سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge) - صفحه 3

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 42
نمایش شاخه ای6علاقمندی ها

موضوع: Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 41
  نوشته ها : 7,619
  سپاس ها : 11,364
  سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  Icon1 Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

  فایل پیوست 486

  فصل ششم لاست به پایان رسید, اما یکبار دیگر توفیقی حاصل شد تا با یک تحلیل و بررسی دیگر و این بار درباره یک اضافه 12 دقیقه ای که خود به اندازه چند اپیزود حرف داشت, در خدمت دوستان و کاربران عزیز سایت سینماسنتر باشیم.
  ممکن است تعجب کرده باشید که چرا برای عنوان این تحلیل اپیزود نوزدهم را انتخاب کردم. اما باید خدمت خوانندگان عزیز عرض شود که این بخش 12 دقیقه ای به اندازه یک اپیزود و شاید بیشتر ارزش داشت. به نظر من چنین روشنگری ای در باب سریال لازم نبود, چرا که این قسمت 12 دقیقه ای باز هم بر این مسئله صحه گذاشت که سازندگان لاست نتوانسته اند آنچه را که لازم بود در نمایش استاندارد سریال به بینندگان، منتقل کنند.

  با این پیش فرض به سراغ تحلیل این بخش از سریال میرویم.


  سرگشتگان ...

  یکی از سوالات همیشه باقی لاست این بود که اصولا ماجرای دارما چه بود و چرا هیچ گاه ماهیت واقعی این گروه مشخص نشد. بینندگان پر دقت لاست بارها این مسئله را طرح کرده بودند که محموله غذای دارما از کجا برای دارما ارسال میشد و یا این که علت نابودی دارما چه بود.
  مشکلات دارما در همین حیطه محدود نمیشد, بینندگان سوالات زیادی داشتند در این باره که اصل وجودی دارما بر اساس چه منطقی اتفاق افتاده و اصولا چرا این گروه به دست افراد دیگران قتل عام شدند.

  سازندگان لاست هیچ گاه نتوانستند در بین پخش سریال جواب مناسبی به این سوال بدهند. دلیل این مسئله فقط یک چیز بود.
  این سوال تاکنون جوابی نداشت.
  حتی نویسندگاه لاست هم تا نوشتن این 12 دقیقه جواب درستی در اختیار نداشتند و فقط به دلیل این که سوال در این باره به شدت زیاد بود, سازندگان تصمیم به پاسخ گویی به این ناهماهنگی ها گرفتند.
  داستان این 12 دقیقه از جایی در گوام شروع میشود. مکانی که محل ارسال آذوقه و مایحتاج دارماست. اولین چیزی که در این نمایش کوتاه و در این انبار به چشم می آید این است که میزان لوازمی که در انبار وجود دارد و هر از گاهی به جزیره ارسال میشود, خیلی خیلی بیش از اندازه ایست که در ذهن بیننده برآورد میشد.
  اصولا این میزان آذوقه و لوازم میتواند یک لشگر تحت محاصره را برای چند سال تامین کند. حال دلیل جمع آوری این همه آذوقه در یک مکان و در مدت بیست سال چیست, مسئله ای است که نمیتوان به راحتی حدس زد.

  در این فیلم و در بخش اول آن بنجامین لاینوس را میبینیم که پس از این که به فرد دست راست هارلی در جزیره بدل شده, تصمیم گرفته تا برای همیشه به کار بازمانده های دارما پایان دهد. او مبلغی بیش از آنچه باید به آنها میدهد تا کار خود را رها کرده و به دنبال زندگی خویش بروند.
  اما در همان چند کلمه اول ده ها سوال به سوالات قبلی داستان اضافه میشود. بنجامین مشخصا میگوید که از دفتر مرکزی برای پایان دادن امور آمده است. لحظاتی بعد دوباره بنجامین در نهایت تعجب میگوید که دارما عملا بیست سال است که وجود خارجی ندارد.
  افراد سرگشته و یا گروه سررشته داری دارما، که در نوع خود از پخمه ترین افراد تاریخ به نظر میرسند, بیست سال را با یک دستگاه فکس گذرانیده اند و حتی دنبال دلیل و یا صاحبان این مجموعه نگشته اند.
  لوازمی که مورد استفاده آنهاست در نوع خود بسیار عجیب تر از آنست که بتوان فکرش را کرد.
  به این لوازم دقت کنید...

  1-ماشین چاپ هایدلبرگ مشهور به ملخی, که مربوط به جنگ جهانی دوم است.
  2-لیفتراک صنعتی که بسیار جدید به نظر میرسد.
  3-دستگاه فکس از نمونه های اولیه
  4-دی وی دی پلیر .......!!
  5-تلویزیونی که هیچ سنخیتی با دی وی دی پلیر ندارد.

  این لوازم ضد و نقض معلوم نیست که چرا باید در این 12 دقیقه نمایش داده میشدند. اصولا اگر این افراد در این مکان و در مدت بیست سال ارتباطی با سران دارما و دنیای بیرون نداشته اند, چطور است که میتوانند از دی وی دی پلیر استفاده کنند و اگر ارتباط بیرونی وجود داشته چطور لوازمی به این قدمت در محل وجود دارد؟

  سوال دیگر اینجاست که این لوازم با چه وسیله ای به جزیره ارسال میشده است. چطور بوده که هیچ گاه نشانه های هواپیما یا چیزی نظیر آن در جزیره دیده نشد؟!!!

  سوالاتی از این دست در چند دقیقه ابتدایی وجود دارد. سوالاتی که بر ابهامات داستان بیش از پیش می افزاید.
  سازنده لاست تمام تلاش خود رانجام داده است تا بدون ساخت یک اپیزود دیگر به این سوالات پاسخ بدهد, اما نه تنها در این راه موفق نیست و نتوانسته منظور خود را برساند که گره ای بر روی گره های کور سابق زده است.
  اما اوج مشکلات از جایی شروع میشود که بنجامین تصمیم به پاسخ گویی به سوالات دو کارمند دارما می گیرد.
  سوالاتی که درباره جزیره و دلیل انتقال آن پرسیده میشود, برای بیننده تقریبا حل شده است.
  اما در میان همین صحبتهاست که یک سوال بزرگتر پیش می آید.
  جزیره در زمان حرکت میکرد و یا در مکان؟
  اگر در خاطر داشته باشید, الوییز هاوکینک در فصل پنجم به وضوح گفت که جزیره در زمان حرکت میکند. البته با توجه به این که ما غیب شدن جزیره را در انتهای فصل چهارم دیدیم, این ایده کمی عجیب بود. اما اکنون که کارمند دارما می گوید که لوازم را به مختصات مختلفی ارسال میکرده اند, یکی از پاسخهای قبلی سازندگان خود به خود به مشکل بر میخورد.
  با این حساب جزیره جایی بوده سیار بین زمان و مکان!!

  ایستگاه 1... هایــــدرا

  بنجامین به نمایش فیلم شماره یک آموزشی دارما میپردازد. فیلمی که ما در گذشته هیچ گاه آنرا ندیده ایم. این فیلم که قرار است برگ برنده سازندگان باشد آنقدر سوالات جدید ایجاد میکند که به نظر میرسد تمام منطق پخش آن را زیر سوال میبرد.
  در این فیلم که در واقع برای آموزش بینندگانی چون ما ساخته شده و نه برای کارکنان هایدرا, به توضیح مسئله دلیل حضور خرسهای قطبی در جزیره پرداخته میشود. دلیلی که ذکر میشود خاصیتی است که در این گونه از خرسها در برابر نیروی الکترومغناطیس وجود دارد.
  دکتر چنگ که مشخص نیست چرا باید اسمش مخفی بماند و اگر قرار است که بعدها با اسم جعلی خود را بشناساند, چرا از همین ابتدای کار چنین کاری را نمیکند, عنوان میکند که تاثیرات الکترومغناطیس میتواند تاثیرات خطرناکی بر روی جنین خرسهای قطبی باردار بگذارد.
  این دلیل را ما در جزیره درباره انسانها هم شاهدیم, اما مشخص نمیشود که چرا زنانی که بیرون جزیره باردار شده اند دچار این مشکل نشده اند و اصولا چرا کلیر فرزندش را به راحتی به دنیا آورد!!!
  در مرحله دیگر چطور همسر گوداسپید که از بدو بارداری تا وضع حمل در جزیره حضور داشت بدون مشکل به فرزندش را به دنیا آورد؟!!
  متاسفانه از آنجایی که فیلم ایستگاه هایدرا در جهت روشن کردن ذهن بیننده ایجاد شده و نه در جهت متن اصلی داستان, فیلم کاملا از داستان سریال جدا شده و مبدل شده به یک فیلم مستقل و بی سرو ته.
  نشان دادن قفس پرنده ای که نام هارلی را صدا میکند و یا توضیحاتی که درباره خرسهای قطبی داده میشود, در جای خود دارای ایرادات بیشماری است.
  برای این که بتوانم منظور خود را به خوبی بیان کنم، پیشنهاد میکنم که یکبار فیلم آموزشی ایستگاه سوان را مشاهده کنیم, سپس آنرا با فیلم ایستگاه هایدرا مقایسه کنیم.
  نتیجه بدست آمده جالب است. در فیلم ایستگاه سوان همه چیز در جهت آموزش فردیست که بناست در آن ایستگاه خدمت کند و از این حیث با یکبار دیدن آن فیلم میشود چم و خم عملیات سوان را بدست آورد.
  اما این طرف در فیلم آموزشی هایدرا از آموزش کارکنان خبری نیست. همه چیز مانند تکه های فیلمی است که در جهت یکسری توضیحات به هم چسبانده شده اند. در این فیلم ناموفق اتفاقات پشت سر هم، نیمه کاره رها میشوند و پیرچنگ به سراغ سرفصلهای لیست واری میرود که بنا بوده در این فیلم 12 دقیقه ای روشن شود.
  به عنوان مثال زمانی که دکتر چنگ به کمربند خرس قطبی اشاره میکند، و این در حالیست که چه قبل و چه بعد این صحنه هیچ اطلاعاتی را به بیننده منتقل نمیکند, تنها چیزی که به ذهن میرسد این است که قصد از نشان دادن این کمربند, حل کردن دلیل پیدایش نمونه ای از این کمربند در حین جستجوهای باستان شناسی شارلوت بوده است و حل کردن آن مسئله.
  اتفاقات اتاق 23 نیز از همین قبیل مسائل است.

  زمانی که دکتر چنگ درباره اتاق 23 صحبت میکند, اشاره به افرادی دارد که صریحا آنها را دشمن خطاب میکند.
  سوال اولیه درست در همین جا ایجاد میشود.
  آیا دیگران در برابر گم شدن افرادشان و برده شدن آنها به اتاق 23 ساکت می نشستند ؟
  ما نمونه ای از برخورد ریچارد آلپرت را در فصل پنجم دیدیم و متوجه شدیم که گم شدن هر فرد از دیگران بدون پیگیری نخواهد بود و میدانستیم که حتی حصارهای صوتی مانعی در برابر ریچارد نبودند.
  پس چطور بوده که دارما برای کنترل این افراد یک ایستگاه و یک اتاق ویژه درست کرده است. ضمن این که اگر استفاده این اتاق واقعا تغییر دادن افراد دیگران بود, چرا زمانی که در فصل 5 سعید به دست افراد دارما گرفتار شد او را به اتاق 23 نبردند؟!
  از همه جالب تر این که دکتر چنگ جیکوب را متصدی جزیره میداند و میداند که موقعیت جیکوب در جزیره چیست؛ دلیل این مسئله همچنان در این فیلم نامشخص میماند و البته نامکشوفترین راز سر به مهر دارما همچنان همان دلایل وجودی دارما در جزیره است.
  با توضیحات درباره اتاق 23 آموزش ایستگاه هایدرا به پایان میرسد. اما میدانیم که در ایستگاه هایدرا تاسیسات دیگری بود از جمله یک محل که زیر آب قرار داشت و یا سیستم بیمارستانی پیشرفته و خیلی چیزهای دیگر که دکتر چنگ حوصله پرداختن به آنها را ندارد.
  او حتی توضیح نمیدهد که دارما قرار بوده است با این آزمایشات و فعالیتهای عجیب و غریب، درنهایت به چه نتیجه ای برسد!!
  پر واضح است که خود سازندگان نیز برای این سوال جوابی نداشته اند. حتی اگر منتظر Addon های بیشتری از لاست باشیم باز هم نتیجه همچنان سر در گم شدن بیش از پیش است.

  سانتا روزا...

  والت با یک نام مستعار در بیمارستان روانی سانتاروزا بستری است. او به دلایلی که مشخص نیست و مشکلاتی که بنجامین میگوید وجود داشته در این محل خود را پنهان کرده است.
  البته دیگر مشخص نیست که با وجود نیست و نابود شدن دسته ویدمور و دودسیاه و بقیه آیا همچنان تهدید کننده ای وجود دارد یا خیر!!
  اما همچنان که میبینیم، باید موضوعی وجود داشته باشد که والت ترجیح داده در این محل خود را مخفی کند. البته یافتن این محل طبق معمول برای بنجامین لاینوس باهوش، کار سختی نیست.
  بنجامین به دنبال والت آمده و دلیل آمدنش هم یکی از سوالاتی است که از ابتدای داستان مطرح شد و البته لاینحل ماند.
  چرا والت استثنایی بود؟
  پاسخ این سوال هیچ گاه مشخص نشد. والت که در پایان فصل اول توسط دیگران دزدیده شد و تحت آزمایشهایی قرار گرفت در نهایت به همراه پدرش از جزیره خارج شد. ظاهر امر این بود که جزیره به او نیازی نداشت و یا اگر بخواهم درست تر بگویم هنوز نیازی نداشت.
  اما اکنون موقعی رسیده که بناست کاری از دست والت بربیاید و به همین علت بنجامین به سراغ او رفته است تا او را از بیمارستان به جزیره برگرداند.
  نحوه خروج والت هم در نوع خود جالب است. او در هر لحظه که دلش بخواهد بدون ممانعت و مشکل خاصی بیمارستان را ترک میکند و با بنجامین لاینوس همراه میشود.
  نکته بسیار جالب اینجاست که نمایش والت در این 12 دقیقه باز هم مشکل استثنایی بودن او را حل نکرد و البته باید گفت که ما همچنان در داستان با آدمهایی طرف هستیم که استثنایی هستند والبته دلیل استثنایی بودنشان مشخص نیست.
  اکنون والت را هم باید به طور کامل به این مجموعه افزود.
  هارلی که خود هم جزیره را رها کرده و برای بردن والت, این موجود استثنایی, به سانتاروزا آمده, عنوان میکند که والت هیچ مشکلی ندارد و کاملا سالم است. او طبق معمول باید به جزیره بازگردد تا مشکلاتش حل شود.
  والت هم البته نسبت به این افراد گارد بسته ای ندارد و به راحتی با آنها همراه میگردد.

  نتیجه گیری ...

  با یک تحلیل کوتاه از سریال زیبای لاست در خدمت دوستان بودیم. همان طور که در بسیاری از تحلیلهای فصل ششم گفته شد و البته در نتیجه گیری نهایی Final Result هم عرض شد, لاست با مجموعه ای از سوالات به کار خود در فصل ششم پایان داد.
  سوالات بسیاری که از ابتدای داستان پیرامون دارما, افراد استثنایی , سرنوشت جزیره بعد از پایان داستان و مسائل ریز و درشت دیگر ایجاد شده بود و همچنان بدون پاسخ مانده بود.
  سازندگان لاست برای اکثر این سوالات جوابی نداشتند و با مذهبی کردن صرف داستان در انتها سعی کردند تا بر روی خیلی از این ایرادها سرپوش بگذارند.
  اما خوب، سرانجام در برابر سیل عظیم سوالات، تلاش کرده اند که با این 12 دقیقه به چند سوال از حجم عظیم معماهای بر جای مانده پاسخی داده باشند.
  اما همان طور که گفته شد این پاسخ ها خود آفریننده سوالات جدیدی شده که معما را لاینحل تر کرده است.

  با توجه به توضیحاتی که پیرامون فعالیتهای دارما در جزیره داده شد همچنان مقبول ترین برآورد از تاریخچه دارما همانیست که بنده در تاپیک "رازهای دارما از ابتدا تا انتها" ارائه داده بودم. این نوشته که به تاریخچه کامل دارما میپردازد میتواند روشن کننده بسیاری از رازهای سر به مهر ابتکار دارما باشد. با توجه به این که سازندگاه هنوز از پس حل کردن این معمای خود ساخته بر نیامده اند فکر میکنم که بهتر است برای رسیدن به یک نتیجه صحیح ذهنی باور داشته باشیم که اتفاقات همین طور که در این تاپیک گفته شده افتاده است.

  من در نتیجه گیری نهایی لاست و تاپیک آیا جان استثنایی بود؟ سعی کردم به خیلی از این نارسائی ها در سریال اشاره کنم. این که خیلی از نکاتی که در داستان مطرح شده دارای بنیاد درستی نبوده و درباره آن نیز توضیح درستی به بیننده داده نشده است.
  یکی از بزرگترین این موارد دلیل استثنایی بودن والت بود که اکنون با وجود این 12 دقیقه, همچنان جزو رازهای نامکشوف داستان باقی خواهد ماند و تصور میکنم که پس از این باید به دنبال نسخه Director Cut لاست برای گرفتن توضیحات بیشتر باشیم.

  درنهایت باید بگویم که این نسخه 12 دقیقه ای متاسفانه یا خوشبختانه بنده را کاملا به فضای خوش لاست برد و لحظاتی کوتاه به مدت 12 دقیقه این حس به من دست داد که لاست هنوز تمام نشده است.
  از همه مهمتر نکته ای که به ذهن هر بییننده ای خواهد آمد این است که آیا با وجود این همه سوالات و معماهای لاینحل, لاست به پایان رسیده است؟

  میتوان گفت که این اتفاق ممکن است برای نویسنده و کارگردان افتاده باشد, اما در ذهن بیننده با وجود این سوالات باید گفت که خیر... لاست پایان نیافته است!

  در پایان لازم به ذکر است که نمایش 12 دقیقه ای New Man In Charge آینه تمام نمایی بود از ضعفهای سازندگان لاست. ضعفهایی که اکنون با این 12 دقیقه بر آن صحه گذاشته اند.
  امیدوارم که کاربران عزیز سینماسنتر از این تحلیل کوتاه, استفاده کافی برده باشند.

  ارادتمند همه دوستان عزیز ... فرخ  با تشکر ویژه از مهناز عزیز RASHNO بابت ویراستاری این بخش از لاست.
  و یک تشکر ویژه دیگر از سعید عزیز .:Foxman:. بابت طرح گرافیکی بنر لاست

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
  ویرایش توسط FFKIA : 08-13-2010 در ساعت 19:49
  .:Reza:. به این پست علاقمند بوده است.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 2. # ADS
   

 3. #21
  MOHAMMAD آواتار ها
  وضعیت : MOHAMMAD آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 132
  سپاس ها : 486
  سپاس شده 352 در 105 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 152 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط s@h@nd نمایش پست ها
  این جریان هنری گیل چی بود ؟
  داستان هنري گيل مربوط ميشه به فصل دوم موقعي كه بن مياد به سمت دريچه و توسط اوشينيكي ها زنداني ميشه خودشو هنري گيل معرفي ميكنه كه در ادامه مشخص ميشه هنري گيل شخصي بوده كه با بالون به جزيره اومده و احتمال زياد توسط ديگران كشته و دفن شده.

 4. 2 کاربر از پست مفید MOHAMMAD سپاس کرده اند .


 5. # ADS
   

 6. #22
  خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
  .:mAysAm:. آواتار ها
  وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : فعلاً بالای خاک
  سن: 37
  نوشته ها : 206
  سپاس ها : 175
  سپاس شده 216 در 117 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 4 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  فرخ عزیز ممنون از تحلیل خوب و جامعت مثل همیشه روند داستانی این نیمچه اپیزود رو روشن تر و بهتر بیان کردی . چند تا نکته به ذهنم رسید که بهش اشاره می کنم:

  1- بعد از دیدن این فیلم ،اول از همه این سوال در ذهنم شکل گرفت که اگر دارما بیست ساله که نابود شده پس عملاً نبایستی خطر بالقوه و حتی بالفعلی برای جزیره و رهبر فعلی اون (هارلی) بوده باشه...حالا اون آقایون گوام نشین اینقدر لوبیا و بیسکوئیت بسته بندی کنند و بفرستند جزیره که بترکند!!! چه خللی رو در حرکت جزیره ایجاد می کنه وقتی خورنده ای نیست و دارمایی هم در جزیره فعالیت تحقیقاتی نمی کنه پس چرا باید وقت و هزینه صرف پایان دادن به کار بی فایده و بی خود اون به قول شما پخمه ترین ها بشه! و به این نتیجه رسیدم که مقصود از ساخت این بخش یا اپیزود این مسائل(پاسخ به سوال یا هر چیز دیگه ای) نبوده و مجموعه مواردی مثل فیلم آموزشی و... یه کاور بودند برای یه خواسته دیگه. به اعتقاد من و صرف نظر از هر نتیجه گیری ای که می شه کرد ، هدف از ساخت این قسمت دوازده دقیقه ای این بود که عوامل سازنده وقتی که مجبور شدند برای جمع کردن سریال ، بخش مذهبی سریال رو پررنگ تر کنند و اتفاقاً این بین مخاطبینشون بازخوردهای مختلفی داشت ، تصمیم گرفتند یه بار دیگه بار علمی مجموعه رو بالا ببرند و مجدداً بعد علمی جزیره رو یادآوری کنند وگرنه دیگه دلیلی به بازگو کردن داستان مربوط به خرس های قطبی یا اتاق 23 نبود. ممکنه باز هم اپیزودهای این تیپی ساخته بشه و سوالات دیگه ای رو جواب بده (و البته سوالات دیگه ای هم بسازه!!)ولی فلسفه ساختش همونی که عرض کردم خواهد بود. به نظر من که با این قسمت دوازده دقیقه ای خیلی چیزا روشن شد که شما اسمشو گذاشتید صحه گذاشتن عوامل سازنده بر ضعف های سریال و من اسمشو می ذارم علنی شدن اختلافات فکری بین نویسنده های علم گرا و نویسنده های دین گرای سریال.
  2- من هنوز که هنوزه علت اینهمه بحث راجع به خاص بودن جان لاک رو واقعاً نمی دونم...ممکنه خاص باشه و ممکنه به زعم برخی از دوستان خاص نباشه...مهم نیست...بلکه مهم اینه که پروسه یافتن خاص ها برای ادامه دادن روند معنوی حاکم بر جزیزه ادامه پیدا می کنه برای پوزیشن جیکوب...خب خود جان لاک هم در بچگی مورد آزمایش قرار گرفته بود...حالا چه نتیجه ای عائد رهبران اون زمان شده مهم نیست...این روند الان برای والت وجود داره...والت رگه هایی از خاص بودن رو از خودش نشون داده بود و این برای همه روشنه ولی کافی نیست. تنها تفاوت نحوه تست شدن والت با جام در اینه که حالا عوامل سازنده داستانی دارند که برای مخاطبشون روشنه و نیازی به پرده گویی و معما سازی نیست.با این تفاسیر با این بخش از حرف فرخ خان که می گه لاست تموم نشده دقیقاً موافقم و به نظر من این اپیزود بایستی به بحث استثنائی بودن و نبودن جان پایان داده باشه.
  3- شاید بشه با کمی استدلال فیزیکی معنای جابجا شدن مختصات فیزیکی جزیره با جابجا شدن اون در زمان رو تحلیل کرد ولی خیلی هم کار آسونی نباید باشه...چند وقت پیش با یکی از دوستانم داشتیم روی این مسئله کار می کردیم...مثلاً اینکه جابجا شدن در زمان حداقل اثری که میذاره اینه که باعث می شه جزیره از قید سنکرون بودن با چرخش زمین رها می شه و بعد در زمان دیگه ای به زمین متصل می شه که در اثر این چرخش ، مسلماً در مختصات قبلیش روی زمین نخواهد نشست.امیدوارم منظورمو خوب بیان کرده باشم!!
  و در انتها ممنون بابت دو مسئله کی تحلیل خوب و کامل و البته نظرات بسیار خوب دوستان و دوم هم به خاطر تداعی شدن روزهای خوب لاست بینی!!!
  ویرایش توسط .:mAysAm:. : 08-17-2010 در ساعت 10:30

 7. 5 کاربر از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده اند .


 8. #23
  rooziprince آواتار ها
  وضعیت : rooziprince آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 0 در 0 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  سلام دوستان
  این تاپیک رو من توی گوگل که سرچ کردم پیدا کردم خیلی خیلی خوب مفید و جالب بود.
  هنوز کامل نخوندم نظر دوستان رو ولی یه چیزی که نظرم رو جلب کرد این بود که
  اون دوتا پخمه ! از لفظ launch برای ارسال بسته ها استفاده کردن
  و به نظرم به همین دلیل باید با یه چیز توی مایه های موشک اون بسته ها رو به بالای جزیره برسونن
  نظر شما چیه؟

 9. #24
  SEYED AMIR آواتار ها
  وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : ......
  نوشته ها : 1,732
  سپاس ها : 2,628
  سپاس شده 2,279 در 865 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 494 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  ولی این والت نامرد چقدر بزرگ شده بود
  دیگه اون معصومیت سیزن یک تو چشماش برق نمی زد
  در کل این قسمتش واقعا بی خودبی بود
  الکی رفتن 11 دقیقه یه کلیپ درست کردن
  خوب همون 11 دقیقه رو تو قسمت آخرش نشون میدادن بهتر بود که


 10. #25
  "بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
  M.Night آواتار ها
  وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 38
  نوشته ها : 208
  سپاس ها : 1,370
  سپاس شده 661 در 177 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 18 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط rooziprince نمایش پست ها
  سلام دوستان
  این تاپیک رو من توی گوگل که سرچ کردم پیدا کردم خیلی خیلی خوب مفید و جالب بود.
  هنوز کامل نخوندم نظر دوستان رو ولی یه چیزی که نظرم رو جلب کرد این بود که
  اون دوتا پخمه ! از لفظ launch برای ارسال بسته ها استفاده کردن
  و به نظرم به همین دلیل باید با یه چیز توی مایه های موشک اون بسته ها رو به بالای جزیره برسونن
  نظر شما چیه؟
  اصلا چیز غیر ممکنی نیست .
  چون معمولا صداهایی که میومد شبیه هواپیما نبود .
  شاید هم یکجور هواپیمای بدون سرنشین بوده و بدون خلبان میرفته

 11. #26
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 41
  نوشته ها : 7,619
  سپاس ها : 11,364
  سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  داشتم تو گوگل جستجو ميكردم ديدم اين تحليل بالاتر از همه تحليلهاي ديگر لاست در نت جستجو ميشه.
  برام جالب بود كه يك نسخه 12 دقيقه اي از لاست اين همه براي بينندگان جذابيت داشته.
  همچنان فكر ميكنم كه لاست استثنايي ترين و فوق العاده ترين بود.
  اينم لينك جستجوها
  http://www.google.com/#hl=en&source=...fb1717fc64af28

  ديدن اين لينك هم خالي از لطف نيست.
  تقريبا هر چيزي كه مربوط به تحليل لاسته به بلاگ من يا سينماسنتر مربوط ميشه
  http://www.google.com/#hl=en&biw=144...fb1717fc64af28
  ویرایش توسط FFKIA : 10-23-2010 در ساعت 17:57
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته


 12. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 13. #27
  mehrdad.hashemi آواتار ها
  وضعیت : mehrdad.hashemi آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Dec 2010
  نوشته ها : 1
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 0 در 0 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  لاست همیشه بهترین سریال بوده و هست...

 14. #28
  ایــستاده مــردن ..
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  در بهترین بودن لاست که شکی نیست اما از فصل ششم این سریال انتظار یبشتری میرفت.
  من خودم علاقه داشتم که ما در فصل ششم ، به جای 2 داستان با 3 داستان روبه رو میشدیم ...
  1. داستان اتفاقات داخل جزیره
  2. داستان پس از مرگ کارکتران
  3. داستان بعد از جیکوب شدن هارلی !
  به قسمت 1 و 2 نه به اندازه قابل قبول ولی بلاخره به یه حدی پرداخته شد اما داستان بعد از جیکوب شدن هارلی خیلی بیشتر از 10 دقیقه لازم داشت.


  حتی میشد به جای قسمت سوم ، یعنی داستان بعد از جیکوب شدن هارلی ، به داستان قبل از منتخب شدن خود جیکوب پرداخت !
  یعنی علاوه بر قسمت های 1 و 2 یه سرگذشتی هم از دوران قدیم جزیره میدیدیم... لاست خیلی راحت اومد یه زنی رو نشون داد که معلوم نیست از کجا اومده و 2 تا پسر به دنیا میاره و الی آخر ...
  اما جالب تر این بود که بهماهیت خود جزیره بیشتر می پرداخت .

  به هر حال همین کارگردانی که ما رو 5 فصل میخکوب کرد ، در فصل آخر اینجوری داستان رو به پایان رسوند

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


 15. #29
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,745
  سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  به داستان قبل از منتخب شدن خود جیکوب پرداخت !
  اين رو كه بهش پرداختن
  من فكر مي كنم منظورت خود جزيره بود ! اتفاقاتي كه تو جزيره بوده ،‌مبدا و منشا جزيره ! با اين كاملا موافقم
  شايد خيلي مهم تر از داستان هارلي حتي مي تونستن به خود جزيره بپردازن
  خود جزيره بود كه مهم بود و اصل انكار نشدني ! شايد اگه برامون از جزيره مي گفتن خيلي سوالا پاسخ داده مي شد كه البته مي شه گفت شايد جوابي براشون نداشتن !!!!

 16. #30
  ایــستاده مــردن ..
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
  اين رو كه بهش پرداختن
  من فكر مي كنم منظورت خود جزيره بود ! اتفاقاتي كه تو جزيره بوده ،‌مبدا و منشا جزيره ! با اين كاملا موافقم
  شايد خيلي مهم تر از داستان هارلي حتي مي تونستن به خود جزيره بپردازن
  خود جزيره بود كه مهم بود و اصل انكار نشدني ! شايد اگه برامون از جزيره مي گفتن خيلي سوالا پاسخ داده مي شد كه البته مي شه گفت شايد جوابي براشون نداشتن !!!!
  منظور من هم قبل از منتخب شدن جیکوب همین بود دیگه !
  گقتم که فقط با یه زنی که معلوم نیست از کجا اومده و دو تا پسر به دنیا آورد ، سر و ته ماجرا رو هم آوردن
  داستان قبل از منتخب شدن جیکوب از نظر من ، منظور همون چگونگی وجود جزیره ، همین زنی که مادر خونده اونا بود از کجا اومده بود ؟! و...

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Swa.14- بررسي و تحليل وقايع اپيزود پانزدهم فصل ششم لاست (Across The Sea)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 12:41
 2. Swa.17- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 2)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 12:34
 3. Swa.13- بررسي و تحليل وقايع اپيزود چهاردهم فصل ششم لاست (The Candidate)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 01:07
 4. Swa.16- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 1)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-27-2010, 01:38
 5. Swa.12- بررسي و تحليل وقايع اپيزود سیزدهم فصل ششم لاست (The Last Recruit)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-22-2010, 21:29

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •