
  سپاس ها : 2,057
  سپاس شده 1,285 در 459 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 386 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  دستت درد نکنه فرخ جان مثل همیشه دل ما رو شاد کردی و باعث امید ما شدی.
  زمانی که این 12 دقیقه رو دانلود کردم گفتم شاید به سوالاتم جواب بده ولی به قول آقا فرخ جواب نداد که هیچ گره هم درست کرد به نظرم عوامل سریال میخواستند این سیل عظیم سوالات رو بر طرف کنند ولی با این 12 دقیقه به اونها افزودند احتمال من به این هست که دوباره قسمت هایی برای از بین بردن سوالات بسازند ولی نه به این زودی باید صبر کرد و دید. باز هم از فرخ عزیز متشکرم.
  باتشکر

 16. کاربر روبرو از پست مفید m_a1100 سپاس کرده است .


 17. #18
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  تصور من اينه كه از فصل اول به بعد خيلي از راه كارها همون چيزهايي بوده كه در مجامع عمومي دربارش صحبت شده و چكيده اونها به سريال منتقل شده.
  به نظر من به غير از پايان داستان، خيلي از نكات با همفكري بيننده ها شكل گرفته.
  البته منكر خلاقيت نويسنده هاي داستان نيستم، اما گاهي اوقات به نظر ميرسه كه نويسنده ها با ذائقه بيننده به پيش رفته اند و توانسته اند از عقل جمعي ميليونها بيننده استفاده كنند.
  اين كار به خودي خود مشكلي ندارد . اما گاها در روند حركتي سريال حسي از متمايل شدن به مسيري ديده ميشود كه به سرعت در فصول بعدي تغيير داده ميشود.
  در اين باره در نتيجه گيري نهايي توضيح كافي داده شده است.

  به هر حال همچنان علاقمند هستم كه از اين اضافات باز هم باشه. چون فضاي بحث و بررسي ايجاد ميكنه.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 18. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 19. #19
  MOHAMMAD آواتار ها
  وضعیت : MOHAMMAD آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 132
  سپاس ها : 486
  سپاس شده 352 در 105 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 152 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  خيلي ممنون فرخ جان براي اين تحليل بسيار زيبا

  من فكر كنم اين 12 دقيقه لاست نبود چون اگه قرار بود سريال لاست مثل اين 12 دقيقه باشه ميشد مثل سريالهاي آبكي،در اين 12 دقيقه اينقدر سطحي به يك سري سوالات پاسخ داده شد كه در حده و اندازه هاي لاست نبود لاستي كه سراسر معما و غافلگيري بود.

  اما در مورد مسئله فرستادن غذاها من فكر كنم يه ارتباطي ممكنه بين هنري گيلي كه با بالون تو جزيره سقوط كرده بود با اين موضوع باشه

 20. کاربر روبرو از پست مفید MOHAMMAD سپاس کرده است .


 21. #20
  .:Se7eN:. آواتار ها
  وضعیت : .:Se7eN:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ahwaz
  نوشته ها : 572
  سپاس ها : 561
  سپاس شده 359 در 207 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD نمایش پست ها
  خيلي ممنون فرخ جان براي اين تحليل بسيار زيبا

  من فكر كنم اين 12 دقيقه لاست نبود چون اگه قرار بود سريال لاست مثل اين 12 دقيقه باشه ميشد مثل سريالهاي آبكي،در اين 12 دقيقه اينقدر سطحي به يك سري سوالات پاسخ داده شد كه در حده و اندازه هاي لاست نبود لاستي كه سراسر معما و غافلگيري بود.

  اما در مورد مسئله فرستادن غذاها من فكر كنم يه ارتباطي ممكنه بين هنري گيلي كه با بالون تو جزيره سقوط كرده بود با اين موضوع باشه
  فرخ جان من تازه الان دیدم اینجا رو دستت درد نکنه خیلی حال کردم
  و باز هم معما ها زنده شد
  این جریان هنری گیل چی بود ؟

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Swa.14- بررسي و تحليل وقايع اپيزود پانزدهم فصل ششم لاست (Across The Sea)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 11:41
 2. Swa.17- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 2)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 11:34
 3. Swa.13- بررسي و تحليل وقايع اپيزود چهاردهم فصل ششم لاست (The Candidate)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 00:07
 4. Swa.16- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 1)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-27-2010, 00:38
 5. Swa.12- بررسي و تحليل وقايع اپيزود سیزدهم فصل ششم لاست (The Last Recruit)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-22-2010, 20:29

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •