مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge) - صفحه 4

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42

موضوع: Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  Icon1 Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

  فایل پیوست 486

  فصل ششم لاست به پایان رسید, اما یکبار دیگر توفیقی حاصل شد تا با یک تحلیل و بررسی دیگر و این بار درباره یک اضافه 12 دقیقه ای که خود به اندازه چند اپیزود حرف داشت, در خدمت دوستان و کاربران عزیز سایت سینماسنتر باشیم.
  ممکن است تعجب کرده باشید که چرا برای عنوان این تحلیل اپیزود نوزدهم را انتخاب کردم. اما باید خدمت خوانندگان عزیز عرض شود که این بخش 12 دقیقه ای به اندازه یک اپیزود و شاید بیشتر ارزش داشت. به نظر من چنین روشنگری ای در باب سریال لازم نبود, چرا که این قسمت 12 دقیقه ای باز هم بر این مسئله صحه گذاشت که سازندگان لاست نتوانسته اند آنچه را که لازم بود در نمایش استاندارد سریال به بینندگان، منتقل کنند.

  با این پیش فرض به سراغ تحلیل این بخش از سریال میرویم.


  سرگشتگان ...

  یکی از سوالات همیشه باقی لاست این بود که اصولا ماجرای دارما چه بود و چرا هیچ گاه ماهیت واقعی این گروه مشخص نشد. بینندگان پر دقت لاست بارها این مسئله را طرح کرده بودند که محموله غذای دارما از کجا برای دارما ارسال میشد و یا این که علت نابودی دارما چه بود.
  مشکلات دارما در همین حیطه محدود نمیشد, بینندگان سوالات زیادی داشتند در این باره که اصل وجودی دارما بر اساس چه منطقی اتفاق افتاده و اصولا چرا این گروه به دست افراد دیگران قتل عام شدند.

  سازندگان لاست هیچ گاه نتوانستند در بین پخش سریال جواب مناسبی به این سوال بدهند. دلیل این مسئله فقط یک چیز بود.
  این سوال تاکنون جوابی نداشت.
  حتی نویسندگاه لاست هم تا نوشتن این 12 دقیقه جواب درستی در اختیار نداشتند و فقط به دلیل این که سوال در این باره به شدت زیاد بود, سازندگان تصمیم به پاسخ گویی به این ناهماهنگی ها گرفتند.
  داستان این 12 دقیقه از جایی در گوام شروع میشود. مکانی که محل ارسال آذوقه و مایحتاج دارماست. اولین چیزی که در این نمایش کوتاه و در این انبار به چشم می آید این است که میزان لوازمی که در انبار وجود دارد و هر از گاهی به جزیره ارسال میشود, خیلی خیلی بیش از اندازه ایست که در ذهن بیننده برآورد میشد.
  اصولا این میزان آذوقه و لوازم میتواند یک لشگر تحت محاصره را برای چند سال تامین کند. حال دلیل جمع آوری این همه آذوقه در یک مکان و در مدت بیست سال چیست, مسئله ای است که نمیتوان به راحتی حدس زد.

  در این فیلم و در بخش اول آن بنجامین لاینوس را میبینیم که پس از این که به فرد دست راست هارلی در جزیره بدل شده, تصمیم گرفته تا برای همیشه به کار بازمانده های دارما پایان دهد. او مبلغی بیش از آنچه باید به آنها میدهد تا کار خود را رها کرده و به دنبال زندگی خویش بروند.
  اما در همان چند کلمه اول ده ها سوال به سوالات قبلی داستان اضافه میشود. بنجامین مشخصا میگوید که از دفتر مرکزی برای پایان دادن امور آمده است. لحظاتی بعد دوباره بنجامین در نهایت تعجب میگوید که دارما عملا بیست سال است که وجود خارجی ندارد.
  افراد سرگشته و یا گروه سررشته داری دارما، که در نوع خود از پخمه ترین افراد تاریخ به نظر میرسند, بیست سال را با یک دستگاه فکس گذرانیده اند و حتی دنبال دلیل و یا صاحبان این مجموعه نگشته اند.
  لوازمی که مورد استفاده آنهاست در نوع خود بسیار عجیب تر از آنست که بتوان فکرش را کرد.
  به این لوازم دقت کنید...

  1-ماشین چاپ هایدلبرگ مشهور به ملخی, که مربوط به جنگ جهانی دوم است.
  2-لیفتراک صنعتی که بسیار جدید به نظر میرسد.
  3-دستگاه فکس از نمونه های اولیه
  4-دی وی دی پلیر .......!!
  5-تلویزیونی که هیچ سنخیتی با دی وی دی پلیر ندارد.

  این لوازم ضد و نقض معلوم نیست که چرا باید در این 12 دقیقه نمایش داده میشدند. اصولا اگر این افراد در این مکان و در مدت بیست سال ارتباطی با سران دارما و دنیای بیرون نداشته اند, چطور است که میتوانند از دی وی دی پلیر استفاده کنند و اگر ارتباط بیرونی وجود داشته چطور لوازمی به این قدمت در محل وجود دارد؟

  سوال دیگر اینجاست که این لوازم با چه وسیله ای به جزیره ارسال میشده است. چطور بوده که هیچ گاه نشانه های هواپیما یا چیزی نظیر آن در جزیره دیده نشد؟!!!

  سوالاتی از این دست در چند دقیقه ابتدایی وجود دارد. سوالاتی که بر ابهامات داستان بیش از پیش می افزاید.
  سازنده لاست تمام تلاش خود رانجام داده است تا بدون ساخت یک اپیزود دیگر به این سوالات پاسخ بدهد, اما نه تنها در این راه موفق نیست و نتوانسته منظور خود را برساند که گره ای بر روی گره های کور سابق زده است.
  اما اوج مشکلات از جایی شروع میشود که بنجامین تصمیم به پاسخ گویی به سوالات دو کارمند دارما می گیرد.
  سوالاتی که درباره جزیره و دلیل انتقال آن پرسیده میشود, برای بیننده تقریبا حل شده است.
  اما در میان همین صحبتهاست که یک سوال بزرگتر پیش می آید.
  جزیره در زمان حرکت میکرد و یا در مکان؟
  اگر در خاطر داشته باشید, الوییز هاوکینک در فصل پنجم به وضوح گفت که جزیره در زمان حرکت میکند. البته با توجه به این که ما غیب شدن جزیره را در انتهای فصل چهارم دیدیم, این ایده کمی عجیب بود. اما اکنون که کارمند دارما می گوید که لوازم را به مختصات مختلفی ارسال میکرده اند, یکی از پاسخهای قبلی سازندگان خود به خود به مشکل بر میخورد.
  با این حساب جزیره جایی بوده سیار بین زمان و مکان!!

  ایستگاه 1... هایــــدرا

  بنجامین به نمایش فیلم شماره یک آموزشی دارما میپردازد. فیلمی که ما در گذشته هیچ گاه آنرا ندیده ایم. این فیلم که قرار است برگ برنده سازندگان باشد آنقدر سوالات جدید ایجاد میکند که به نظر میرسد تمام منطق پخش آن را زیر سوال میبرد.
  در این فیلم که در واقع برای آموزش بینندگانی چون ما ساخته شده و نه برای کارکنان هایدرا, به توضیح مسئله دلیل حضور خرسهای قطبی در جزیره پرداخته میشود. دلیلی که ذکر میشود خاصیتی است که در این گونه از خرسها در برابر نیروی الکترومغناطیس وجود دارد.
  دکتر چنگ که مشخص نیست چرا باید اسمش مخفی بماند و اگر قرار است که بعدها با اسم جعلی خود را بشناساند, چرا از همین ابتدای کار چنین کاری را نمیکند, عنوان میکند که تاثیرات الکترومغناطیس میتواند تاثیرات خطرناکی بر روی جنین خرسهای قطبی باردار بگذارد.
  این دلیل را ما در جزیره درباره انسانها هم شاهدیم, اما مشخص نمیشود که چرا زنانی که بیرون جزیره باردار شده اند دچار این مشکل نشده اند و اصولا چرا کلیر فرزندش را به راحتی به دنیا آورد!!!
  در مرحله دیگر چطور همسر گوداسپید که از بدو بارداری تا وضع حمل در جزیره حضور داشت بدون مشکل به فرزندش را به دنیا آورد؟!!
  متاسفانه از آنجایی که فیلم ایستگاه هایدرا در جهت روشن کردن ذهن بیننده ایجاد شده و نه در جهت متن اصلی داستان, فیلم کاملا از داستان سریال جدا شده و مبدل شده به یک فیلم مستقل و بی سرو ته.
  نشان دادن قفس پرنده ای که نام هارلی را صدا میکند و یا توضیحاتی که درباره خرسهای قطبی داده میشود, در جای خود دارای ایرادات بیشماری است.
  برای این که بتوانم منظور خود را به خوبی بیان کنم، پیشنهاد میکنم که یکبار فیلم آموزشی ایستگاه سوان را مشاهده کنیم, سپس آنرا با فیلم ایستگاه هایدرا مقایسه کنیم.
  نتیجه بدست آمده جالب است. در فیلم ایستگاه سوان همه چیز در جهت آموزش فردیست که بناست در آن ایستگاه خدمت کند و از این حیث با یکبار دیدن آن فیلم میشود چم و خم عملیات سوان را بدست آورد.
  اما این طرف در فیلم آموزشی هایدرا از آموزش کارکنان خبری نیست. همه چیز مانند تکه های فیلمی است که در جهت یکسری توضیحات به هم چسبانده شده اند. در این فیلم ناموفق اتفاقات پشت سر هم، نیمه کاره رها میشوند و پیرچنگ به سراغ سرفصلهای لیست واری میرود که بنا بوده در این فیلم 12 دقیقه ای روشن شود.
  به عنوان مثال زمانی که دکتر چنگ به کمربند خرس قطبی اشاره میکند، و این در حالیست که چه قبل و چه بعد این صحنه هیچ اطلاعاتی را به بیننده منتقل نمیکند, تنها چیزی که به ذهن میرسد این است که قصد از نشان دادن این کمربند, حل کردن دلیل پیدایش نمونه ای از این کمربند در حین جستجوهای باستان شناسی شارلوت بوده است و حل کردن آن مسئله.
  اتفاقات اتاق 23 نیز از همین قبیل مسائل است.

  زمانی که دکتر چنگ درباره اتاق 23 صحبت میکند, اشاره به افرادی دارد که صریحا آنها را دشمن خطاب میکند.
  سوال اولیه درست در همین جا ایجاد میشود.
  آیا دیگران در برابر گم شدن افرادشان و برده شدن آنها به اتاق 23 ساکت می نشستند ؟
  ما نمونه ای از برخورد ریچارد آلپرت را در فصل پنجم دیدیم و متوجه شدیم که گم شدن هر فرد از دیگران بدون پیگیری نخواهد بود و میدانستیم که حتی حصارهای صوتی مانعی در برابر ریچارد نبودند.
  پس چطور بوده که دارما برای کنترل این افراد یک ایستگاه و یک اتاق ویژه درست کرده است. ضمن این که اگر استفاده این اتاق واقعا تغییر دادن افراد دیگران بود, چرا زمانی که در فصل 5 سعید به دست افراد دارما گرفتار شد او را به اتاق 23 نبردند؟!
  از همه جالب تر این که دکتر چنگ جیکوب را متصدی جزیره میداند و میداند که موقعیت جیکوب در جزیره چیست؛ دلیل این مسئله همچنان در این فیلم نامشخص میماند و البته نامکشوفترین راز سر به مهر دارما همچنان همان دلایل وجودی دارما در جزیره است.
  با توضیحات درباره اتاق 23 آموزش ایستگاه هایدرا به پایان میرسد. اما میدانیم که در ایستگاه هایدرا تاسیسات دیگری بود از جمله یک محل که زیر آب قرار داشت و یا سیستم بیمارستانی پیشرفته و خیلی چیزهای دیگر که دکتر چنگ حوصله پرداختن به آنها را ندارد.
  او حتی توضیح نمیدهد که دارما قرار بوده است با این آزمایشات و فعالیتهای عجیب و غریب، درنهایت به چه نتیجه ای برسد!!
  پر واضح است که خود سازندگان نیز برای این سوال جوابی نداشته اند. حتی اگر منتظر Addon های بیشتری از لاست باشیم باز هم نتیجه همچنان سر در گم شدن بیش از پیش است.

  سانتا روزا...

  والت با یک نام مستعار در بیمارستان روانی سانتاروزا بستری است. او به دلایلی که مشخص نیست و مشکلاتی که بنجامین میگوید وجود داشته در این محل خود را پنهان کرده است.
  البته دیگر مشخص نیست که با وجود نیست و نابود شدن دسته ویدمور و دودسیاه و بقیه آیا همچنان تهدید کننده ای وجود دارد یا خیر!!
  اما همچنان که میبینیم، باید موضوعی وجود داشته باشد که والت ترجیح داده در این محل خود را مخفی کند. البته یافتن این محل طبق معمول برای بنجامین لاینوس باهوش، کار سختی نیست.
  بنجامین به دنبال والت آمده و دلیل آمدنش هم یکی از سوالاتی است که از ابتدای داستان مطرح شد و البته لاینحل ماند.
  چرا والت استثنایی بود؟
  پاسخ این سوال هیچ گاه مشخص نشد. والت که در پایان فصل اول توسط دیگران دزدیده شد و تحت آزمایشهایی قرار گرفت در نهایت به همراه پدرش از جزیره خارج شد. ظاهر امر این بود که جزیره به او نیازی نداشت و یا اگر بخواهم درست تر بگویم هنوز نیازی نداشت.
  اما اکنون موقعی رسیده که بناست کاری از دست والت بربیاید و به همین علت بنجامین به سراغ او رفته است تا او را از بیمارستان به جزیره برگرداند.
  نحوه خروج والت هم در نوع خود جالب است. او در هر لحظه که دلش بخواهد بدون ممانعت و مشکل خاصی بیمارستان را ترک میکند و با بنجامین لاینوس همراه میشود.
  نکته بسیار جالب اینجاست که نمایش والت در این 12 دقیقه باز هم مشکل استثنایی بودن او را حل نکرد و البته باید گفت که ما همچنان در داستان با آدمهایی طرف هستیم که استثنایی هستند والبته دلیل استثنایی بودنشان مشخص نیست.
  اکنون والت را هم باید به طور کامل به این مجموعه افزود.
  هارلی که خود هم جزیره را رها کرده و برای بردن والت, این موجود استثنایی, به سانتاروزا آمده, عنوان میکند که والت هیچ مشکلی ندارد و کاملا سالم است. او طبق معمول باید به جزیره بازگردد تا مشکلاتش حل شود.
  والت هم البته نسبت به این افراد گارد بسته ای ندارد و به راحتی با آنها همراه میگردد.

  نتیجه گیری ...

  با یک تحلیل کوتاه از سریال زیبای لاست در خدمت دوستان بودیم. همان طور که در بسیاری از تحلیلهای فصل ششم گفته شد و البته در نتیجه گیری نهایی Final Result هم عرض شد, لاست با مجموعه ای از سوالات به کار خود در فصل ششم پایان داد.
  سوالات بسیاری که از ابتدای داستان پیرامون دارما, افراد استثنایی , سرنوشت جزیره بعد از پایان داستان و مسائل ریز و درشت دیگر ایجاد شده بود و همچنان بدون پاسخ مانده بود.
  سازندگان لاست برای اکثر این سوالات جوابی نداشتند و با مذهبی کردن صرف داستان در انتها سعی کردند تا بر روی خیلی از این ایرادها سرپوش بگذارند.
  اما خوب، سرانجام در برابر سیل عظیم سوالات، تلاش کرده اند که با این 12 دقیقه به چند سوال از حجم عظیم معماهای بر جای مانده پاسخی داده باشند.
  اما همان طور که گفته شد این پاسخ ها خود آفریننده سوالات جدیدی شده که معما را لاینحل تر کرده است.

  با توجه به توضیحاتی که پیرامون فعالیتهای دارما در جزیره داده شد همچنان مقبول ترین برآورد از تاریخچه دارما همانیست که بنده در تاپیک "رازهای دارما از ابتدا تا انتها" ارائه داده بودم. این نوشته که به تاریخچه کامل دارما میپردازد میتواند روشن کننده بسیاری از رازهای سر به مهر ابتکار دارما باشد. با توجه به این که سازندگاه هنوز از پس حل کردن این معمای خود ساخته بر نیامده اند فکر میکنم که بهتر است برای رسیدن به یک نتیجه صحیح ذهنی باور داشته باشیم که اتفاقات همین طور که در این تاپیک گفته شده افتاده است.

  من در نتیجه گیری نهایی لاست و تاپیک آیا جان استثنایی بود؟ سعی کردم به خیلی از این نارسائی ها در سریال اشاره کنم. این که خیلی از نکاتی که در داستان مطرح شده دارای بنیاد درستی نبوده و درباره آن نیز توضیح درستی به بیننده داده نشده است.
  یکی از بزرگترین این موارد دلیل استثنایی بودن والت بود که اکنون با وجود این 12 دقیقه, همچنان جزو رازهای نامکشوف داستان باقی خواهد ماند و تصور میکنم که پس از این باید به دنبال نسخه Director Cut لاست برای گرفتن توضیحات بیشتر باشیم.

  درنهایت باید بگویم که این نسخه 12 دقیقه ای متاسفانه یا خوشبختانه بنده را کاملا به فضای خوش لاست برد و لحظاتی کوتاه به مدت 12 دقیقه این حس به من دست داد که لاست هنوز تمام نشده است.
  از همه مهمتر نکته ای که به ذهن هر بییننده ای خواهد آمد این است که آیا با وجود این همه سوالات و معماهای لاینحل, لاست به پایان رسیده است؟

  میتوان گفت که این اتفاق ممکن است برای نویسنده و کارگردان افتاده باشد, اما در ذهن بیننده با وجود این سوالات باید گفت که خیر... لاست پایان نیافته است!

  در پایان لازم به ذکر است که نمایش 12 دقیقه ای New Man In Charge آینه تمام نمایی بود از ضعفهای سازندگان لاست. ضعفهایی که اکنون با این 12 دقیقه بر آن صحه گذاشته اند.
  امیدوارم که کاربران عزیز سینماسنتر از این تحلیل کوتاه, استفاده کافی برده باشند.

  ارادتمند همه دوستان عزیز ... فرخ  با تشکر ویژه از مهناز عزیز RASHNO بابت ویراستاری این بخش از لاست.
  و یک تشکر ویژه دیگر از سعید عزیز .:Foxman:. بابت طرح گرافیکی بنر لاست

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
  ویرایش توسط FFKIA : 08-13-2010 در ساعت 18:49
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته
 2. # ADS
   

 3. #31
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  خود جزيره بود كه مهم بود و اصل انكار نشدني ! شايد اگه برامون از جزيره مي گفتن خيلي سوالا پاسخ داده مي شد كه البته مي شه گفت شايد جوابي براشون نداشتن !!!!
  نمیدونم چرا گیر دادین به گذشته ی جزیره،خب معلومه که جوابی براش ندارن
  اگه ما جزیره رو همین دنیای خودمون فرض کنیم واقعا ما چه جوابی براش داریم؟
  از کجا اومده گذشته ش چیه؟ کی میدونه؟
  هیچکس جز خدا
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 4. # ADS
   

 5. #32
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط CHAMPION نمایش پست ها
  نمیدونم چرا گیر دادین به گذشته ی جزیره،خب معلومه که جوابی براش ندارن
  اگه ما جزیره رو همین دنیای خودمون فرض کنیم واقعا ما چه جوابی براش داریم؟
  از کجا اومده گذشته ش چیه؟ کی میدونه؟
  هیچکس جز خدا
  علي جان به صورت علمي كه مشخصه ... ممكنه جزئيات اساسي رو ندونيم . اما ميدونيم از بدو خلقت چه اتفاقاتي افتاده.
  به هر حال اگه در سريالي مثل لاست قصد سازنده اين باشه كه هيچي رو نشون نده مسلما بيننده رو با سوالات تحريك نميكنه.
  به نظر من بازم بايد اطلاعات بيشتري منتقل ميكردند.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 6. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 7. #33
  Skyfly آواتار ها
  وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Oct 2010
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 1,882
  سپاس ها : 4,547
  سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
  یاد شده
  در 22 پست
  تگ شده
  در 778 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  کاش این 12 دقیقه رو ندیده بودم.

 8. #34
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  من تصور مي كنم ديدن يا نديدن اين 12 دقيقه هيچ تفاوتي با هم نداشت
  نه سوالي پاسخ داشت و نه حقيقتي آشكار شد ! كاش دليل به نمايش كشيده شدن اين دقايق رو مي دونستم

 9. #35
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  امروز با دوست عزیزم آقای مدیری به دیدن دوباره این اپیزود 12 دقیقه ای نشستیم و البته علی این اپیزود رو ندیده بود.
  بعدش که تموم شد داشتم به این فکر میکردم که واقعا ساختن این اپیزود قرار بود چه کمکی به لاست بکنه؟
  به قول سهیل این سریال به راحتی میتونست 2 فصل دیگه ادامه پیدا کنه در صورتی که چند تا فیلم نامه نویس خوش ذوق به تیم سازنده اضافه میشد.
  دیشب هم چند تا از اپیزودهای لاست رو مرور کردم و باز هم دلم برای این سریال فوق العاده تنگ شد.

  اپیزود 12 دقیقه ای به نظر من البته یک حسن هم داشت. شاید در آینده راهی باشه برای توضیح زندگی هوگو و بنجامین در جزیره و ساخت ادامه ای بر این ماجرای جذاب و خاص .
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 10. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 11. #36
  مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
  SovRan آواتار ها
  وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : همه جای ایران سرای من است
  نوشته ها : 1,337
  سپاس ها : 3,252
  سپاس شده 4,260 در 923 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 725 تاپیک

  پاسخ : Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  واقعا چرا آخر این سریال اینطوری تموم شد؟!!
  وقتی لاست داشت پخش میشد من به همراه یکی از دوست هام این سریال رو می دیدیم؛ کلا مبهوت این بودیم که چرا اینطوری تمومش کردن؟!
  مثلا ما از فصل 1 تا فصل 5 داشتیم گذشته همه افراد رو مرور می کردیم و یک سری اتفاقات و رمزآلود می دیدیم که تویه فصل 6 اصلا به هیچ کدومشون اشاره هم نشد...یعنی نمی شد این سریال 7 فصل یا بیشتر باشه ولی به تمام معما ها جواب داده میشد و اینطوری همه رو تویه خماری نمی گذاشتن؟!
  اینقدر معما طرح کرده بودن که کلا آخرش خودشون هم نمی دونستن چطوری جمعش کنن!!!!!!

 12. کاربر روبرو از پست مفید SovRan سپاس کرده است .


 13. #37
  Anti Trust آواتار ها
  وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jan 2011
  محل سکونت : In Wonderland
  نوشته ها : 3,432
  سپاس ها : 8,366
  سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
  یاد شده
  در 10 پست
  تگ شده
  در 952 تاپیک

  پاسخ : Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط .:Αριοβαρζάνης:. نمایش پست ها
  اینقدر معما طرح کرده بودن که کلا آخرش خودشون هم نمی دونستن چطوری جمعش کنن!!!!!!


  خیلی باحال گفتی الان یحیی
  دقیقا منم همین فکر رو میکنم همیشه.اصلا فصل آخر این سریال با فصل های ابتدایی که درست میکردند هیچ شباهتی نداشت.شاید بیرون رفتن جی جی آبرامز از بعضی اپیزود ها..و جابجایه زیاد نویسنده تا تو ساختن این سریال باعث شده باشه این قدر گسستگی تو کل سریال وجود داشته باشه.
  اما هر چی که باشه...لاست بود که من با دنیای سریال آشنا کرد.اون 2 فصل ابتدایی که از لاست دیدم.و همچنین اولین باری که جک رو توی زمان حال دیدم تو آخرین اپیزود فصل 3 بود فکر کنم که ریش داشت و کیت اومد طرفش باهاش دعوا گرفته بود...یعنی آخر هیجان بود برام.هرگز لذتی که با لاست سریال میدیدمو فراموش نمیکنم.اما حیف که در آخر اون طور که باید یا بهتر بگم داغون تمومش کردن...واقعا حیف 14. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .


 15. #38
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  من فکر می کردم بر خلاف خیلی از سریال های در حال پخش که کارگردان و نویسندگان مدام با مسائل متفرقه سعی می کنند تعداد اپیزودها و تعداد فصل ها رو افزایش بدن, لاست به راحتی می تونست دو فصل دیگه بینندگان پر و پا قرص خودش رو همراه داشته باشه و شکستی هم در کار نباشه
  خیلی راحت می شد که برای جواب دادن به سوالات دو فصل دیگه هم ساخته بشه
  جای لاست واقعا خیلی وقته خالیه! خیلی خالی! یه سری سریال ها پشت سر هم تمدید می شن و فصل به فصل آبکی تر و بی موضوع تر می شن و یه سری مثل لاست!!!!

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 16. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .


 17. #39
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط .:Αριοβαρζάνης:. نمایش پست ها
  واقعا چرا آخر این سریال اینطوری تموم شد؟!!
  وقتی لاست داشت پخش میشد من به همراه یکی از دوست هام این سریال رو می دیدیم؛ کلا مبهوت این بودیم که چرا اینطوری تمومش کردن؟!
  مثلا ما از فصل 1 تا فصل 5 داشتیم گذشته همه افراد رو مرور می کردیم و یک سری اتفاقات و رمزآلود می دیدیم که تویه فصل 6 اصلا به هیچ کدومشون اشاره هم نشد...یعنی نمی شد این سریال 7 فصل یا بیشتر باشه ولی به تمام معما ها جواب داده میشد و اینطوری همه رو تویه خماری نمی گذاشتن؟!
  اینقدر معما طرح کرده بودن که کلا آخرش خودشون هم نمی دونستن چطوری جمعش کنن!!!!!!
  به نظر من میشد معماها رو پاسخ داد. البته یک تیم داستانی مثل سه فصل اول نیاز بود.
  شاید هم باید گروهی جدید به تیم فیلمنامه اضافه میشد.
  فقط یک گروه کاملا خلاق میتونست این رشته های سردرگم رو به هم پیوند بزنه.
  حتی ایده آتلانتیس هم خیلی شیرین تر از چیزی بود که دیدیم.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 18. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 19. #40
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  پاسخ : Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  امروز با دوست عزیزم آقای مدیری به دیدن دوباره این اپیزود 12 دقیقه ای نشستیم و البته علی این اپیزود رو ندیده بود.
  بعدش که تموم شد داشتم به این فکر میکردم که واقعا ساختن این اپیزود قرار بود چه کمکی به لاست بکنه؟
  به قول سهیل این سریال به راحتی میتونست 2 فصل دیگه ادامه پیدا کنه در صورتی که چند تا فیلم نامه نویس خوش ذوق به تیم سازنده اضافه میشد.
  دیشب هم چند تا از اپیزودهای لاست رو مرور کردم و باز هم دلم برای این سریال فوق العاده تنگ شد.

  اپیزود 12 دقیقه ای به نظر من البته یک حسن هم داشت. شاید در آینده راهی باشه برای توضیح زندگی هوگو و بنجامین در جزیره و ساخت ادامه ای بر این ماجرای جذاب و خاص .
  چه جالب!
  منم دیشب خیلی دلم برای لاست و جزیره و کاراکترهاش تنگ شده بود و کلیپی که محمد عزیز (m_a1100) از لاست ساخته بود رو نگاه کردم. یاد روزایی افتادم که با چه اشتیاقی لاست می دیدم و یا منتظر اپیزودهای جدیدش بودم. روزهایی تکرار نشدنی.
  تا به حال هیچ سریالی اینقدر برام جذاب و تأثیر گذار نبود. حیف شد که با اون پایان بد خرابش کردن.
  به نظر من هم این 12 دقیقه پایانی واقعا اضافه بود. چقدر انتظار کشیدیم تادر مورد جیکوب و دود سیاه اطلاعات بیشتری به دست بیاریم. یا در مورد پیشینه جزیره و خواصش. در مورد اون قلعه و افرادی که داخلش بودن اما در نهایت ...
  اما با این حال لاست رو دوست دارم و دلم براش تنگ میشه. شاید سنت شکنی کردم و برای اولین بار یه سریال رو از اول شروع کنم به دیدن.
 20. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .


صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Swa.14- بررسي و تحليل وقايع اپيزود پانزدهم فصل ششم لاست (Across The Sea)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 11:41
 2. Swa.17- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 2)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 11:34
 3. Swa.13- بررسي و تحليل وقايع اپيزود چهاردهم فصل ششم لاست (The Candidate)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 00:07
 4. Swa.16- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 1)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-27-2010, 00:38
 5. Swa.12- بررسي و تحليل وقايع اپيزود سیزدهم فصل ششم لاست (The Last Recruit)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-22-2010, 20:29

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •