مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42

موضوع: Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  Icon1 Swa.19- بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: newmanincharge.gif
مشاهده: 3738
حجم: 111.3 کیلو بایت

  فصل ششم لاست به پایان رسید, اما یکبار دیگر توفیقی حاصل شد تا با یک تحلیل و بررسی دیگر و این بار درباره یک اضافه 12 دقیقه ای که خود به اندازه چند اپیزود حرف داشت, در خدمت دوستان و کاربران عزیز سایت سینماسنتر باشیم.
  ممکن است تعجب کرده باشید که چرا برای عنوان این تحلیل اپیزود نوزدهم را انتخاب کردم. اما باید خدمت خوانندگان عزیز عرض شود که این بخش 12 دقیقه ای به اندازه یک اپیزود و شاید بیشتر ارزش داشت. به نظر من چنین روشنگری ای در باب سریال لازم نبود, چرا که این قسمت 12 دقیقه ای باز هم بر این مسئله صحه گذاشت که سازندگان لاست نتوانسته اند آنچه را که لازم بود در نمایش استاندارد سریال به بینندگان، منتقل کنند.

  با این پیش فرض به سراغ تحلیل این بخش از سریال میرویم.


  سرگشتگان ...

  یکی از سوالات همیشه باقی لاست این بود که اصولا ماجرای دارما چه بود و چرا هیچ گاه ماهیت واقعی این گروه مشخص نشد. بینندگان پر دقت لاست بارها این مسئله را طرح کرده بودند که محموله غذای دارما از کجا برای دارما ارسال میشد و یا این که علت نابودی دارما چه بود.
  مشکلات دارما در همین حیطه محدود نمیشد, بینندگان سوالات زیادی داشتند در این باره که اصل وجودی دارما بر اساس چه منطقی اتفاق افتاده و اصولا چرا این گروه به دست افراد دیگران قتل عام شدند.

  سازندگان لاست هیچ گاه نتوانستند در بین پخش سریال جواب مناسبی به این سوال بدهند. دلیل این مسئله فقط یک چیز بود.
  این سوال تاکنون جوابی نداشت.
  حتی نویسندگاه لاست هم تا نوشتن این 12 دقیقه جواب درستی در اختیار نداشتند و فقط به دلیل این که سوال در این باره به شدت زیاد بود, سازندگان تصمیم به پاسخ گویی به این ناهماهنگی ها گرفتند.
  داستان این 12 دقیقه از جایی در گوام شروع میشود. مکانی که محل ارسال آذوقه و مایحتاج دارماست. اولین چیزی که در این نمایش کوتاه و در این انبار به چشم می آید این است که میزان لوازمی که در انبار وجود دارد و هر از گاهی به جزیره ارسال میشود, خیلی خیلی بیش از اندازه ایست که در ذهن بیننده برآورد میشد.
  اصولا این میزان آذوقه و لوازم میتواند یک لشگر تحت محاصره را برای چند سال تامین کند. حال دلیل جمع آوری این همه آذوقه در یک مکان و در مدت بیست سال چیست, مسئله ای است که نمیتوان به راحتی حدس زد.

  در این فیلم و در بخش اول آن بنجامین لاینوس را میبینیم که پس از این که به فرد دست راست هارلی در جزیره بدل شده, تصمیم گرفته تا برای همیشه به کار بازمانده های دارما پایان دهد. او مبلغی بیش از آنچه باید به آنها میدهد تا کار خود را رها کرده و به دنبال زندگی خویش بروند.
  اما در همان چند کلمه اول ده ها سوال به سوالات قبلی داستان اضافه میشود. بنجامین مشخصا میگوید که از دفتر مرکزی برای پایان دادن امور آمده است. لحظاتی بعد دوباره بنجامین در نهایت تعجب میگوید که دارما عملا بیست سال است که وجود خارجی ندارد.
  افراد سرگشته و یا گروه سررشته داری دارما، که در نوع خود از پخمه ترین افراد تاریخ به نظر میرسند, بیست سال را با یک دستگاه فکس گذرانیده اند و حتی دنبال دلیل و یا صاحبان این مجموعه نگشته اند.
  لوازمی که مورد استفاده آنهاست در نوع خود بسیار عجیب تر از آنست که بتوان فکرش را کرد.
  به این لوازم دقت کنید...

  1-ماشین چاپ هایدلبرگ مشهور به ملخی, که مربوط به جنگ جهانی دوم است.
  2-لیفتراک صنعتی که بسیار جدید به نظر میرسد.
  3-دستگاه فکس از نمونه های اولیه
  4-دی وی دی پلیر .......!!
  5-تلویزیونی که هیچ سنخیتی با دی وی دی پلیر ندارد.

  این لوازم ضد و نقض معلوم نیست که چرا باید در این 12 دقیقه نمایش داده میشدند. اصولا اگر این افراد در این مکان و در مدت بیست سال ارتباطی با سران دارما و دنیای بیرون نداشته اند, چطور است که میتوانند از دی وی دی پلیر استفاده کنند و اگر ارتباط بیرونی وجود داشته چطور لوازمی به این قدمت در محل وجود دارد؟

  سوال دیگر اینجاست که این لوازم با چه وسیله ای به جزیره ارسال میشده است. چطور بوده که هیچ گاه نشانه های هواپیما یا چیزی نظیر آن در جزیره دیده نشد؟!!!

  سوالاتی از این دست در چند دقیقه ابتدایی وجود دارد. سوالاتی که بر ابهامات داستان بیش از پیش می افزاید.
  سازنده لاست تمام تلاش خود رانجام داده است تا بدون ساخت یک اپیزود دیگر به این سوالات پاسخ بدهد, اما نه تنها در این راه موفق نیست و نتوانسته منظور خود را برساند که گره ای بر روی گره های کور سابق زده است.
  اما اوج مشکلات از جایی شروع میشود که بنجامین تصمیم به پاسخ گویی به سوالات دو کارمند دارما می گیرد.
  سوالاتی که درباره جزیره و دلیل انتقال آن پرسیده میشود, برای بیننده تقریبا حل شده است.
  اما در میان همین صحبتهاست که یک سوال بزرگتر پیش می آید.
  جزیره در زمان حرکت میکرد و یا در مکان؟
  اگر در خاطر داشته باشید, الوییز هاوکینک در فصل پنجم به وضوح گفت که جزیره در زمان حرکت میکند. البته با توجه به این که ما غیب شدن جزیره را در انتهای فصل چهارم دیدیم, این ایده کمی عجیب بود. اما اکنون که کارمند دارما می گوید که لوازم را به مختصات مختلفی ارسال میکرده اند, یکی از پاسخهای قبلی سازندگان خود به خود به مشکل بر میخورد.
  با این حساب جزیره جایی بوده سیار بین زمان و مکان!!

  ایستگاه 1... هایــــدرا

  بنجامین به نمایش فیلم شماره یک آموزشی دارما میپردازد. فیلمی که ما در گذشته هیچ گاه آنرا ندیده ایم. این فیلم که قرار است برگ برنده سازندگان باشد آنقدر سوالات جدید ایجاد میکند که به نظر میرسد تمام منطق پخش آن را زیر سوال میبرد.
  در این فیلم که در واقع برای آموزش بینندگانی چون ما ساخته شده و نه برای کارکنان هایدرا, به توضیح مسئله دلیل حضور خرسهای قطبی در جزیره پرداخته میشود. دلیلی که ذکر میشود خاصیتی است که در این گونه از خرسها در برابر نیروی الکترومغناطیس وجود دارد.
  دکتر چنگ که مشخص نیست چرا باید اسمش مخفی بماند و اگر قرار است که بعدها با اسم جعلی خود را بشناساند, چرا از همین ابتدای کار چنین کاری را نمیکند, عنوان میکند که تاثیرات الکترومغناطیس میتواند تاثیرات خطرناکی بر روی جنین خرسهای قطبی باردار بگذارد.
  این دلیل را ما در جزیره درباره انسانها هم شاهدیم, اما مشخص نمیشود که چرا زنانی که بیرون جزیره باردار شده اند دچار این مشکل نشده اند و اصولا چرا کلیر فرزندش را به راحتی به دنیا آورد!!!
  در مرحله دیگر چطور همسر گوداسپید که از بدو بارداری تا وضع حمل در جزیره حضور داشت بدون مشکل به فرزندش را به دنیا آورد؟!!
  متاسفانه از آنجایی که فیلم ایستگاه هایدرا در جهت روشن کردن ذهن بیننده ایجاد شده و نه در جهت متن اصلی داستان, فیلم کاملا از داستان سریال جدا شده و مبدل شده به یک فیلم مستقل و بی سرو ته.
  نشان دادن قفس پرنده ای که نام هارلی را صدا میکند و یا توضیحاتی که درباره خرسهای قطبی داده میشود, در جای خود دارای ایرادات بیشماری است.
  برای این که بتوانم منظور خود را به خوبی بیان کنم، پیشنهاد میکنم که یکبار فیلم آموزشی ایستگاه سوان را مشاهده کنیم, سپس آنرا با فیلم ایستگاه هایدرا مقایسه کنیم.
  نتیجه بدست آمده جالب است. در فیلم ایستگاه سوان همه چیز در جهت آموزش فردیست که بناست در آن ایستگاه خدمت کند و از این حیث با یکبار دیدن آن فیلم میشود چم و خم عملیات سوان را بدست آورد.
  اما این طرف در فیلم آموزشی هایدرا از آموزش کارکنان خبری نیست. همه چیز مانند تکه های فیلمی است که در جهت یکسری توضیحات به هم چسبانده شده اند. در این فیلم ناموفق اتفاقات پشت سر هم، نیمه کاره رها میشوند و پیرچنگ به سراغ سرفصلهای لیست واری میرود که بنا بوده در این فیلم 12 دقیقه ای روشن شود.
  به عنوان مثال زمانی که دکتر چنگ به کمربند خرس قطبی اشاره میکند، و این در حالیست که چه قبل و چه بعد این صحنه هیچ اطلاعاتی را به بیننده منتقل نمیکند, تنها چیزی که به ذهن میرسد این است که قصد از نشان دادن این کمربند, حل کردن دلیل پیدایش نمونه ای از این کمربند در حین جستجوهای باستان شناسی شارلوت بوده است و حل کردن آن مسئله.
  اتفاقات اتاق 23 نیز از همین قبیل مسائل است.

  زمانی که دکتر چنگ درباره اتاق 23 صحبت میکند, اشاره به افرادی دارد که صریحا آنها را دشمن خطاب میکند.
  سوال اولیه درست در همین جا ایجاد میشود.
  آیا دیگران در برابر گم شدن افرادشان و برده شدن آنها به اتاق 23 ساکت می نشستند ؟
  ما نمونه ای از برخورد ریچارد آلپرت را در فصل پنجم دیدیم و متوجه شدیم که گم شدن هر فرد از دیگران بدون پیگیری نخواهد بود و میدانستیم که حتی حصارهای صوتی مانعی در برابر ریچارد نبودند.
  پس چطور بوده که دارما برای کنترل این افراد یک ایستگاه و یک اتاق ویژه درست کرده است. ضمن این که اگر استفاده این اتاق واقعا تغییر دادن افراد دیگران بود, چرا زمانی که در فصل 5 سعید به دست افراد دارما گرفتار شد او را به اتاق 23 نبردند؟!
  از همه جالب تر این که دکتر چنگ جیکوب را متصدی جزیره میداند و میداند که موقعیت جیکوب در جزیره چیست؛ دلیل این مسئله همچنان در این فیلم نامشخص میماند و البته نامکشوفترین راز سر به مهر دارما همچنان همان دلایل وجودی دارما در جزیره است.
  با توضیحات درباره اتاق 23 آموزش ایستگاه هایدرا به پایان میرسد. اما میدانیم که در ایستگاه هایدرا تاسیسات دیگری بود از جمله یک محل که زیر آب قرار داشت و یا سیستم بیمارستانی پیشرفته و خیلی چیزهای دیگر که دکتر چنگ حوصله پرداختن به آنها را ندارد.
  او حتی توضیح نمیدهد که دارما قرار بوده است با این آزمایشات و فعالیتهای عجیب و غریب، درنهایت به چه نتیجه ای برسد!!
  پر واضح است که خود سازندگان نیز برای این سوال جوابی نداشته اند. حتی اگر منتظر Addon های بیشتری از لاست باشیم باز هم نتیجه همچنان سر در گم شدن بیش از پیش است.

  سانتا روزا...

  والت با یک نام مستعار در بیمارستان روانی سانتاروزا بستری است. او به دلایلی که مشخص نیست و مشکلاتی که بنجامین میگوید وجود داشته در این محل خود را پنهان کرده است.
  البته دیگر مشخص نیست که با وجود نیست و نابود شدن دسته ویدمور و دودسیاه و بقیه آیا همچنان تهدید کننده ای وجود دارد یا خیر!!
  اما همچنان که میبینیم، باید موضوعی وجود داشته باشد که والت ترجیح داده در این محل خود را مخفی کند. البته یافتن این محل طبق معمول برای بنجامین لاینوس باهوش، کار سختی نیست.
  بنجامین به دنبال والت آمده و دلیل آمدنش هم یکی از سوالاتی است که از ابتدای داستان مطرح شد و البته لاینحل ماند.
  چرا والت استثنایی بود؟
  پاسخ این سوال هیچ گاه مشخص نشد. والت که در پایان فصل اول توسط دیگران دزدیده شد و تحت آزمایشهایی قرار گرفت در نهایت به همراه پدرش از جزیره خارج شد. ظاهر امر این بود که جزیره به او نیازی نداشت و یا اگر بخواهم درست تر بگویم هنوز نیازی نداشت.
  اما اکنون موقعی رسیده که بناست کاری از دست والت بربیاید و به همین علت بنجامین به سراغ او رفته است تا او را از بیمارستان به جزیره برگرداند.
  نحوه خروج والت هم در نوع خود جالب است. او در هر لحظه که دلش بخواهد بدون ممانعت و مشکل خاصی بیمارستان را ترک میکند و با بنجامین لاینوس همراه میشود.
  نکته بسیار جالب اینجاست که نمایش والت در این 12 دقیقه باز هم مشکل استثنایی بودن او را حل نکرد و البته باید گفت که ما همچنان در داستان با آدمهایی طرف هستیم که استثنایی هستند والبته دلیل استثنایی بودنشان مشخص نیست.
  اکنون والت را هم باید به طور کامل به این مجموعه افزود.
  هارلی که خود هم جزیره را رها کرده و برای بردن والت, این موجود استثنایی, به سانتاروزا آمده, عنوان میکند که والت هیچ مشکلی ندارد و کاملا سالم است. او طبق معمول باید به جزیره بازگردد تا مشکلاتش حل شود.
  والت هم البته نسبت به این افراد گارد بسته ای ندارد و به راحتی با آنها همراه میگردد.

  نتیجه گیری ...

  با یک تحلیل کوتاه از سریال زیبای لاست در خدمت دوستان بودیم. همان طور که در بسیاری از تحلیلهای فصل ششم گفته شد و البته در نتیجه گیری نهایی Final Result هم عرض شد, لاست با مجموعه ای از سوالات به کار خود در فصل ششم پایان داد.
  سوالات بسیاری که از ابتدای داستان پیرامون دارما, افراد استثنایی , سرنوشت جزیره بعد از پایان داستان و مسائل ریز و درشت دیگر ایجاد شده بود و همچنان بدون پاسخ مانده بود.
  سازندگان لاست برای اکثر این سوالات جوابی نداشتند و با مذهبی کردن صرف داستان در انتها سعی کردند تا بر روی خیلی از این ایرادها سرپوش بگذارند.
  اما خوب، سرانجام در برابر سیل عظیم سوالات، تلاش کرده اند که با این 12 دقیقه به چند سوال از حجم عظیم معماهای بر جای مانده پاسخی داده باشند.
  اما همان طور که گفته شد این پاسخ ها خود آفریننده سوالات جدیدی شده که معما را لاینحل تر کرده است.

  با توجه به توضیحاتی که پیرامون فعالیتهای دارما در جزیره داده شد همچنان مقبول ترین برآورد از تاریخچه دارما همانیست که بنده در تاپیک "رازهای دارما از ابتدا تا انتها" ارائه داده بودم. این نوشته که به تاریخچه کامل دارما میپردازد میتواند روشن کننده بسیاری از رازهای سر به مهر ابتکار دارما باشد. با توجه به این که سازندگاه هنوز از پس حل کردن این معمای خود ساخته بر نیامده اند فکر میکنم که بهتر است برای رسیدن به یک نتیجه صحیح ذهنی باور داشته باشیم که اتفاقات همین طور که در این تاپیک گفته شده افتاده است.

  من در نتیجه گیری نهایی لاست و تاپیک آیا جان استثنایی بود؟ سعی کردم به خیلی از این نارسائی ها در سریال اشاره کنم. این که خیلی از نکاتی که در داستان مطرح شده دارای بنیاد درستی نبوده و درباره آن نیز توضیح درستی به بیننده داده نشده است.
  یکی از بزرگترین این موارد دلیل استثنایی بودن والت بود که اکنون با وجود این 12 دقیقه, همچنان جزو رازهای نامکشوف داستان باقی خواهد ماند و تصور میکنم که پس از این باید به دنبال نسخه Director Cut لاست برای گرفتن توضیحات بیشتر باشیم.

  درنهایت باید بگویم که این نسخه 12 دقیقه ای متاسفانه یا خوشبختانه بنده را کاملا به فضای خوش لاست برد و لحظاتی کوتاه به مدت 12 دقیقه این حس به من دست داد که لاست هنوز تمام نشده است.
  از همه مهمتر نکته ای که به ذهن هر بییننده ای خواهد آمد این است که آیا با وجود این همه سوالات و معماهای لاینحل, لاست به پایان رسیده است؟

  میتوان گفت که این اتفاق ممکن است برای نویسنده و کارگردان افتاده باشد, اما در ذهن بیننده با وجود این سوالات باید گفت که خیر... لاست پایان نیافته است!

  در پایان لازم به ذکر است که نمایش 12 دقیقه ای New Man In Charge آینه تمام نمایی بود از ضعفهای سازندگان لاست. ضعفهایی که اکنون با این 12 دقیقه بر آن صحه گذاشته اند.
  امیدوارم که کاربران عزیز سینماسنتر از این تحلیل کوتاه, استفاده کافی برده باشند.

  ارادتمند همه دوستان عزیز ... فرخ  با تشکر ویژه از مهناز عزیز RASHNO بابت ویراستاری این بخش از لاست.
  و یک تشکر ویژه دیگر از سعید عزیز .:Foxman:. بابت طرح گرافیکی بنر لاست

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
  ویرایش توسط FFKIA : 08-13-2010 در ساعت 18:49
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته
 2. # ADS
   

 3. #2
  "بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
  M.Night آواتار ها
  وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 40
  نوشته ها : 208
  سپاس ها : 1,370
  سپاس شده 661 در 177 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 18 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  فرخ جان ممنون
  فکر میکنم همه سایت دلشون واسه لاست و تحلیلهای تو تنگ شده بود.
  خوشحالم که یکبار دیگه این فرصت ایجاد شد که بتونیم برای لاست دور هم جمع بشیم تو این تاپیک و دربارش حرف بزنیم.

  اما درباره تحلیل خوبت

  من فکر میکنم این داستان اضافه ها به راحتی تموم نشه. چون به قول شما هنوز کلی مسئله لاینحل مونده.
  در کل تصور میکنم که اگه اینها به سرگذشت هارلی و بن پرداختند, ممکنه هوس کنند سراغ اونهایی که با هواپیما خارج شدند هم برن.
  شاید هم خودشون بگردن دنبال بهانه برای پیگیری.
  اما مشکلی که هست اینه که با یک فصل دیگه بازم معماها بیشتر میشه.
  مخلصم

 4. 3 کاربر از پست مفید M.Night سپاس کرده اند .


 5. #3
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  بسیار ممنون فرخ جان ، خیلی عالی نوشتی...
  پس میشه نتیجه گرفت که به اصطلاح سازندگان لاست « اومدن گوششو درست کنن ، زدن چشمشش هم خراب کردند »
  واقعا جواب یه سوال هایی رو داد که از قبل خودمون حدس زده بودیم و در عوض دوباره سوال هایی رو مطرح کرد که دیگه هیچوقت به جواب آنها نمیرسیم و باید دوباره حدس و گمان بزنیم
  و در آخر امیدوارم باز هم از این 12 دقیقه ای ها بیاد ولی ایندفعه با دست پر
  .

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


 6. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .


 7. #4
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  بینندگان سوالات زیادی داشتند در این باره که اصل وجودی دارما بر اساس چه منطقی اتفاق افتاده و اصولا چرا این گروه به دست افراد دیگران قتل عام شدند.
  سازندگان لاست هیچ گاه نتوانستند در بین پخش سریال جواب مناسبی به این سوال بدهند. دلیل این مسئله فقط یک چیز بود.
  این سوال تاکنون جوابی نداشت.
  خب الان من سوالم اینه اگه جوابی براش نداشتن اصلا چرا مطرح کردن اینو که ما اینقدر درگیر بشیم
  من که فکر میکنم هنوز لاست تموم نشده
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 8. 2 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .


 9. #5
  SEYED AMIR آواتار ها
  وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : ......
  نوشته ها : 1,732
  سپاس ها : 2,628
  سپاس شده 2,279 در 865 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 494 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)


  در اول باید بازم بگیم ، احسنت فرخ جان
  برای این تحلیل خوبتون ، که قطعا تهییه کردنش خیلی وقت گذار بوده
  اما در مورد مطلب ، من فکر می کنم اینا هر قسمتی رو درست کنند واسه اینکه به سوالای قبلی جواب بدن ، باز درون همون قسمت چندین سوال دیگر به وجود میاد که این بنظرم از جایی آب می خوره که نویسندگان ، این سریال از همون اول فیلم نامه ای این سریال رو ننوشتن و با تمام شدن هر فصل ، برای فصل جدید فیلم نامه نوشتن که این باعث این چنین اشکالات در پایان این سریال شده است.


 10. 2 کاربر از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده اند .


 11. #6
  AloneDreamer آواتار ها
  وضعیت : AloneDreamer آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  سن: 24
  نوشته ها : 1,821
  سپاس ها : 3,324
  سپاس شده 3,395 در 1,194 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 590 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  فرخ جــــــان ممنونم ...
  من فکر میکنم بازم از این 12 دقیقه ای ها داشته باشیم ...
  چیزی که واضحه اینه که سازندگان lost طی 6 فصل سوالاتی را در داستان کلی سریال مطرح کردند که جوابی نداشت یا برای ما مشخص نشد ...
  شاید سازندگان جواب سوالات را داده باشند ... اما به صورتی که قدرت درک آن بالا باشد و این مسئله امکان پذیر نیست ...
  چون یکی از اساس فیلمنامه نویسی اینه که برای بینندگان قابل درک باشه و به راحتی بتونه با بینندگان ارتباط برقرار کنه ...
  در ضمن منم با این موافقم که ...
  هر قسمت دیگه ای که از این سریال ساخته میشه علاوه بر جواب سوالات قبلی، سوالات دیگری رو میسازه ...
  ویرایش توسط AloneDreamer : 08-13-2010 در ساعت 17:49

 12. 2 کاربر از پست مفید AloneDreamer سپاس کرده اند .


 13. #7
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  البته من به شدت احتمال ساخت مجموعه ای جدید بر پایه داستان لاست رو منتفی میدونم.
  اما سازندگان برای این که نشون بدهند که برای این سوالات جوابی وجود داشته, ممکن است که اقدام به ساختن نمونه هایی دیگر نظیر چیری که دیدم کنند.
  الیته در پکیج بلوری که با کامل شدن فصل ششم به بازار میآید یکسری صحنه های حذف شده هم به همراه بخشهای اصلی هست.
  ولی هیچ کدام به اندازه این 12 دقیقه در جهت روشن سازی فضای پایانی لاست و ابهامات نیست.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 14. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 15. #8
  SIGMA آواتار ها
  وضعیت : SIGMA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 98
  سپاس ها : 285
  سپاس شده 188 در 75 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 20 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  در اين فيلم و در بخش اول آن بنجامين لاينوس را ميبينيم که پس از اين که به فرد دست راست هارلي در جزيره بدل شده, تصميم گرفته تا براي هميشه به کار بازمانده هاي دارما پايان دهد. او مبلغي بيش از آنچه بايد به آنها ميدهد تا کار خود را رها کرده و به دنبال زندگي خويش بروند.
  اين تصميم رو هارلي گرفته بود و بن فقط مجري بود
  در غير اينصورت که باز ميشد همون رئيس ديگران که از جانب جيکوب و در حقيقت از جانب خودش کارهاش رو پيش ميبرد


  در مورد اينکه آيا ميشه از دي وي دي پلير با اين تلويزيون استفاده کرد تا جائيکه من ميدونم با يه سري تبديل ميشه اينکار رو کرد اما اينکه چطور اينا دي وي دي پلير دارن ولي تلويزيونشون قديميه باز خودش مسئلست! اصلاً اولين دي وي دي پلير در چه سالي به بازار اومده؟؟!!!


  سوال ديگر اينجاست که اين لوازم با چه وسيله اي به جزيره ارسال ميشده است. چطور بوده که هيچ گاه نشانه هاي هواپيما يا چيزي نظير آن در جزيره ديده نشد؟!!!
  ولي اگه يادت باشه يکي از بازماندگان اشاره کرده بود که فکر ميکنه شب قبل از دريافت اين اجناس صدايي شبيه به صداي هواپيما رو شنيده..


  جزيره در زمان حرکت ميکرد و يا در مکان؟
  اگر در خاطر داشته باشيد, الوييز هاوکينک در فصل پنجم به وضوح گفت که جزيره در زمان حرکت ميکند. البته با توجه به اين که ما غيب شدن جزيره را در انتهاي فصل چهارم ديديم, اين ايده کمي عجيب بود. اما اکنون که کارمند دارما مي گويد که لوازم را به مختصات مختلفي ارسال ميکرده اند, يکي از پاسخهاي قبلي سازندگان خود به خود به مشکل بر ميخورد.
  با اين حساب جزيره جايي بوده سيار بين زمان و مکان!!
  اين که واضحه فرخ جان، دروازه ي ورود به جزيره فقط وقتي باز ميشده که جزيره در مکان و زمان مناسب قرار داشته
  دکتر چنگ که مشخص نيست چرا بايد اسمش مخفي بماند،چرا از همين ابتداي کار چنين کاري را نميکند
  با توجه به اينکه پاسخ مشخصي در اين مورد داده نشده، ميشه اين مورد رو ربط داد به همون مساله طرح معما بدون در نظر گرفتن پاسخ معقول! سازندگان در هر اپيزود که دکتر چنگ رو نشون ميدادن سعي ميکردن به نوعي مرموز جلوه کنه و هربار اسم جديدي رو عنوان ميکرد..حالا که نوبت پاسخ معما رسيد با گفتن يک جمله سعي در شونه خالي کردن از پاسخ درست داشتن:
  <<به دليل جوانب امنيتي لطفاً نام اصلي من رو به افراد بيرون فاش نکنيد!>>

  اصولا چرا کلير فرزندش را به راحتي به دنيا آورد!!!
  اصولاً اين هم از نظر نويسنده اي که سوال بالا رو اونقدر بي مسئوليت پاسخ ميده، اصلاً معما نيست! جواب رو ميشه در آمپول ايتان جستجو کرد!

  نشان دادن قفس پرنده اي که نام هارلي را صدا ميکند
  جواب به اين سوال از نظر من يکي از مسخره ترين جوابها بود...تغيير ژنتيکي که اين به اصطلاح فرا پرنده رو بوجود آورده چه ربطي به صدا کردن هارلي داره؟ مثل اين ميمونه که براي مثال اسم عليرضا رو يه آوا در نظر بگيريم و قارقار کلاغ رو هم يک آواي ديگه...حالا با تغيير ژنتيکي کلاغه از اين به بعد به جاي قارقار ميگه عليرضا! عليرضا!......کلافه کننده بود اين قسمت فيلم

  پر واضح است که خود سازندگان نيز براي اين سوال جوابي نداشته اند. حتي اگر منتظر Addon هاي بيشتري از لاست باشيم باز هم نتيجه همچنان سر در گم شدن بيش از پيش است.
  دقيقاً همينطوره...هرچقدر بيشتر تلاش کنن همه چيز رو خرابتر ميکنن...سريالي که يک زماني از هر سريال ديگه برتر شمرده ميشد، با نمايش فصل آخر اونقدر محبوبيتش حداقل در دوستان و اطرافيان خود من که زماني از طرفداران پر و پا قرص بودن کم شد که سريالهاي گمنام قديمي رو با لاست مقايسه ميکنن و ميگن بهتر بود! در همين فروم هم بارها شاهد جمله ي "بهتر از لاست" بوديم!
  البته ديگر مشخص نيست که با وجود نيست و نابود شدن دسته ويدمور و دودسياه و بقيه آيا همچنان تهديد کننده اي وجود دارد يا خير!!
  اما همچنان که ميبينيم، بايد موضوعي وجود داشته باشد که والت ترجيح داده در اين محل خود را مخفي کند.
  دليلش ميتونه ناراحتي بيش از اندازه ي والت از مرگ پدرش يا ترس باشه...البته قاعدتاً هيچکدوم از اينها نميتونه به قانع کنندگي جوابي باشه که بايد و بايد از نويسندگان ميشنيديم
  هارلي که خود هم جزيره را رها کرده و براي بردن والت, اين موجود استثنايي, به سانتاروزا آمده, عنوان ميکند که والت هيچ مشکلي ندارد و کاملا سالم است. او طبق معمول بايد به جزيره بازگردد تا مشکلاتش حل شود.
  اين همه انتقاد کرديم يه تعريف هم بکنيم
  من از این تيکش خيلي خوشم اومد
  به مکالمه بين جيکوب و هارلي در اپيزود نهائي فصل 5، جائي که جيکوب رو در تاکسي هارلي ميبينيم رجوع کنيد حتماً متوجه ميشيد.
  پس از اين بايد به دنبال نسخه Director Cut لاست براي گرفتن توضيحات بيشتر باشيم.
  ميشه در اين مورد يکم بيشتر توضيح بدي؟  فرخ جان ممنون از تحليل خوبت و زحمتی که کشیدی
  ياد روزهاي خوش گذشته رو تازه کردي
  ویرایش توسط SIGMA : 08-13-2010 در ساعت 18:23

 16. 2 کاربر از پست مفید SIGMA سپاس کرده اند .


 17. #9
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  باز هم تشکر... یاد روزهای اوج لاست به خیر که بیصبرانه منتظر تحلیلهای فرخ بودیم تا با خواندن آن لذت لاست را دوچندان کنیم. امروز هم این تحلیل ما را بر آن واداشت تا این قسمت را کمی جدی بگیریم.
  این قسمت گرچه حال و هوای لاست را در ما زنده کرد اما کمکی به حل معماهای لاست نکرد و روند ضعیف ساخت این سریال در سیزن شش ادامه پیدا کرد.
  پرداخت داستان این قسمت بسیار ضعیف بود. سازندگان چیزهایی را توضیح دادند که آنها را میدانستیم البته غیر از موضوع والت که باید به جزیره میرفت و احتمالا جانشین هوگو میشد.
  اما موضوع دارما و توضیحاتی که شخصیتهای این قسمت به هم میدادند، من را به یاد سریالهای ایرانی انداخت که ناشیانه توضیح میدهند تا بیننده موضوع را بفهمد و این از لاستی که در اول کار انچنان قوی ظاهر شد بسیار بعید بود.
  و البته نقطه اوج آن دستگاه دی وی دی پلیر! در آن محیط قدیمی بود.
  اما به هر حال هر چه بود کمی از دلتنگیمان کاست و من را به فکر فرو برد که واقعا لاست با ما چه کرده که اینگونه برایش بی تاب هستیم؟

  پ.ن:فرخ جان با تمام تشکری که دارم این نکته رو ندیده نمیگیرم که باز به جان و خاص بودنش متلک گفتی...
  ویرایش توسط RASHNO : 08-13-2010 در ساعت 19:17


  دوباره خواهيم روييد...
 18. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 19. #10
  Mendicant آواتار ها
  وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 173
  سپاس ها : 360
  سپاس شده 415 در 142 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 21 تاپیک

  پاسخ : بررسي و تحليل وقايع اپيزود نوزدهم فصل ششم لاست (New Man In Charge)

  لاست فصل 6 هر چند به اندازه ی فصل های یک تا چهار قوی کار نشده بود ، ولی خاطراتی که برای من داشت بسیار خاطرات شیرینی بودند !
  الان حس نوستالوژیک بهم دست داد با این تحلیل ! واقعا خسته نباشی فرخ جان !

  از همه مهمتر نکته ای که به ذهن هر بییننده ای خواهد آمد این است که آیا با وجود این همه سوالات و معماهای لاینحل, لاست به پایان رسیده است؟
  میتوان گفت که این اتفاق ممکن است برای نویسنده و کارگردان افتاده باشد, اما در ذهن بیننده با وجود این سوالات باید گفت که خیر... لاست پایان نیافته است!
  دقیقا حرف دل من بود ! این چیزی که از «لاست»تو ذهن من هست ، حسابش کاملا جداست از همه چی !
  حتی اگه نویسنده های سریال نتونن جواب سوال های خود ساختشون رو بدن ، من میتونم برای اون ها جواب پیدا کنم !

  در مورد اون سفر زمانی جزیره فکر نمیکنم تناقضی وجود داشته باشه ،
  معمولا فضا و زمان دو تا مقوله ی کاملا مرتبط هستند ، برای کار هایی مثل سفر «زمانی »باید «فضا» ابتدا خم بشه .
  ویرایش توسط Mendicant : 08-14-2010 در ساعت 00:22

 20. 4 کاربر از پست مفید Mendicant سپاس کرده اند .


صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Swa.14- بررسي و تحليل وقايع اپيزود پانزدهم فصل ششم لاست (Across The Sea)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 11:41
 2. Swa.17- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 2)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 11:34
 3. Swa.13- بررسي و تحليل وقايع اپيزود چهاردهم فصل ششم لاست (The Candidate)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-29-2010, 00:07
 4. Swa.16- بررسي و تحليل وقايع اپيزود هفدهم فصل ششم لاست (The End .Part 1)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 07-27-2010, 00:38
 5. Swa.12- بررسي و تحليل وقايع اپيزود سیزدهم فصل ششم لاست (The Last Recruit)
  توسط FFKIA در انجمن تحليل و بررسي سريال لاست
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-22-2010, 20:29

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •